Pietų Rusijoje per sprogimą autobuse žuvo aštuoni žmonės, dar 42 buvo sužeisti

Rusijos pietuose esančiame Toljačio mieste trečiadienį rytą reisiniame autobuse sprogus sprogdinimo įtaisui, aštuoni žmonės žuvo, įskaitant vaiką, ir dar 42 buvo sužeisti, pranešė Rusijos žiniasklaidos priemonės.

„Žuvo aštuoni žmonės, dar 42 buvo sužeisti“, – sakė Katastrofų medicinos centro atstovas ir pridūrė, kad tarp sužeistųjų yra ne tik keleiviai, bet taip pat praeiviai.

Be to, per sprogimą išdužo netoliese esančio daugiabučio namo langai.

Sprogimo, kuris įvyko vienoje sankryžoje, vietoje dirba Katastrofų medicinos centro brigada ir dešimt „greitosios pagalbos“ brigadų, sakė jis.

„Interfax“ ir valstybinė agentūra ITAR-TASS , remdamosi šaltiniais teisėsaugos institucijose praneša, kad sprogo sprogdinimo įtaisas, kurio galingumas buvo didesnis nei vieno kilogramo trotilo.

Pasak šaltinių, tokią išvadą padarė Federalinio saugumo tarnybos (FST) vietos valdybos sprogimų technikos specialistai po pirminio susprogdinto autobuso ir įvykio vietos apžiūrėjimo.

Taip pat šaltiniai pažymėjo, kad sprogimo vietoje jaučiamas būdingas trotilo kvapas. Drauge, jų duomenimis, sprogimas nebuvo kryptingas, papildomų žalojančių sprogdinimo įtaiso sudedamųjų dalių nerasta.

„Yra pagrindo manyti, kad sprogdinimo įtaisas buvo pritvirtintas prie autobuso dugno, arba buvo ant grindų salone“, – cituoja „Interfax“ savo šaltinio žodžius.

„Interfax“ šaltinis pažymėjo, kad šiuo metu yra kelios įvykio versijos. Pagal vieną versijų, keleiviniame autobuse įvykdytas teroro aktas.

Pagal antrąją versiją, sprogimas įvyko savaime sprogus vieno iš keleivių vežamai bombai.

ITAR-TASS rašo, kad bomba galėjo būti padėta ir autobuso kelyje.

„Sprogimų technikos specialistai, dirbantys įvykio vietoje, jau surado sprogdinimo įtaiso liekanas, jos bus ištirtos“, – cituoja agentūra savo šaltinio teisėsaugos institucijose žodžius.

Kitos Rusijos žiniasklaidos priemonės pranešė, kad sprogimo priežastis galėjo būti dujų balionas.

Rusijoje tai jau antras sprogimas autobuse kiek daugiau nei per savaitę. Spalio 23 dieną neramioje Dagestano provincijoje per tokį incidentą žuvo vienas ir buvo sužeisti dar penki žmonės.

Rusijai tenka slopinti sukilėlių smurtą Kaukazo regione prie pietinės sienos, bet Samaros srityje, esančioje į šiaurės rytus, tokių išpuolių nebuvo.

Tačiau Toljatis ilgą laiką garsėjo organizuotu nusikalstamumu ir nusikaltėlių gaujų tarpusavio karais.

Toljatyje, kuris yra Rusijos automobilių pramonės centras, gyvena maždaug 700 tūkst. žmonių. Šis miestas yra pavadintas Italijos komunistų lyderio Palmiro Togliatti (Palmiro Toljačio) vardu.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Pasaulyje su žyma , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.