Konservatoriai verčia iš posto sostinės vicemerą, tikisi versti merą

Vilniaus konservatoriai verčia iš posto sostinės vicemerą liberalą Arūną Štarą ir tikisi, kad ateityje pavyks nuo pareigų nušalinti merą liberaldemokratą Juozą Imbrasą.
„Tai toks jėgų pabandymo planas. Iš tikro čia paaiškėtų, kiek yra realu ir galima žengti kitą žingsnį. Jei šitas veiksmas mums pavyktų, tai dėl kito žingsnio dėl mero mums pasitikėjimas sustiprėtų”, – žurnalistams spaudos konferencijoje ketvirtadienį sakė Vilniaus konservatorių lyderis Kęstutis Masiulis.

Jo teigimu, šiuo žingsniu tikimasi, kad sostinės liberalai pasielgs taip, kaip juos skatina Liberalų sąjūdžio vadovai – pasitraukti iš koalicijos, kurią sudaro liberaldemokratai, Rusų sąjunga ir socialdemokratai.

„Iš Liberalų sąjūdžio tikimės, kad jie patys atsitrauktų iš pozicijos. Pasitraukus jiems, užtenka mažo nepasitenkinimo, kad koalicija susvyruotų”, – sakė K.Masiulis.

Anot sostinės konservatorių lyderio, kiek jam žinoma, dėl interpeliacijos A.Štarui jau yra surinkta 18 parašų, tačiau interpeliacijos tekstas šiuo metu keliauja tarp tarybos narių ir tikimasi užsitikrinti daugiau kaip pusės – tai yra bent 26 – savivaldybės tarybos politikų paramą.

Pagal įstatymus, interpeliacijos iniciatoriai, siekdami pradėti nepasitikėjimo procedūrą, turi surinkti 17 miesto tarybos narių balsų iš 51. Tačiau norėdami galutinai pareikšti nepasitikėjimą vicemeru ir jį atstatydinti konservatoriai turėtų užsitikrinti ne mažiau nei 26 balsus.

Tačiau, anot K.Masiulio, net jei nebus surinkti 26 parašai, klausimas bus vis tiek teikiamas balsavimui.

„Reikėtų teikti ir balsuoti dėl nepasitikėjimo. Nes dalis žmonių gali nepasirašyti tam lape, o kai ateis balsavimas išreikšti savo nepasitenkinimą A.Štaru”, – kalbėjo konservatorius.

Tarp nepasitikėjimo A.Štaru motyvų K.Masiulis įvardijo viešųjų ir privačių interesų supainiojimą, kai vicemeras nenusišalino taryboje svarstant klausimą dėl bendrovės „Eika”, kurioje anksčiau dirbo direktoriaus pavaduotoju, statomų pastatų aukštingumo.

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) yra nustačiusi, kad A.Štaras neįvykdė įstatyme nurodytos pareigos vengti interesų konflikto. Beje, į komisiją, prašydamas įvertinti savo veiksmus, tuomet kreipėsi pats A.Štaras.

Jam taip pat išsakomi kaltinimai dėl Greitosios pagalbos stoties Žalgirio gatvėje. Esą stoties pastatai buvo parduoti UAB „Eika” ir dabar Greitosios pagalbos stotis lieka kaip nuomininkas, mokantis po 32 tūkst. litų per mėnesį. Tai, anot konservatorių, esą dideli pinigai, kurie mokami iš savivaldybės biudžeto.

Tuo tarpu pats A.Štaras interpeliaciją vertina, kaip siekį destabilizuoti koaliciją.

„Aš įtariu, kad pagrindinė priežastis, aš įtariu dėl ko būtent dabar ta interpeliacija. Jeigu prisimenate, ta interpeliacija ponui J.Imbrasui buvo rugpjūčio mėnesį, po to buvo atidėta į rugsėjį, niekas nevyko, jie patys pamatė, kad nesurenka balsų. (…) Nesurinko, apsikvailino ir reikia surasti atpirkimo ožį”, – ketvirtadienį sakė A.Štaras, komentuodamas jam inicijuojamą interpeliaciją.

Konservatoriai vasarą inicijavo interpeliaciją ir Vilniaus miesto merui liberaldemokratui J.Imbrasui bei siekė perimti sostinės valdžią, tačiau Liberalų sąjūdis, kuriam ir priklauso A.Štaras, tuomet šios iniciatyvos neparėmė, todėl planai nuversti J.Imbrasą dėl nepakankamo parašų kiekio žlugo.

A.Štaro teigimu, konservatoriai pyksta, kad Liberalų sąjūdis vasarą neparėmė interpeliacijos Vilniaus miesto merui J.Imbrasui, be to, anot A.Štaro, Tėvynės sąjungos nariai taryboje vykdo esą liberalcentristų proteguojamos įmonės „Rubicon group” įsakymus. Jam neva net buvo grasinama, kad pasitrauktų iš „Rubicon group”įtakos sferos.

Be kita ko, A.Štaras teigia įtariąs, jog konservatoriai Vidas Urbonavičius ir Vilius Navickas taip siekia savų interesų, nes proteguoja įmonę „Euroconstruct”, kuri Žvėryne nori statyti daugiaaukščius daugiabučius namus.

„Aš gavau didžiules pastabas, kaip aš čia drįstu jiems stabdyti tokį projektą, po to nutrūko visi mūsų kontaktai”, – sakė A.Štaras.

Valdančiąją koaliciją sostinės taryboje yra sudarę socialdemokratai, liberaldemokratai ir Lenkų rinkimų akcija, tačiau paramą jai deklaruoja ir Liberalų sąjūdis, už tai gavęs vicemero postą, kurį užima A.Štaras.

Valdančioji sostinės koalicija taryboje turi 26 mandatus, o tarp pozicijos ir opozicijos atsidūrusiems liberalams rinkimai lėmė 4 vietas.

Opozicijai priklausančios partijos – Tėvynės sąjunga, Rusų sąjunga ir liberalcentristai – turi 21 mandatą.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Politika su žyma , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.