Generolas J.Kronkaitis už namo Turniškėse nuomą mokėjo 70 litų

Buvęs Lietuvos kariuomenės vadas, judėjimo „Piliečių santalka“ vadovas, Tėvynės sąjungos tarybos narys, atsargos generolas majoras Jonas Kronkaitis ne kartą yra aršiai kritikavęs tarnybinių butų sistemą ir vadinęs ją sovietiniu reliktu, tačiau pats iki šiol gyvena tokiame būste.
J.Kronkaičiui būnant kariuomenės vadu buvo skirtas tarnybinis namas Turniškėse. Bet baigęs kadenciją 2004 metais jis šio būsto palikti nepanoro. Mokėdamas kiekvieną mėnesį tik apie 70 litų nuomos mokestį, atsargos generolas gyvena prezidento Valdo Adamkaus, premjero Gedimino Kirkilo, kadenciją baigusio šalies vadovo Algirdo Brazausko, kariuomenės vado Valdo Tutkaus, užsienio diplomatų kaimynystėje, rašo „Lietuvos rytas“.

Tačiau netrukus J.Kronkaičiui teks palikti Turniškių rezervate esantį maždaug 200 kvadratinių metrų namą, kuriame su žmona Rūta jis įsikūrė dar 1999-aisiais.

„Jau esu susipakavęs daiktus, nes gruodžio 1 dieną baigiasi nuomos sutartis“, – dienaraščiui kalbėjo J.Kronkaitis. Jis nepasakė, kur toliau gyvens. Paklaustas, kodėl, baigęs kariuomenės vado kadenciją, neišsikraustė iš namo Turniškėse, atsargos generolas paaiškino: „Kadangi mačiau galimybę ir toliau dirbti Lietuvos labui“.

2004 metais J.Kronkaičiui išėjus į pensiją pagal galiojančius įstatymus joks tarnybinis būstas nebepriklausė. Politinį sprendimą leisti atsargos generolui toliau pusvelčiui gyventi Turniškėse priėmė tuometis krašto apsaugos ministras Linas Linkevičius. Jis ir pats ilgus metus gyveno šioje gyvenvietėje, tokiame pat tarnybiniame name, kokiame įsikūręs J.Kronkaitis.

Tačiau dabartinis krašto apsaugos ministras Juozas Olekas namo nuomos sutartį atsargos generolui pratęsti atsisakė: „Namą pagal taisykles jis privalėjo užleisti tada, kai baigėsi jo, kaip kariuomenės vado, kadencija“.

Paklaustas, kodėl šitokio namo Turniškėse nuoma kainuoja tik 70 litų, J.Olekas aiškiai neatsakė: „Tokią kainų skaičiavimo metodiką kažkada patvirtino Vyriausybė. Matyt, nuomos įkainiai simboliniai dėl to, kad tarnybiniuose butuose arba namuose gyvenantiems pareigūnams tenka patiems susimokėti už komunalines paslaugas“.

Tuo tarpu J.Kronkaitis prisipažino, jog ir jam pačiam atrodė keistokai, kad už nuomą tenka mokėti tik 70 litų.

„Prašiau, kad man parodytų tuos įkainius. Ir man parodė. Bet, žinoma, neprašiau, kad iš manęs būtų imama daugiau pinigų“, – kalbėjo atsargos generolas.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Lietuvoje su žyma , , , , , , , .

2 atsiliepimai į "Generolas J.Kronkaitis už namo Turniškėse nuomą mokėjo 70 litų"

  1. Gytis

    Turniškės – sovietinių pateptųjų zona. Jie,kaip žinia, per amžius už nieką nemokėjo ir nemoka dabar. Užkliuvo RYtui kažkodėl Kronkaitis.Kiek kartų dar apie tai skaitysim?

  2. kur tie namai

    gal man galėtų išnuomot už tokią pat kainą 😀

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.