Per LNK – „Vilniaus geto“ premjera

Artėjančio ilgojo savaitgalio akcentas LNK programoje bus lietuviško filmo „Vilniaus getas“ televizinė premjera.

Lapkričio 2-ąją rodomas „Vilniaus getas“ – tai sukrečianti istorija apie lemtingą dviejų nesutaikomų priešų meilę, kurios akivaizdoje gimė unikalus, vienintelis visoje to meto Europoje geto teatras. Režisierius Audrius Juzėnas jį susuko pagal milžiniško populiarumo pasaulio teatrų scenose sulaukusią Joshua Sobolio pjesę „Getas“.

Vilniaus gete veikęs žydų teatras myriop pasmerktųjų gyvenimus pratęsė daugiau nei metams. Per šį laikotarpį į teatro pasirodymus parduota daugiau nei 70 tūkstančių bilietų. Vaidinimus stebėjo ne tik geto gyventojai, bet ir getui vadovavę naciai.

Apie fatališką žydaitės ir nacių karininko meilę pasakojančiame filme vaidina žinomi lietuvių aktoriai Andrius Žebrauskas, Vytautas Šapranauskas, Adrija Čepaitė, Sigitas Račkys, Darius Meškauskas. Filmo biudžetas siekė beveik 4,5 mln. litų.

1941 m. vokiečių okupantų įkurtas ir 1943 m. likviduotas Vilniaus getas – sudėtinga, be galo plati ir emociškai sunki tema. Vilniaus geto temą lapkričio 3-ąją, šeštadienį, tęs Gražina Sviderskytė filme „Vilniaus getas: už kadro likusi tikrovė“.

„Šešiasdešimt tūkstančių gyvybių nusinešusi istorija ypač skaudi liudininkams, o istorikams ar teisėsaugininkams dažnai neįmenama. Tyrimus apsunkina tai, kad geto tikrovė tarsi prasmuko pro archyvus, ir ant teisingumo svarstyklių dažnai nėra ko dėti. Po geto metraštininko H. Kruko kronikos bene labiausiai Vilniaus getą išgarsino pasaulinio garso dramaturgas J. Sobolis, sukūręs skandalingą trilogiją. Jo pjesių motyvais režisierius A. Juzėnas sukūrė vaidybinį filmą. Kiek istorinės tiesos yra šiuose kūriniuose? Ir kas liko už kadro? Apie tai pasakoja patys filmo herojų prototipų artimieji, istorikai ir buvę geto gyventojai – Lietuvoje, Jungtinėse Valstijose ir Izraelyje“, – sako LNK žurnalistė Gražina Sviderskytė.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Žiniasklaida su žyma , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.