Seimas spręs, ar uždrausti automobilių salone gerti alkoholį ir vežtis atidarytus butelius

Seimas ketvirtadienį po pateikimo pritarė Alkoholio kontrolės įstatymo pataisoms, kuriomis siūloma dar labiau apriboti alkoholio vartojimą.
Nuo kitų metų siūloma įteisinti draudimą asmenims iki 18 metų vartoti alkoholį, o nuo 2010-ųjų uždrausti visų formų alkoholinių gėrimų reklamą.

Siūloma neleisti alkoholiu prekiauti nestacionariose ir stacionariose degalinėse bei kioskuose.

Fiziniams asmenims siūloma uždrausti automobilių salonuose vartoti alkoholio produktus, juos laikyti ir gabenti atidarytoje taroje, išskyrus autotransporto priemonėse, kurių salonas yra atskirtas nuo vairuotojo vietos.

Kiekvienų metų rugsėjo 1-ąją siūloma drausti alkoholiu prekiauti tik mažmeninės prekybos įmonėse. Šiuo metu alkoholiniais gėrimais rugsėjo 1 dieną draudžiama prekiauti ir viešojo maitinimo įstaigose.

Ir mažmeninėse prekybos įmonėse, ir daugiabučiuose įrengtose parduotuvėse alkoholio prekybą siūloma drausti nuo 22 val. iki 10 val. Savivaldybėms būtų paliekama teisė dar labiau suvaržyti prekybą alkoholiu daugiabučiuose įrengtose parduotuvėse.

Nuo šių metų rugpjūčio 1 dienos draudžiama prekiauti alkoholiniais gėrimais nuo 22 val. iki 9 val. prekybos įmonėse, įrengtose daugiabučiuose gyvenamuosiuose namuose

Prekybą alkoholiu siūloma drausti sanatorijose įrengtose viešojo maitinimo įmonėse. Jose savivaldybės taryba iki šiol gali leisti prekiauti alkoholiniais gėrimais.

Masiniuose renginiuose ir mugėse siūloma leisti prekiauti tik ne stipresniais kaip 6 proc. alkoholiniais gėrimais. Alkoholiniais gėrimais, kurių stiprumas neviršys 13 proc., siūloma ir toliau leisti prekiauti parodose.

Siūloma neleisti alkoholiu prekiauti mažmeninės prekybos įmonėse, kuriose vaikams ir paaugliams skirtų prekių dalis sudaro 30 proc. arba daugiau mažmeninės prekių apyvartos.

Tais atvejais, kai vaikams ir paaugliams skirtų prekių dalis sudaro mažiau kaip 30 proc., prekybos alkoholiniais gėrimais skyrius siūloma maksimaliai nutolinti nuo prekybos vaikams ir paaugliams skirtomis prekėmis skyrių.

Dabar mažmeninės prekybos įmonėse alkoholiu prekiauti draudžiama, jeigu jose vaikams ir paaugliams skirtų prekių dalis sudaro 50 proc. arba daugiau mažmeninės prekių apyvartos.

Alkoholio reklamos kontrolę visuomenės informavimo priemonėse grąžinti Valstybinei tabako ir alkoholio kontrolės tarnybai, nes dabar šios funkcijos priskirtos Nacionalinei vartotojų teisių apsaugos tarybai.

Taip pat siūloma uždrausti automobilių salone gerti alkoholį ir vežtis atidarytus alkoholinių gėrimų butelius.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Politika su žyma , , , , , .

4 atsiliepimai į "Seimas spręs, ar uždrausti automobilių salone gerti alkoholį ir vežtis atidarytus butelius"

 1. Roliis

  o girta zmogu vezti leis? 😯

 2. giedrius

  nebent jei zmogus bagazinej

 3. Ribinskas

  Automobilis – privati nuosavybė.Kištis į privatų gyvenimą ne seimo narių rūpestis.Tegu tvarko valstybines privilegijas ir valstybinę drausmę. Vyrauja ištižimas ir apsnudimas.

 4. Lietuvis

  Lietuvos valdzia jau seniai turejo isleisti istatymus alkoholio kontrolei.
  Taip, automobilis yra privati nuosavybe, bet tai nereiskia, kad savininkas jame gali daryti ka nori. Alkoholis yra lygus narkotikui, kaip ir nikotinas irt.t.
  Butu labai gerai, kad pakeltu labai didelius mokescius alkoholio ir tabako gaminiams. Tada Lietuvoje sumazetu alkoholiku ir rukoriu. Taip pat sumazetu plauciu, kepenu, sirdies ir kitu baisiu ligu. Kuriu gydimas labai daug kainuoja Lietuvos zmonems. Alkoholio vartotojai suzlugdo seimos gyvenima. Sudegina namus. Sukelia mirtinas ovarijas. Rukoriai privercia ir ne rukorius kvepuoti tabako dumus. Nuo tu dumu nekalti zmones suserga baisiom ligom. O kas liecia vaikus, tai baisu ir pagalvoti, koki pavizdi jie gauna is savo tevu ar kitu suaugusiu.
  Lietuvos zmones, gerai pasiziurekite i save, i grazias Lietuvos vietoves, kurios uzterstos tusciais nuo alkoholio buteliais, nuorukom ir to pasekoje dar kitokiom siukslem. Kada gerai pagalvosite,tai tokiu kvailu komentaru nerasysite.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.