Atsistatydino „Citigroup“ banko vadovas

„Citigroup“ banko vadovybė pakeitė vadovą. JAV finansinės kompanijos vykdantysis direktorius ir valdybos pirmininkas Čarlzas Prinsas (Charles Prince) atsistatydino. Kompanija taip pat oficialiai patvirtino paskyrusi Robertą Rubiną (Robert Rubin) „Citigroup“ valdybos pirmininku ir Viną Bischofą (Win Bischoff) vykdančiuoju direktoriumi.

Pasak Č. Prinso, atsistatydinimas – tai „vienintelis deramas žingsnis“, atsižvelgus į nuostolius, patirtus dėl krizės JAV kreditavimo sektoriuje. Investuotojai jau kurį laiką ragino „Citigroup“ vadovą atsistatydinti. Šie raginimai ypač sustiprėjo po to, kai bankas pranešė apie 57 proc. nukritusį ketvirčio pelną po patirtų nuostolių hipotekos sektoriuje.

Tuo tarpu naujoji JAV finansinės kompanijos vadovybė ketina išsaugoti atsistatydinusio „Citigroup“ vadovo strategiją.

„Tai absoliučiai teisingas kursas“, – pažymėjo kompanijos pirmininkas R. Rubinas. Jo nuomonę palaikė vykdantysis direktorius V. Bischofas. Jie taip pat pabrėžė, kad Č. Prinso strategiją palaiko kompanijos direktorių taryba.

Tokijo akcijų biržoje „Citigroup“ akcijos iškart po pranešimų apie įmonės vadovo pakeitimą pabrango 5,8 procento.

„Citigroup“, įsteigta 1998 metais, susijungus „Citicorp“ ir „Travelers Group“, yra viena stambiausių finansinių įmonių pasaulyje. Kompanijos būstinė įsikūrusi Niujorke.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Ekonomika su žyma , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.