Britų politikas tikina nenorėjęs įžeisti komentaru apie „vienakojes lietuvių lesbietes“

Didžiosios Britanijos opozicijos lyderis Davidas Cameronas (Deividas Kameronas) tikina pokštais apie „vienakojes lietuvių lesbietes“ nenorėjęs nieko įžeisti.
„Tuo, ką pasakiau praėjusią savaitę per privačius pietus su Meno taryba, jokiu būdu nenorėjau įžeisti nieko iš Lietuvos“, – rašoma D.Camerono atsakyme Lietuvos ambasadoriui Didžiojoje Britanijoje Vygaudui Ušackui.

D.Cameronas pabrėžė jaučiąs pagarbą Lietuvai, kuri yra britų sąjungininkė NATO ir ES. Jis pažymi besižavintis Lietuvos žmonėmis ir energija, su kuria lietuviai kovojo už nepriklausomybę. Didžiojoje Britanijoje dirbantys ir studijuojantys lietuviai, pasak britų politiko, stiprina ryšius tarp šalių, kurios ir ateityje turėtų tęsti bendradarbiavimą ir draugystę.

V.Ušackas pirmadienį sukritikavo D.Cameroną dėl šio pokšto apie „vienakojes lietuvių lesbietes“ ir paprašė paaiškinti savo pastebėjimus.

„Tai būtų nepaprastai naudinga, siekiant suprasti, ką turėjote mintyse savo aliuzija į „lietuves“ ir kaip tai susiję su Menų taryba ar kita institucija, remiančia meninę veiklą“, – rašoma ambasadoriaus laiške britų politikui.

V.Ušackas priminė D.Cameronui, jog Britanijoje dirba ir studijuoja daugiau nei 100 tūkst. lietuvių, taip prisidėdami prie Jungtinės Karalystės ir Lietuvos ekonominių, kultūrinių bei politinių ryšių stiprinimo.

Lietuvos ambasadorius pabrėžė, jog britų politiko ironija Lietuvoje sukėlė didelį pasipiktinimą. Anot jo, britų opozicijos lyderio atsakymas suteiktų galimybę tinkamai informuoti lietuvius, gyvenančius Jungtinėje Karalystėje ar savo šalyje, apie tokio pokšto priežastis.

Didžiosios Britanijos konservatorių partijos lyderis Davidas Cameronas neseniai papokštavo apie „vienakojes lietuvių lesbietes“.

Anot britų laikraščio „The Mail on Sunday“, D.Cameronas, kalbėdamasis su Meno tarybos atstovais, mestelėjo ironišką komentarą: „Tikiuosi, kad per daug neremsite vienakojų lietuvių lesbiečių“.

Komentaras veikiausiai reiškė nepritarimą neaiškiems meniniams projektams, kuriems pastaruoju metu, D.Camerono požiūriu, britų Meno taryba skyrė pernelyg didelį dėmesį.

Užsipultas dėl nekorektiško komentaro D.Cameronas teisindamasis dar kartą įžeidė lietuvius sakydamas, jog kalbėjo ne apie vienakojes lietuvių lesbietes, o apie vienakojus lietuvių šokėjus.

41 metų D.Cameronas yra konservatorius, Bendruomenių rūmų opozicijos lyderis.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Politika su žyma , , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.