Spalį vartotojų pasitikėjimo rodiklis sumažėjo 5 punktais

Vartotojų pasitikėjimo rodiklis šiemet spalį buvo minus 4. Palyginti su rugsėju, jis sumažėjo 5 procentiniais punktais.

Pasak Statistikos departamento, spalį, palyginti su rugsėju, respondentai blogiau vertino šalies ekonomikos ir savo namų ūkio perspektyvas: padaugėjo respondentų, prognozuojančių šalies ekonominės padėties ir savo namų ūkio finansinės padėties blogėjimą. Palyginti su praėjusiu mėnesiu, mažesnė respondentų dalis tikėjosi kiek nors sutaupyti per ateinančius metus.

Spalį 26 procentai respondentų sakė, kad namų ūkio finansinė padėtis per praėjusius metus pagerėjo, 19 proc. – kad pablogėjo, o 54 proc. teigė, kad jų namų ūkio finansinė padėtis per metus nepasikeitė (rugsėjį atitinkamai 32, 14 ir 54 proc.). Vertindami savo šeimos finansinės padėties tikėtinus pokyčius per artimiausius 12 mėnesių, 23 proc. respondentų nurodė, jog tikisi pagerėjimo, 20 proc. – pablogėjimo (rugsėjį atitinkamai 27 ir 11 proc.). Daugiau kaip pusė (54 proc.) apklaustųjų atsakė, kad jų namų ūkio finansinė padėtis per artimiausius metus nesikeis.

Vertindami šalies ekonominę padėtį, 32 proc. apklaustųjų teigė, kad ekonominė padėtis per praėjusius metus pagerėjo, 30 proc. – kad pablogėjo, o 36 proc. atsakė, kad padėtis per praėjusius 12 mėnesių nepasikeitė (rugsėjį atitinkamai 44, 19, 36 proc.). Spalį 25 proc. respondentų tikėjosi, kad šalies ekonominė padėtis per artimiausius 12 mėnesių pagerės, 32 proc. prognozavo pablogėjimą, 40 proc. teigė, kad padėtis išliks tokia pati (rugsėjį atitinkamai 31, 20 ir 45 proc.).

Vartotojų pasitikėjimo rodiklis mieste ir kaime skyrėsi. Spalį mieste jis buvo minus 2, kaime – minus 7. Palyginti su rugsėju, rodiklis tiek mieste, tiek kaime sumažėjo 5 procentiniais punktais: visi gyventojai daug pesimistiškiau vertino šalies ekonominės ir savo namų ūkio finansinės padėties perspektyvas. Be to, miesto respondentai, palyginti su praėjusiu mėnesiu, šiek tiek pesimistiškiau vertino savo galimybes nors kiek sutaupyti per artimiausius 12 mėnesių.

Per metus vartotojų pasitikėjimo rodiklis sumažėjo 5 procentiniais punktais. Didžiausios įtakos vartotojų pasitikėjimo rodiklio pasikeitimui turėjo šalies ekonominės padėties vertinimas: per metus respondentų, prognozuojančių, kad šalies ekonominė padėtis pablogės, dalis padidėjo nuo 18 iki 32 procentų, respondentų, prognozuojančių nedarbo lygio mažėjimą, dalis sumažėjo nuo 57 iki 49 procentų.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Ekonomika su žyma , , , , , , , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.