„Šiauliai” patyrė netikėtą nesėkmę Kėdainiuose

Sudėtingą pergalę Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) iškovojo Kėdainių „Nevėžio” krepšininkai, kurie namuose rezultatu 73:66 (14:14, 27:27, 9:16, 23:9) įveikė praėjusio sezono bronzos medalių laimėtoją „Šiaulių” komandą.

Susitikimo pradžioje 6:0 spurtavo šeimininkai, kurie po G.Leonavičiaus tritaškio padidino atotrūkį iki 8 taškų (13:5), bet likusią ketvirčio dalį šiauliečiai laimėjo 9:1 ir po pirmojo kėlinuko švieslentė rodė lygų rezultatą 14:14. Antrajame kėlinuke komandos ėmė žaisti rezultatyviau. Aikštelėje įsivyravo apylygis žaidimas, o laiminti komanda gana dažnai keitėsi. „Šiaulių” gretose išsiskyrė M.Ruikis, kurio tritaškis paskutinę kėlinuko sekundę išlygino rezultatą 41:41.

Po didžiosios pertraukos šeimininkams persvarą grąžino Ž.Stankaus tolimas metimas, bet 9 iš eilės G.Maceinos taškai leido šiauliečiams įgyti didžiausią iki tol turėtą pranašumą 52:46. Šeimininkai neįstengė sustabdyti varžovų spurto, o šiauliečiai padidino pranašumą iki dviženklio (57:46). Po trijų kėlinukų šiauliečiai pirmavo 57:50. Ketvirtajame kėlinuke iniciatyvos ėmėsi Ž.Stankus. Jis pelnė 8 taškus iš eilės, dvitaškį pridėjo M.Sakalauskas ir „Nevėžio” deficitas sumažėjo iki minimumo (63:64). Netrukus B.Veikalo dvitaškis persvėrė rezultatą šeimininkų naudai (65:64). Likusią kėlinuką dalį „Šiauliai” niekaip negalėjo pataikyti į krepšį ir darė nemažai klaidų, o kėdainiškiai rinko taškus bei didino persvarą. „Nevėžis” nugalėjo šiauliečius rezultatu 73:66.

Itin nesėkmingai rungtyniavo „Šiaulių” amerikiečiai. A.Grantas prametė dvitaškį ir tritaškį bei prarado du kamuolius, o J.Olivero prametė net 8 dvitaškius ir 2 tritaškius. Abu legionieriai rungtynes baigė nesurinkę nė taško.

„Nevėžis”: Ž.Stankus 24, A.Viskontas 12 (3 rez.perd.), P.Butkevičius 9 (8 atk.kam., 3 blk.), G.Leonavičius, M.Sakalauskas (9 atk.kam.) ir P.Šakinis – po 7.

„Šiauliai”: M.Ruikis 20 (tritaškiai 4/11, 8 atk.kam.), S.Kuzminskas 13 (11 atk.kam.), R.Vaičiūnas 11, G.Maceina 9 (6 atk.kam.), A.Kieža 5 (7 atk.kam.).