Broliuko žūtį mačiusi sesutė nustojo kalbėti

Ne tik Aleksandrija, bet ir visa Lietuva gedi trijų žuvusių dešimtmečių, kuriuos automobiliu užmušė policijos patrulis. Pastarasis bei du jo sėbrai nuo vakar laiką leidžia areštinėje.

Prie Aleksandrijos dešimtmetės mokyklos vakar plaikstėsi vėliavos su juodas kaspinas. Viduje nebuvo girdėti moksleivių krykštavimo, nes vakar, kaip ir šiandien, pamokos ugdymo įstaigoje atšauktos, o aktų salėje pašarvoti trys žuvę ketvirtokai.

Vos už kelių metrų nuo mokyklos, po liepomis, dega atminimo žvakės. Vietos gyventojai pro šią vietą praeina braukdami ašaras.

Tuo tarpu šalyje į mobiliuosius telefonus siuntinėjami trumpieji pranešimai, raginantys pagerbti tragiškai žuvusius moksleivius.

Bailiai

„Vakarų eksprese” jau rašėme, kad nelaimė įvyko užvakar, apie vidurdienį. Tuo metu, kai centrinė miestelio gatvė buvo pilna iš mokyklos grįžtančių vaikų, Skuodo rajono PK patrulis – 27 metų Saulius Paulikas automobiliu BMW-520 įsigudrino palenktyniauti su „Audi”.

Dideliu greičiu lėkęs BMW, vairuojamas, įtariama, neblaivaus S. Pauliko, rėžėsi į vaikų būrelį bei „nuskynė” pakelės stulpą. Po smūgio vieno vaiko kūnas nulėkė net trisdešimt metrų.

Iš mašinos išlipęs vairuotojas bei kartu važiavęs Skuodo rajono PK patrulis 25 metų Mantvydas Kringelis persėdo į „Audi”, kurią vairavo policininkų draugas, daug kartų už kelių eismo taisyklių pažeidimus baustas aleksandriškis 26 metų Vytautas Juočys, bei nuvažiavo nežinoma kryptimi.

Į įvykio vietą atskubėję kaimo gyventojai rūpinosi mokyklinukais. Mindaugui Kubiliui bei Simonui Bučkui medikai niekuo nebegalėjo padėti – vienas mirė iš karto, kitas – dar sudejavęs. Dėl trečiojo ketvirtoko – Aurimo Petkaus – iki vakaro kovojo Skuodo ligoninės medikai, tačiau jo gyvybė irgi užgeso.

Vakar Aleksandrijos pagrindinės mokyklos ketvirtokų klasėje radome tik auklėtoją Adolfiną Balsienę. 40 metų čia dirbanti moteris sakė, kad vaikams leista atsitokėti – jie į mokyklą rinksis tik po klasiokų laidotuvių.

„Turėjau tik devynis auklėtinius, o dabar trijų netekau. Mano moksleiviai ėjo namo tvarkingai, kaip mokiau. Kaip taip neatsakingai galėjo pasielgti policininkas… Juk mašinų lenktynės miestelyje buvo surengtos kai iš mokyklos traukė būriai vaikų. Aukų galėjo būti dar daugiau. Tokios nelaimės Aleksandrijoje dar nėra buvę”,- su ašaromis pasakojo mokytoja.

Tušti suolai

Anot pedagogės, žinia apie netoli nuo mokyklos įvykusią avariją po miestelį pasklido per keletą minučių. Viena devynmetė išsigandusi savo mokytojai pasakojo, kad mašina užmušė jos broliuką.

„Nubėgau ir aš į avarijos vietą. Smūgio būta tokio, kad nuo mano vaikų nulakstė batai, kepurės. Prie vieno iš žuvusiųjų jau klūpojo mama. Prie kito verkė vaikams iš paskos ėjęs tėvas – vyras apgailestavo, kad laiku nepamatė atskriejančios mašinos ir nesugebėjo išgelbėti sūnaus”,- sakė A. Balsienė.

Anot jos, vieno iš žuvusių berniukų tėvas – mokyklos darbininkas, kito mama dirba sarge, tėvas – elektriku. Trečiojo vaiko tėvas dirbo užsienyje. Išgirdęs apie nelaimę, jis parskrido į namus.

Mokytoja pasakojo, jog žuvę mokiniai buvę labai aktyvūs tiek visuomeninėje veikloje, tieks sporte. Du sėdėję viename suole, buvę klasės pirmūnai.

„Visos trys vaikų netekusios šeimos augino po 3-4 vaikus. Tai buvo jų vieninteliai berniukai, likusios atžalos – mergaitės”,- apibūdino mokytoja.

Pasak jos, sunkiausia bus kai vaikai vėl susirinks į klasę. Nežinia kaip reikėsią vėl bendrauti ir žiūrėti į tuščius draugų suolus.

Paliko ant kelio

Žuvusio Aurimo Petkaus mama Rasa vakar braukė ašaras bei glaudė dvi likusias dukras – devynmetę ir vienuolikmetę. Jaunesnioji ėjo minėtu keliu ir matė broliuko žūtį – po avarijos mergaitė nustojo kalbėti, nebenori bendrauti net su artimaisiais.

„Neturiu žodžių. Šunį partrenkęs žmogus labiau gailisi ir bent pasižiūri, kas nutiko. O policininkai paspruko palikę mūsų sužeistus vaikus”,- raudojo mama.

R. Petkienė pasakojo, jog vakar visų žuvusiųjų tėvai buvo iškviesti į mokyklą pokalbiui su atsiprašinėjančiais Skuodo rajono policijos komisariato vadovais. Šie pažadėję, kad visas laidotuvių išlaidas padengs Policijos departamentas, Vyriausybė, tačiau tėvų tai nepaguodė.

„Aleksandrijos gyventojai jaučiasi nesaugūs. Mes bijome, kad tai nepasikartotų. Nepamiršiu to vaizdo, kraujo klanų pakelyje. Mano Aurimui buvo lūžusi ranka, koja, smarkiai sutrenkta galva. Jis dar buvo gyvas, tačiau ligoninėje mirė”, – kalbėjo motina.

Aleksandrijos ūkininkas ir politikas Adomas Statkus sakė, po nelaimės sulaukęs skambučių iš įvairių šalies kampelių. „Žmonės stebisi, kaip taip galėjo atsitikti. Bet Aleksandrija nėra išskirtinė – kiekvienas kaimas, rajonas turi po tokį neatsakingą žmogų ir tik laiko klausimas, kada jis atliks savo kruviną darbą. Baudomis, įstatymais jų neįbauginsime. Manau, reikia psichologų įsikišimo. Tai jau žmonių degradacijos viršūnė”,- tikino jis.

Pareikšti įtarimai

Skuodo rajono PK viršininkas Algimantas Šideikis „Vakarų ekspresui” vakar pasakojo, jog bėglys S. Paulikas atsiradęs ryte. Vos komisariate pasirodžiusiam pareigūnui buvo paimti kraujo ir šlapimo mėginiai girtumui nustatyti.

„Po avarijos pareigūnai neliko abejingi – intensyviai dirbome visą naktį. Pats keletą kartų asmeniškai lankiausi pas jo tėvus. Patrulis komisariate pasirodė ankstų rytą, po paskutinio mano apsilankymo pas jo tėvus. Bėglį atvežė vyresnysis jo brolis, mūsų komisariato pareigūnas. Jis prisipažino neblaivus vairavęs mašiną bei pabėgęs. Kodėl taip nutiko, negalėjo paaiškinti. Sakė per naktį slapstęsis miške”,- sakė A. Šideikis.

Tuo tarpu naktį jo ieškoję policininkai aplankė visus draugus, gimines bei alkoholio pardavimo, pasilinksminimo įstaigas. Spėjama, kad S. Paulikas naktį praleido tėvų sodyboje Šauklių kaime.

Į areštinę pakliuvo ir S. Pauliko bendrai – V. Juočys ir M. Kringelis. Apklausus, juos planuota paleisti. M. Kringelis nušalintas nuo tarnybos policijoje.

Į miegančio M. Kringelio namus kolegos pateko tik ugniagesiams išlaužus duris. Abiejų pareigūnų namuose atliktos kratos. Vakar ryte į namus persirengti parvežtas M. Kringelis dėl per avariją sutrenktos galvos neteko sąmonės ir buvo išvežtas į Skuodo ligoninę.

Prieš sulaikymą jis artimiesiems spėjo papasakoti, kad važiuojant per Aleksandriją juos neva ėmė lenkti kitas automobilis. Po to priekinėje keleivio sėdynėje sėdėjęs vyras pajutęs smūgį į galvą ir teigia daugiau nieko neprisimenąs.

Anot Skuodo rajono apylinkės prokuratūros vyriausiojo prokuroro Valdemaro Vaitekūno, dėl avarijos, kurios metu žuvo žmonės, pradėtas ikiteisminis tyrimas. Baudžiamasis kodeksas už šį nusikaltimą numato laisvės atėmimą iki 8 metų
„S. Paulikui jau pareikšti įtarimai. Jis jų neneigia. Prašysime teismo vaikiną suimti ilgesniam laikui. Ar vairuotojas buvo blaivus, nustatinėjama – vakar ryte girtumo požymių nesimatė”,- sakė V. Vaitekūnas.

Skuodo rajono PK pareigūnai pasakojo, jog S. Paulikas buvęs vidutinis pareigūnas, dažnai patekdavęs į metalines avarijas kaip nukentėjusysis.

Nelaimės dieną komisariate vykę pareigūnų mokymai, kurie pasibaigę apie 10 val. Spėjama, kad po jų S. Paulikas ir M. Kringelis išvažiavo linksmintis į Aleksandrijos kaimo turizmo sodybą. Po kelių valandų čia ir užfiksuota kraupi avarija.

Beje, įvykiu domėjosi bei vakar asmeniškai Skuode lankėsi ir Klaipėdos apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras Ignas Laucius. Jis teigė dėl kolegų skuodiškių kompetencijos neabejojantis.

Užglaistyta šeimos avarija

Kartu su žuvusių vaikų artimaisiais gedi ir gretimo kaimo ūkininkė Marytė Dvarionienė. Moteris pasakojo, kad pastarasis įvykis jai sukėlęs skaudžius prisiminimus apie 2001 m. gruodžio 11-osios avariją. Tąkart po Skuodo rajono savivaldybės administracijos direktorius Aloyzo Pauliko (S. Pauliko tėvo. – Aut. past.) vairuojamo automobilio ratais Skuodo centre pakliuvo jos 8-metė anūkė Kristina.

Diagnozavus smegenų sutrenkimą, kojos lūžį, mergaitė pakliuvo į ligoninę, o kaltininko paieškomis ėmė rūpintis močiutė. „Skuodo rajono PK šios avarijos nuodugniai netyrė, netgi stengėsi užglaistyti. Toks įspūdis man susidarė, nes po kurio laiko buvo pripažinta, jog dėl įvykio kalta pati anūkė – neva ne laiku išbėgo į gatvę”,- pasakojo moteris.

Pasak M. Dvarionienės, po avarijos ji lankėsi policijoje bei tyrėjo kabinete pajautusi nuo A. Pauliko neva sklidusį alkoholio kvapą. Iš medikų moteris pradžioje išgirdusi, jog jo girtumo niekas netikrinęs, vėliau mėginys atsiradęs.

„Paaiškėjo, jog A. Pauliko kraują girtumui ėmė ne greitosios medicinos pagalbos stoties medikė, o jo žmonai – gydytojai – pavaldi slaugytoja. Vyriškis buvo pripažintas blaiviu”,- pasakojo M. Dvarionienė.

Močiutė sakė, jog po įvykio A. Paulikas gydymo išlaidoms davęs 3 tūkst. litų bei paėmęs lapelį, jog nukentėjusieji pretenzijų neturi.

Moteris baiminasi, kad ir ši su Pauliko šeima susijusi istorija nesulauktų panašios baigties. „Galingi Skuodo žmonės visada išsisuka. Taip buvo ir su mano sesers šeimos žūtimi. Neblaivus vairuotojas pasirodė esąs įtakingų žmonių giminaitis bei atsakomybės išvengė”,- sakė ūkininkė.

Badosi pirštais

Tragiška avarija Skuodo rajone susilaukė atgarsio tarp aukščiausių šalies vadovų. Vidaus reikalų ministras Raimondas Šukys žada atsistatydinti, jei nesulauks Policijos departamento vadovo Vytauto Grigaravičiaus sprendimo prisiimti asmeninę atsakomybę dėl neblaivaus policininko sukeltos avarijos.

Ministro teigimu, didesnio policijos diskreditavimo ir pareigūnų vardo žeminimo negali būti ir jokie atsiprašymai čia nepadės. „Jeigu nesulauksiu policijos vadovo reakcijos, manau, kad tolesnis rūpinimasis policijos veiklos tobulinimu tampa neįmanomas, todėl esu pasirengęs pats palikti postą”, – teigė ministras.

Atsistatydinti R. Šukį ragina ir Seimo Liberalų sąjūdžio frakcija.

Premjeras Gediminas Kirkilas ragino kuo greičiau išsiaiškinti avarijos Skuodo rajone kaltininkus ir griežtai juos bausti. „Nebegalima gaišti, nes „karo keliuose” aukų nemažėja, todėl avarijų kaltininkai turi būti nustatomi greitai ir baudžiami griežtai”, – pareiškė G. Kirkilas.

Vakar ministras pirmininkas laikinai einančiam policijos generalinio komisaro pareigas Vytautui Navickui, kuris pavaduoja į užsienio komandiruotę išvykusį V. Grigaravičių, pavedė detaliai ir kuo greičiau išsiaiškinti avarijos priežastis ir pateikti surinktą medžiagą atitinkamoms institucijoms.

Policijos departamentas perėmė Skuodo rajono PK pradėtą tarnybinį patikrinimą. Jo metu bus tiriamos ir tikslinamos visos trečiadienio avarijos detalės, eismo įvykio kaltininkų veiksmai iki tragedijos, Skuodo rajono patrulių veiksmai, sprendžiamas vadovų atsakomybės klausimas. Beje, Skuodo rajono PK viršininkas A. Šideikis, kol vyksta tyrimas, vakar vakare nuo tarnybos nušalintas.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Justicija su žyma , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .

11 atsiliepimų į "Broliuko žūtį mačiusi sesutė nustojo kalbėti"

 1. NNNN

  Įdomūs mokymai iki 10 val. Gal pasidomėt reikėtų mokymo programa, ar ten numatyta tik ik 10 val.

 2. Mama

  A6 nesuprantu įstatymo iki 8 metų, palaukit jis užmušė vaikus ne atsitiktinai o piktybiškai jis kaime ne neujokas žynojo kad tuo laiku vaikai iš mokyklos grižinėja. Ar pas mus prisigėres iki samonės netekimo skaitosi nepakaltinamas, ….atleisk nes jis nežyno ka daro …….?jam taip pat nelemta turėti vaiku manau iki gyvos galvos tik taip

 3. intro

  Aš taip pat nesuprantu tokios įstatymu numatytos bausmės tik iki 8 metų. Gal man galėtų kas nors paaiškinti, kuo šie „pareigūnai” skiriasi nuo tos pačios Jonaitienės, kuriai gręsia kalėti iki gyvos galvos? Juk kiek man yra žinoma, alkoholis visuose įstatymuose yra sunkinanti aplinkybė.
  Užuojauta vaikučių artimiesiems.

 4. era

  užuojauta tėveliams, čia baisi tragedija netekti savo vaikų. Bet dar baisiau kad pareigūnas paliko vaikus likimo valiai o ir bausmė labai švelni, jį pasodyt iki gyvos galvos tą parazitą, bet ką tu pakovosi paprastas žmogau prieš policininką viską daro pažintys

 5. li to NNNN

  Avarija įvyko juk ne 10 val., o apie vidurdienį. Pradinukams kaip tik tada ir baigiasi pamokos. O pasidomėt reiktų TAMSTAI savo mokymo programa, nes nesuprantate skaitomo teksto. 🙄
  Užuojauta tėveliams…

 6. Lengvinanti aplinkybė

  jeigu žudai būdamas girtas už vairo +jeigu vienu smūgiu nužudai ne vieną, o bent kelis…
  Jeigu per tris kartus nužudytumei 3 žmones – būtumei 3 kartus teisiamas ir nubaustas už 3 žmogžudystes. Jei sugebėjai vienu smūgiu – tai tau lyg ir premija – pora metų kalėjimo (ir gal dar paleis prieš laiką)

 7. :(

  Sis ivykis – tai kazkas baisaus…
  Gal pagaliau bus imtasi kokiu nors radikalesniu preiemoniu stabdyti zudynes keliuose? Nes jei taip ir toliau tai suprantante, nieko gero galime nelaukti ir 3 zuvusieji, bus tik minimalus zuvusiuju skaicius viename autoivykije 🙁

 8. cgngnm

  blemba pati bijau eiti per gatve kelis metus, bet dar anksciau – ne baimes, nes db lekia visokie ( ne tik debilai bet ir vyresni)

 9. As...

  uzuojauta artimiesiems 🙄

 10. As...

  🙁 😥

 11. ausra

  Jei mano vaika taip nuzudytu,as jam mirties bausme ivykdyciau pati, kai iseis is kalejimo.Jei tokiam issigimeliui tesiulo 8 metus uz 3 vaiku nuzudyma,tai uz tokio isgamos nuzudyma tegautum koki pora metu.Neblogi istatymai musu.Ziuriu apsimoka zudyti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.