Laimės nešėjas pinigų medis

Labai dažnai kambariniai augalai tampa visokiausių prietarų aukomis. Neaišku, už ką jie keikiami – tarsi juodos katės. Neaišku, ir už ką mylimi. Vadinamasis pinigų medis zamiokulkas (Zamioculcas zamiifolia) – iš šios giminės, t.y. garbinamas ir puoselėjamas. Jis atseit geba į namus pritraukti turtus. Jei medis gerai auga, jo lapai dideli, apvalūs, – finansiniai reikalai būtinai pasitaisys. O juk tereikia augalą pastatyti į tinkamą vietą, deramai prižiūrėti, ir jis augs. Kaip visi kiti auga.

Pradėti reikia nuo augalo pasodinimo. Pinigų medžio gebėjimas daugintis nuostabus – net iš lapelio gana greit galima gauti naują medelį. Ką jau kalbėti apie ūglius, dažnai net ore leidžiančius šakneles, tarsi taip parodančius savo nepriklausomybę.

Jei nusprendėte išauginti ne paprastą kambarinę gėlę, o magiškąjį medį, reikia slapčia nuskinti ūgliuką ar lapelį. Tiksliau pasakius, pavogti. Blogiausiu atveju – nusipirkti. Prieš sodinamą jį reikia kelias valandas padžiovinti. Kad geriau įsišaknytų, puodelis su sodinuku pridengiamas perregima plėvele ar stiklinaite, bet reikia reguliariai jį vėdinti.

Dėl apvalių mėsingų lapų pinigų medis geba kaupti teigiamą energiją. Tačiau norint nukreipti jos srautus reikiama kryptimi būtina augalą teisingai pastatyti. Jam idealiai tiks pietryčių ir pietų krypties palangės. O rytai apskritai nė vienam augalui nepakenkė. Kad stimuliuotumėte gerąją energiją, prie stiebo pririškite raudoną kaspinėlį – jis padės pasiekti teigiamo rezultato.

Yra dar kelios mielos gudrybės, leisiančios pagerinti materialinę padėtį. Į vazoną su pinigų medžiu užkaskite monetą. O naujametę naktį papuoškite monetomis medžio šakeles. Galima naudoti ir šokoladinius pinigėlius blizgančiais popierėliais, pakabintus ant raudonų ar geltonų kaspinėlių. Taip neišvaizdus augalėlis taps tikru karaliumi. Jei tai ir neatneš pelno, bent jau padovanos sėkmės viltį ir gerą nuotaiką.

Svarbiausia, ko reikia pinigų medžiui, – saulės šviesa. Jis kilęs iš Afrikos savanų, tad gerai ištveria net sausą patalpų orą, nebijo centrinio šildymo ir tiesioginių saulės spindulių. Vasarą galima pinigų medį išnešti į balkoną.

Kartkartėmis vazoną reikia apsukti, kad medis nepakryptų į vieną šoną ir nenuvirstų. Bet ir tokiai nelaimei ištikus nereikia jaudintis – viskas pataisoma. Reikia pašalinti visas sužalotas šakeles, vėl pasodinti į vazonėlį ir stiebą pririšti prie kuolelių.

Vasarą pinigų medis puikiai jaučiasi net per karščius, tačiau žiemą nepageidauja didesnės kaip 15 laipsnių temperatūros. Jam reikia pailsėti ir pasirengti pavasariui.

Vegetacijos periodu augalą, kaip ir kitus sukulentus, reikia laistyti gausiai, bet neperlieti, o žiemą – atsargiai, tik kai žemė visiškai išdžiūsta. Labai pavojingas užsistovėjęs vanduo – nuo jo ima pūti šaknys, ir augalas neišvengiamai žūsta. Kad to nenutiktų, būtina pasirūpinti tinkamu keramzito drenažu vazonėlio dugne. Nuo sausros mirštantį augalą išgelbėti lengviau nei perlietą – geriausiu atveju persisunkusiojo vandens liks tik ūgliukas ir tikimybė viską pradėti iš naujo.

Tręšiamas pinigų medis tik aktyvios vegetacijos periodu kartą per mėnesį, antraip jis sunyks, lapeliai sumažės ir bus net gaila į tokį skurduką žiūrėti. Tinkamiausios skystos trąšos.

Persodinti augalą reikia tik tada, kai vazonas tampa akivaizdžiai per mažas. Žemių mišinys ruošiamas iš lengvos lapinės žemės su smėliu bei moliu.

Kadangi yra nereiklus ir ištvermingas, pinigų medis bėgant metams tampa vis gražesnis. Kartais (tiesa, labai retai) jis net pražysta. Keista, kad niekas dar nenegrinėjo šio faktoriaus įtakos augalo šeimininko piniginei. Ko gero, tokie žmonės tampa milijonieriais. Tačiau ir tiek praturtėjus neverta pamiršti žaliojo talismano – kad visos gėrybės nedingtų jam nuvytus…

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Šeima ir namai su žyma , , , , , .

6 atsiliepimai į "Laimės nešėjas pinigų medis"

 1. karolis

  jokius pinigus nenesa

 2. fdfdfdf

  😳 😉 😛 😥 😮 👿 🙄 😀 :)geras

 3. kriste

  🙂 😛 idomu kiek tas pinigu medis kainuoja 🙄

 4. nuo 39lt iki kiek nori,tiek jis ir kainuoja

  😀 🙂

 5. anita

  mano pinigu medis susigarbanojes ir atrodo nuvytes, ka patartumete??

 6. laura

  as maximoj pirkau uz 7lt.po to pasidauginau is vieno jau turiu 3 medelius ir lb greit auga,super medelis ir grazu ir prieziuros nedaug tereikia 😀 😉

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.