Didesnių algų reikalaujantys mokytojai rodo, kad spalį skelbti grasinimai streikuoti nebuvo tušti – antradienį Telšiuose įvyks pirmasis įspėjamasis streikas, o iki mėnesio vidurio tokie streikai įvyks dar aštuoniuose Lietuvos miestuose.
Kaip BNS pirmadienį sakė Lietuvos švietimo darbuotojų profsąjungos (LŠDPS) pirmininku prisistatantis Aleksas Bružas, įspėjamaisiais streikais švietimo įstaigų darbuotojai reikalaus nedelsiant 20 proc. padidinti atlyginimus, o nuo sausio 1 dienos juos pakelti dar 30 proc.
Pasak jo, taip pat bus reikalaujama užtikrinti maksimalią 97 valandų per savaitę darbo apimtį, įstatymiškai reglamentuoti tvarką, kuri pedagogus labiau apsaugotų nuo agresyvių mokinių ir jų tėvų bei parengti ilgalaikį atlyginimų didinimo planą.
Antradienį Telšiuose streikuos 14 švietimo įstaigų darbuotojai, trečiadienį streikuos Zarasų, penktadienį apie 30-ies Klaipėdos ir Mažeikių mokyklų ir darželių darbuotojai, lapkričio 13 dieną prie streikų bangos prisijungs Palangos, 14 – Kelmės ir Akmenės, 16 – Plungės ir Kretingos mokytojai.
A.Bružo teigimu, į nesiliaujančius mokytojų reikalavimus imama reaguoti, nes ankstesni valdžios ketinimai nuo naujų metų atlyginimus kelti 11 proc. pasikeitė. Pasak jo, spalio pabaigoje iš Švietimo ir mokslo ministerijos buvo gautas patvirtinimas atlyginimus nuo ateinančių metų pradžios pakelti 20 proc.
Streiko metu mokytojai žada 2 valandas pamokų metų nedirbti.
Pasak A.Bružo, jei į streikų metu keliamus reikalavimus padidinti atlyginimus nebus atsižvelgta, galimi ir ilgesni terminuoti arba neterminuoti streikai ir net moksleivių egzaminų boikotas.
Spalio mėnesį LŠDPS teigė, jog įspėjamosios akcijos bus rengiamos ten, kur už streiką pasisakys bent apie du trečdalius visų mokyklos darbuotojų. Sąjungos tvirtinimu, įvairiuose Lietuvos miestuose streikuose dalyvaus bent 10- 12 tūkstančių mokytojų.
Vietinius įspėjamuosius mokytojų streikus nutarta rengti, reikalaujant tesėti dar 2005 metų pabaigoje duotą pažadą kelti atlyginimus.
LŠDPF šiuo metu yra skilusi, jai vadovauja du pirmininkais prisistatantys žmonės – A.Bružas ir Rūta Osipavičiūtė. Pastaroji pirmininke buvo išrinkta šį rudenį, tačiau A.Bružas ir jo šalininkai užprotestavo rinkimų teisėtumą ir dabar šis klausiamas sprendžiamas teisme.
A.Bružą daugiausia remia profsąjungos Žemaitijos pedagogų susivienijimai, tuo metu R.Osipavičiūtė atstovauja Aukštaitijos susvienijimams.
Streikus Žemaitijos ir Zarasų mokyklose organizuoja A.Bružą remianti profsąjungos dalis, o likusieji pedagogai geresnių sąlygų linkę siekti derybų keliu.
LŠDPS duomenimis, Lietuvoje jau trūksta 1500 mokytojų, dėl to didėja pedagogų darbo apimtys, smunka ugdymo kokybė.
Statistikos departamento duomenimis, šių metų antrą ketvirtį vidutinis mokytojo atlyginimas siekė 1793 litus, atskaičius mokesčius pedagogai vidutiniškai gauna 1345 litus. Vidutinis atlyginimas Lietuvoje – 1826 litai, atskaičius mokesčius – 1367 litai.
PIRMYN, vergai nuzemintieji iki pergales!
As negaliu patiketi, kad raso tokias nesamones, kad i rankas mes gauname
1345lt.Metodininko laipsni turinti aukletoja gauna tik 1125lt!!!!Cia jau ir staza nemaza iskaiciavus, jauni specialistai tik arti 800litu!!! Sunku patiketi, kad sitaip drasiai skelbiama tokia alga, kurios mes negauname!!!!