Ministrei žada kelti bylą

Mokytojų streikai gali persikelti į teismą – pedagogus ginanti profsąjunga Švietimo ir mokslo ministrei Romai Žakaitienei pasiryžusi iškelti baudžiamąją bylą.

Užsitraukė nemalonę

Tokią nemalonę ministrė užsitraukė, kai šią savaitę, dar neprasidėjus streikams, Švietimo ir mokslo ministerija įspėjo apie jų teisėtumą.

„Turime įrašų, kur R.Žakaitienė viešai pareiškė, kad streikai yra neteisėti. Tai nustatyti gali tik teismas. Taip ji viršijo savo įgaliojimus, darė spaudimą streikų organizatoriams. Nuobaudą už tokius nusižengimus numato net Baudžiamasis kodeksas“, – sakė Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) pirmininko pavaduotojas Eugenijus Jesinas.

Profsąjungos pyktį sukėlė ir tai, kad esą ministerija spaudė savivaldybių Švietimo skyrius, jog šie priremtų prie sienos mokyklų direktorius, kad jie neleistų mokytojams streikuoti.

„Po streiko Telšių rajone, į savivaldybę buvo sukviesti visi streikavusių mokyklų vadovai. Jų buvo pareikalauta, kad prie streiko prisidėję mokytojai būtų paduoti į teismą. Tačiau direktoriai atsisakė“, – tvirtino LŠDPS Telšių susivienijimo pirmininkė Zofija Jesinienė.

Paklaustas, ar profsąjungą ryšis pasiųsti R.Žakaitienę į teisiamųjų suolą, E.Jesinas tvirtino, kad šiuo metu profsąjungos teisininkai renka įrodymus ir ieško būdų, kaip kreiptis į teismą.

„Galbūt nusileistume, jei R.Žakaitienė viešai atsiprašytų ir paneigtų savo teiginius“, – tvirtino E.Jesinas.

Neteks aštuoniolikos litų

Mokytojus įsiutino ir tai, kad ministrė esą gąsdino pedagogus, kad šie negaus atlygio už tas valandas, kurias praleido streikuodami.

„Tie pinigai – juokingi. Jie nesiekia nė dvidešimties litų, todėl mokytojai tokių gąsdinimų ir nesureikšmino“, – tikino E.Jesinas.

Profsąjunga taip pat yra į Prezidentūrą nusiuntusi kreipimąsi į šalies Prezidentą Valdą Adamkų. Rašte prašoma, kad šalies vadovas principingai įvertintų ministrės R.Žakaitienės veiksmus ir jos tinkamumą eiti šias pareigas.

Ministrė išvyko į užsienį

Švietimo ir mokslo ministrė R.Žakaitienė vakar buvo išvykusi į Kopenhagą, todėl savo nuomonės dėl ketinimo ją paduoti į teismą nepareiškė.

Ministerijos Teisės skyriaus vyresnioji specialistė Jurgita Šerpatauskienė tikino, kad ministerija tik atkreipė dėmesį, jog streikai turi būti organizuojami vadovaujantis Darbo kodekso nuostatomis ir išreiškė susirūpinimą dėl galimų teisminių procesų.

Šią savaitę streikai jau vyko 21-oje Telšių rajono, aštuoniose Zarasų mokyklose. Šiandien streikuos penkiolikos Klaipėdos ir 21 Mažeikių rajono mokyklos pedagogai.

Mokytojų streikai vyks ir kitą savaitę.

Jei jiems pasibaigus nebus įgyvendinti pedagogų reikalavimai, mokytojai ketina gruodį skelbti trijų dienų streiką. Dar drastiškesnė priemonė – boikotuoti ir mokyklinius, ir valstybinius egzaminus

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Švietimas su žyma , , , .

3 atsiliepimai į "Ministrei žada kelti bylą"

  1. prognoze

    seniai ja reikejo paduoti i teisma, ta pasiputusia kalakute. nors jie teismu ir nebijo, bet, manau, jos kreslals subraskes

  2. pagaliau

    Puiku, kad Zakaitienei numusite karuna nuo galvos. Ji nemoka kovoti uz mokytoju gerove, o tik moka gasdinti: „gaila, jei nubausim, gaila, jei nukentesit“ ir dar tokiu tonu, kuris reikia: „na palaukit, dabar jums bus“. Salin pasiputusia vista!

  3. cha cha

    manau, kad zakaitienei duota galva ne tam, kad galvotu, o tam, kad rudeni i pilva lapu neprikristu

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.