Tūkstančiai JAV kino pramonės darbuotojų liko be darbo dėl lapkričio 1 d. prasidėjusio Holivudo scenaristų streiko. Operatoriai, grimuotojai, kostiumininkai, apšvietėjai, scenos darbininkai, vairuotojai ir kompanijų, nuomojančių įrangą, transportą bei specialiąją techniką kino ir televizijos studijoms, darbuotojai nebeturi darbo. Jau nutrūko ne mažiau kaip 7 serialų, įskaitant tokius populiarius kaip „Nusivylusios šeimininkės”, „Biuras” ir „24 valandos”, filmavimas. Manoma, kad per artimiausius savaites sutriks dar kelių dešimčių televizijos laidų kūrimas.
Metinė kino pramonės apyvarta jos sostinėje Holivude siekia per 30 mlrd. JAV dolerių, arba 80 mln. JAV dolerių per dieną. Per kelis mėnesius dėl scenaristų streiko darbo neteks ne mažiau kaip 130 tūkst. žmonių, teigiama tyrimo, atlikto Los Andželo mero užsakymu, išvadose. Trečdalis kino studijos darbo vietų niekad nebus atstatytos, pabrėžiama išvadose.
JAV televizija jau priversta kartoti kasdienių televizijos serialų serijas ir pokalbių laidas, nes naujų filmuoti ji neturi galimybių. Spėjama, kad scenaristų streikas bus ilgas ir brangiai kainuos. Ekonomistų skaičiavimais, JAV kino pramonei dėl streiko gresia milžiniškai nuostoliai, kurie gali viršyti milijardą JAV dolerių.
Senosios trejų metų sutarties galiojimo terminas pasibaigė lapkričio 1 dieną. Rašytojai ir scenaristai reikalauja padidinti išmokas už televizijos serialų ir filmų, įrašytų į DVD ir platinamų internete, pardavimų. Prodiuseriai vadina tokius reikalavimus nepriimtinais.
Ankstesnis rašytojų ir scenaristų streikas įvyko beveik prieš 20 metų – 1998-aisiais, jis truko dvi savaites ir kainavo pramonei 500 mln. JAV dolerių.
Pasak ekonomisto iš Los Andželo Džeko Kizerio (Jack Kyser), dabartinėmis sąlygomis tokios trukmės streikas gali kainuoti Holivudui jau milijardą dolerių.