K. Starkevičius rūpinasi Kazokiškių gyventojais

Seimo Tėvynės sąjungos frakcijos narys Kazys Starkevičius teiraujasi ministro pirmininko Gedimino Kirkilo, kada ir kokiu būdu Kazokiškių gyventojams buvo žadama kompensuoti jų patirtus ir būsimus nuostolius dėl sąvartyno įrengimo bei kas šiuo klausimu padaryta.

Parlamentaras savo kreipimesi į Vyriausybės vadovą taip pat norėtų sužinoti, kodėl iki šiol nebuvo paskelbtas apvažiavimo kelių projektavimo darbų atlikimo konkursas, kas atsakingas už šį vilkinimą ir kokių sankcijų bus imtasi.

K. Starkevičius klausia premjero, kokių priemonių Vyriausybė ėmėsi ir žada imtis ateityje, siekdama iš esmės išspręsti susidariusią labai opią vietiniams gyventojams problemą.

Parlamentaras pažymi, kad Kazokiškių ir Aliesninkų kaimų gyventojai išplatino reikalavimą, kuriame prašo nutraukti atliekų vežimą į sąvartyną bei neeksploatuoti sąvartyno, kol nebus įrengti apvažiavimo keliai ir priimti gyventojus tenkinantys sprendimai dėl gyventojų iškėlimo ir turto kompensavimo.

„Sąvartyno techniniame plane įtvirtintas reikalavimas pradėti statyti sąvartyną tik nutiesus privažiavimo kelią, tačiau šios sąlygos nesilaikoma. Be to, sąvartyną nuo artimiausių sodybų teskiria 500 metrų apsauginė zona, tuo tarpu gerokai mažiau gyventojų aptarnaujantį Panevėžio rajono sąvartyną nuo artimiausių gyventojų skiria 3 kilometrų atstumas. Žmonės nenori gyventi prie sąvartyno, todėl reikalauja kompensacijų arba namų išpirkimo, kadangi jų reikalavimai pagrįsti Konstitucijos 23 straipsnio nuostatomis, kad nuosavybė yra neliečiama, o nuosavybės teises saugo įstatymai“, – tvirtina K. Starkevičius.

Politikui kyla klausimas, kada bus nutiestas šis kelias, jei dar net nėra paskelbtas konkursas projektavimo darbams atlikti?

K. Starkevičiaus teigimu, praktikoje projektavimo darbai užsitęsia apie metus, todėl, pačiomis optimistiškiausiomis prognozėmis, Kazokiškių gyventojai naują kelią turės tik 2009 metais.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Politika su žyma , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

4 komentarai į "K. Starkevičius rūpinasi Kazokiškių gyventojais"

 1. AJ

  Yra ir paprastesnių metodų save pareklamuoti prieš rinkimus K. Starkevičiui. Konservatoriai puola bet ką, ką palaimino socialdemokratai. Gaila, kad nepaisomas valstybės ir visuomenės interesas, o tik kelių žemvaldžių sukeltas triukšmas, kurį uoliai vykdo keletas samdytų vietinių…

 2. Kelininkas

  O ką- tie kazokiškiečiai yra kelių statybos ekspertai? Gal jie pamatavo leistiną apkrovą į gruntą ar smūginių apkrovų cikliškumo įtaką asfalto dangai?
  Tegul kišasi, ten kur nusimano!
  Ne streikuoti, bet dirbti reikia., na ir žinoma „teisingai“ balsuoti (už tariamus geradėjus ir „vargšų“ užtarėjus))

 3. Vytas

  Starkevičių Kaziukas- tai išties „kupstelis lygioje vietoje“ 😉 Loakalinės svarbos klausimai- tai ne prmjero reikalas. Jei Kaziukui reikia politinių dividendų, o kitų galimybių jiems paimti nėra kur, tai tegul geriau reklamuojasi kokiose nors akcijose, kaip „kelias keliuose“ „atominei elektrinei- ne“. Nereikia kelti sąmyšio valstybėje ir visuomenėje!

 4. Paprastai

  Manau, jei leistumėte kazokiškėnams laisvai kapstytis sąvartne, taui nekiltų jokio triukšmo – jie galėtų užsiimti antrinių atliekų rūšiavimu ir visa su tuo susijusia kimercija.
  Šiukšlyno patvėrimas tvora – tai strategiškai neproduktyvus sprendimas!
  Vietiniai tikėjosi naudos, o juos atskyrė tvoromis…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.