Politiko sūnus kareivėliu nebus

Parlamentaras Algimantas Salamakinas teigia nežinojęs, kad kariškiai ieško jo sūnaus. Nors apie prievolininką, nereaguojantį į šaukimus, kariškiai su jo tėvu kalbėjosi dar rugpjūtį.

Karo prievolės administravimo tarnybos (KPAT) rūstybę užsitraukė Seimo nario A.Salamakino sūnus Benas. Šis 23 metų karo prievolininkas dar balandį turėjo išvykti tarnauti į karinį dalinį. Tačiau tąsyk jis pateikė medikų pažymą apie ligą. Tarnyba buvo atidėta, o B.Salamakinas nuo to laiko iš kariškių akiračio dingo. Pasak KPAT Kėdainių skyriaus pareigūnų, B.Salamakinui jo adresu Kėdainiuose buvo siunčiami šaukimai atvykti, tačiau šis taip ir nepasirodė Karo prievolės centro skyriuje.

Vasarą B.Salamakinas esą parašė laišką, kuriame pranešė prašysiąs krašto apsaugos ministro atidėti šaukimą į privalomąją karo tarnybą. Tačiau, KPAT žiniomis, tokio prašymo B.Salamakinas ministrui nenusiuntė. KPAT atstovas Laimis Bratikas LŽ vakar patvirtino, kad politiko sūnus jau pusę metų vengia atlikti pareigą: „Jis ieškomas, nors dar ne griežčiausiomis priemonėmis.“

Sušlubavo atmintis?

Parlamentaras A.Salamakinas, vakar LŽ klausinėtas apie kariškus sūnaus reikalus, paaiškino, kad nuo rugsėjo 1-osios Benas mokosi Kūno kultūros akademijoje – studijuoja turizmo ir sporto vadybą, todėl tarnauti kariuomenėje jam nebereikia.

Paklaustas, kodėl sūnus apie įstojimą į aukštąją mokyklą nepranešė kariškiams (to reikalauja įstatymas), politikas atsakė: „Manau, jie atlyginimą gauna, gali ir patys pasiteirauti.“ Priminus, kad KPAT išsiuntė kelis šaukimus, Seimo narys pareiškė: „Jokių raginimų negavome. Kai gausime, nuvešime popierius, patvirtinančius, kad jis studijuoja Kūno kultūros akademijoje.“ Tačiau, LŽ žiniomis, nesulaukę šaukiamo prievolininko atvykstant, KPAT Kėdainių skyriaus pareigūnai rugpjūtį skambino jo žinomam tėvui. Tąsyk A.Salamakinas kariškiams sakė, kad sūnus įstojo į aukštąją ir pristatys tai patvirtinančius dokumentus.

Įstatymų nežino

Politikas taip pat neprisiminė, kas pavasarį buvo nutikę sūnaus sveikatai. Pats B.Salamakinas LŽ vakar sakė, kad balandį į kariuomenę neišėjo, nes žaisdamas futbolą patyrė traumą. Prievolininkas sakė esąs nustebintas žinios, jog yra ieškomas. Jis nežinojęs, kad privalo pateikti duomenis apie save KPAT. „Nei paskambino, nei ką nors atsiuntė“, – teigė vaikinas.

Pagal įstatymą ne KPAT turi ieškoti prievolininkų, o jie patys privalo pranešti apie pradėtas ar nutrauktas studijas, pakeistą gyvenamąją vietą, vaiko gimimą ir kitas permainas. „Net jei dėl kažkokių priežasčių prievolininkas ir negavo šaukimų, tai neatleidžia jo nuo atsakomybės. Karo prievolininkas privalo laikytis įstatymų. Man, pavyzdžiui, niekas laiškų su pranešimais, kad negalima vairuoti girtam, nesiuntinėja. Tačiau tai nereiškia, kad man leidžiama tai daryti“, – vaizdžiai aiškino L.Bratikas.

Tvarka keisis

Pažymą apie pradėtas studijas prievolininkai privalo pristatyti per mėnesį – iki spalio 1-osios. KPAT jau seniai tariasi su aukštosiomis mokyklomis dėl kompiuterizuoto duomenų apie studijuojančius prievolininkus pateikimo. Tai sumažintų rūpesčių studentams. Tačiau kol ne su visomis aukštosiomis sutarta, galioja senoji tvarka – studentai privalo patys pateikti duomenis apie studijas.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Lietuvoje su žyma , , , , , , , , , , , , .

6 atsiliepimai į "Politiko sūnus kareivėliu nebus"

 1. Eglė

  Tai dar kartą įrodo,kad politikams įstatymai nė motais.Tik mes paprasti mirtingieji privalome jų griežtai laikytis ir ,žinoma, žinoti.

 2. xx

  Štai ir pavuzdys, vieno vaikas gudresnis už kitus ir netarnaus, kita baudos nemokės už savavališkas statybas…Ir čia Lietuvos elitas…

 3. Raimondas

  Taip supratau už tokius cirkus kaip ir privalėtų šaltojoj pasėdėt,bet aišku taip nebus.Juk tai Salamakinas ir algą gauna,tik darbo nerdirba,užtat iš kitų pareikalaut to gali.Tačiau Lietuva dvigubų standartų šalis ir niekada nebus taip kaip turėtų būt.Atitarnavau savo noru ir patekt stengiausi ten kur sunkiau,kad pajaust kas iš tikro yra kariuomenė.Liūdna,kad tokie atsiprašant politikai nesugebėjo savo atžalom savigarbos supratimo įdiegt.Tačiau obuolys nuo obels netoli rieda,politinė prostitucija,principų ir įsitikinimų neturėjimas,kai iš frakcijos į frakciją keliaujama,tik šiek tiek kitiem vėjams papūtus.Gal hobis toks?O galutinis rezultatas,na patys matot apverktinas 😥

 4. edita

  Gėda…ką bepridursi 😥 Lietuvoje gyvena tik tie kur prie lovio… mums paprastiems mirtingiems Įstatymai, o „elitui“visokios pataisos,papildymai,išimtys….Ir kada baigsis tas bardakas?Gal kai liks Lietuvoje tik valdžia…Ką tada valdys???? 🙄 Badaujančius pensininkus? 😛

 5. Aleksandras

  As tris metus ottarnavau,ir diploma turiu, ir darba gera,ir seima. Oboliys nuo obels netoli rieda!!Geda………

 6. zen

  …etik mat,ka darosi! Salamakakinas beg nuo LT kariaunos! .. a tevs Seime trinas, etik mat! bukvaliai geda!!!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.