Eurolygos skonio „Lietuvos rytas” dar nepamiršo

Po metų pertraukos į Europos krepšinio elitą grįžęs Lietuvos krepšinio lygos vicečempionas Vilniaus „Lietuvos rytas” pergalingai pradėjo 2007-2008 metų ULEB Eurolygos sezoną. Per pirmas B grupės rungtynes „Lietuvos ryto” krepšininkai svečiuose 83:76 įveikė Milano „Armani Jeans” (Italija) ekipą.

Net 28 taškus nugalėtojams pelnė ir 8 taškus po krepšiais atkovojo išvakarėse 28-ąjį gimtadienį atšventęs Marijonas Petravičius.

Pirmą kėlinuką vilniečiai laimėjo 10 taškų skirtumu – 26:16, o per aštuntą antro kėlinio minutę svečiai buvo įgiję didžiausią – 18 taškų (42:24) – skirtumą. Likus žaisti 59,7 sek. šeimininkai sumažino atsilikimą iki keturių taškų – 73:77. Tačiau jau per kitą vilniečių ataką nesudrebėjo M.Lukauskiui ranka ir, jis, pataikęs tritaškį, padidino persvarą iki septynių taškų (80:73).

M.Petravičius per šią dvikovą surinko net 38 naudingumo balus ir užėmė antrąją vietą. Jis vos dviem naudingumo balais nusileido savaitės laureatu tapusiam Belgrado „Partizan Igokea” (Serbija) klubo krepšininkui Nikolai Pekovičiui. 21 metų 210 cm ūgio juodkalnietis N.Pekovičius trečiadienį pelnė 29 taškus, po krepšiais atkovojo 8 kamuolius ir padėjo Belgrado klubui namie 81:78 įveikti komandą „AZXA FC Barcelona” (Ispanija). Naudingiausių savaitės krepšininkų penketuką baigia po 30 naudingumo balų surinkę du Lietuvos krepšinio mokyklos atstovai – Arvydas Macijauskas (Pirėjo „Olympiakos”, Graikija) bei Kšyštofas Lavriovičius (Sienos „Montepaschi”, Italija).

„Lietuvos ryto” vyriausiasis treneris Aleksandras Trifunovičius pabrėžė, jog pirmosios rungtynės visada būna sunkios, tačiau Milano komandos žaidimui didelę įtaką turėjo trenerio pasikeitimas.

„Mes kontroliavome žaidimą po krepšiais, o varžovai sugebėjo mus pasivyti iš toli mesdami neįtikimai taikliai, – kalbėjo nugalėtojų treneris. – M.Petravičius turbūt sužaidė geriausias savo rungtynes. Marius – sunkiai ir nuoširdžiai dirbantis vaikinas. Jis padėjo mums dominuoti pirmoje susitikimo pusėje.”

Statistika

„Armani Jeans” – „Lietuvos rytas” 76:83 (16:26, 13:18, 22:17, 25:22).

Komandų rodikliai: dvitaškiai – 15/30 (50 proc.) ir 20/32 (63 proc.), tritaškiai – 9/18 (50) ir 8/24 (33), baudos – 19/24 (79) ir 19/23 (83), kamuolys atkovotas 23 ir 30 kartų, perimtas 9 ir 10, rezultatyviai perduotas 5 ir 13, prarastas 15 ir 11 kartų.