Pasaulis turi rengtis išvesti Kubą iš jos „atogrąžų gulago“, sako Bushas

JAV prezidentas George’as W.Bushas (Džordžas V.Bušas) trečiadienį paragino pasaulį išvesti Kubą iš jos „atogrąžų gulago“ ir nukreipti ją demokratijos link, o Havana šiuos jo komentarus pavadino smurto kurstymu.
Pirmą kartą nuo 2003-iųjų sakydamas kalbą vien apie Kubą, G.W.Bushas taip pat sakė, kad įsteigs „laisvės fondą“ demokratinėms reformoms Kuboje remti. JAV prezidentas kalbėjo pasinaudodamas tuo, kad sergančio Kubos lyderio Fidelio Castro (Fidelio Kastro) valdžia silpsta.

Tačiau G.W.Bushas, kuris savo kalbą pasakė JAV valstybės departamente, kategoriškai paneigė galimybę panaikinti ne vieną dešimtmetį šiai komunistinei salai taikomas JAV sankcijas.

„Viva Cuba libre (Tegyvuoja laisva Kuba)“, – sakė Amerikos prezidentas.

Kuba nedelsdama atskirto – jos užsienio reikalų ministras Felipe Perezas Roque (Felipė Peresas Rokė) apkaltino G.W.Bushą raginant imtis „smurto, raginant panaudoti jėgą revoliucijai nuversti ir jo idėjoms primesti“.

Įtakingas Amerikos kubiečių nacionalinis fondas (CANF) sveikino G.W.Busho raginimą dėl demokratinių reformų, bet sakė, kad jo administracijai trūksta aiškios strategijos pokyčiams Kuboje išprovokuoti. Fondas paragino tiesiogiai ir realiai padėti Kubos demokratinei opozicijai.

G.W.Bushas paragino tarptautinę bendriją investuoti ekonominį ir politinį kapitalą į Kubos judėjimus už demokratiją ir kritikavo šalis, kurios palaiko verslo ryšius su Havana ir kurios, pasak jo, krauna turtus brutaliam elitui, tvirtai suėmusiam į savo rankas visą valdžią.

„Tas socialistų rojus yra atogrąžų gulagas“, – sakė prezidentas, šalia kurio ant pakylos stovėjo kalinamų F.Castro režimo oponentų giminaičiai. Gulaguose buvusioje Sovietų Sąjungoje buvo kalinami politiniai disidentai.

81 metų F.Castro vis dar yra nusišalinęs nuo valdžios, kurią 2006-ųjų liepą, kai jam buvo atlikta žarnyno operacija, laikinai perleido savo broliui Rauliui Castro (Rauliui Kastrui). 76 metų R.Castro valdo kaip laikinasis Kubos prezidentas, kol jo brolis pasveiks.

G.W.Bushas kategoriškai atmetė dažnai pasigirstančius raginimus, taip pat ir Jungtinėse Tautose, panaikinti beveik pusę amžiaus taikomas JAV ekonomines sankcijas, įvestas po 1959 metų Kubos revoliucijos.

„Kol šis režimas turės … monopolį politiniame ir ekonominiame Kubos žmonių gyvenime, Jungtinės Valstijos taikys embargą“, – sakė jis. Šie jo žodžiai buvo palydėti plojimais.

Tačiau G.W.Bushas paskelbė, kad JAV valstybės sekretorė Condoleezza Rice (Kondoliza Rais) ir prekybos sekretorius Carlosas Gutierrezas (Karlosas Gutjeresas), kuris yra gimęs Kuboje, sieks įnašų į milijardo dolerių „laisvės fondą“, susietą su būsimomis demokratinėmis reformomis Havanoje.

„Atėjo lakas stoti su Kubos liaudimi, stojančia už savo laisvę. Laikas pasauliui atidėti į šalį savo nesutarimus ir pasirengti kubiečių perėjimui prie būsimos laisvės, pažangos ir perspektyvos“, – sakė jis.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Pasaulyje su žyma , , , , , , .

2 Responses to Pasaulis turi rengtis išvesti Kubą iš jos „atogrąžų gulago“, sako Bushas

  1. Ciprijonas

    Manau, kad gyvename Lietuvoje ir pavardes bei vardus reikia rašyti lietuviškai, o skliausteliuose galima pridėti ir taip vadinamą originalą. Nors tas originalas visuomet būna rašomas angliškai, nežiūrint kokios tautybės asmuo, rusas, žydas ar japonas.

  2. .

    To |Ciprijonas.. Nieks nekaltas, kad nemokam Uzsienio kalbu, pavarde ir vardas turi buti tokie, kokius konkreti valstybe suteike pilieciaui ir rasomi taip pat. Originalo kalba, nes tuoj is Bush&#039o gausis koks nors krumas. Ir jokiu islygu

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.