Kaimynams vaikai rūpi labiau nei motinai

Ginduliškiai kreipėsi į redakciją, sunerimę dėl svetimų vaikų: esą motina trečia para nesirodo namie po eilinių „uliavojimų“, o nepilnamečiai vaikai laukia alkani ir sušalę namie.

Elektroninį laišką atsiuntę Gindulių gyventojai teiravosi, ar neprižiūrimų vaikų per žiemą negalėtų priglausti kokia valdiška įstaiga, nes kol motina linksminasi, juos maitinti tenka kaimynams.

Žurnalistų sutikti ginduliškiai patvirtino, kad savaitgalį pražuvusios mamytės išties namie nebūta, o vaikai bene antrus metus iš eilės nelanko mokyklos ir glaudžiasi nešildomame bute.

Pasirodo, tie namie vieni palikti vaikučiai ne tokie ir maži – 11, 13 ir 14 metų. Pačią motiną netikėtai sutikome ant laiptų, grįžtančią iš kaimynės.

Vida Jablonskytė pakvietė į savo dviejų kambarių butą, kuris senokai matė ne tik dažus, bet ir šluotą. 39 metų moteris piktinosi, kad tikroji buto šeimininkė, jos sesuo, ne tik nepadeda suremontuoti būsto, bet ir nori ją iškraustyti.

Nuo moters sklido alkoholio kvapas. Ji neneigė nuo penktadienio vakaro iki pirmadienio vakaro svečiavusis pas gimines Klaipėdoje.

Paklausta, kur jos vaikai, Vida spėjo, kad šie galbūt į mokyklą išėjo, žvilgtelėjusi, kad kuprinių įprastoje vietoje nėra.

V. Jablonskytė guodėsi negalinti jų suvaldyti, o mokyklos jie neva nelanko vos ne nuo pirmos klasės. Tiesa, ant nepaklotų lovų likę vieno iš sūnų sąsiuviniai ir vadovėliai liudijo, kad per šiuos mokslo metus bent vienas iš berniukų mokykloje lankėsi.

Vida pasakojo, kad gyvena iš 156 litų, gaunamų už vaikus, o dirbti ji negali, nes turinti prižiūrėti sūnus.

Pasiklausius nerišlaus motinos aiškinimo buvo galima suprasti tik tiek, kad ji gyvena savo, o sūnūs – savo gyvenimą.

Svetimiems rūpi labiau

Sendvario seniūnijoje V. Jablonskytės šeima gerai žinoma. Į socialinės rizikos ir probleminių šeimų sąrašą ji buvo įtraukta dar prieš aštuonerius metus.

Seniūnijos darbuotojos tikino, kad ši šeima – dažnai lankoma. Paskutinis toks apsilankymas užfiksuotas praėjusį penktadienį. V. Jablonskytė tuomet rasta neblaivi.

Šeštadienio vakarą socialinė darbuotoja lauke sutiko kamuolį spardančius vaikus, kurie patikino, kad mama – namuose. Darbuotoja į namus neužsuko patikrinti, ar berniukai sakė tiesą.

Anot Klaipėdos „Saulėtekio“ pagrindinės mokyklos socialinės pedagogės Giedros Misevičienės, nėra taip, jog berniukai visai nelankytų mokyklos, tačiau kartais tai vienas, tai kitas vis praleidžia pamokas.

Broliai laiką dažniausiai leidžia kartu. Nepasižymi jie ir akiplėšišku ar įžūliu elgesiu, atvirkščiai, iš mokytojų sulaukia pagyrimų dėl paslaugaus elgesio.

Problema – mokyklos nelankymas

Sendvario seniūnijos socialinė darbuotoja Marytė KUČINSKIENĖ

Pagrindinė šios šeimos problema, kad vaikai nelanko mokyklos. Vienišai mamai suvaldyti tris sūnus nėra lengva. Tačiau nėra taip, kad vaikai būtų nevalgę. Kiek lankėmės namuose, darė valgyti, ir šaldytuvas nėra tuščias. Vaikai mokykloje gauna nemokamą maitinimą. Jiems taip pat skirtos visos reikalingos mokymo priemonės. Berniukai tikina, kad į mokyklą eina.

V. Jablonskytė – jauna moteris, galėtų dirbti, bet arba darbo neranda, arba naujojoje vietoje ilgai neužsibūna. Iš Darbo biržos buvo išbraukta, nes neatėjo užsiregistruoti nurodytu laiku.

Kitą savaitę organizuojame Klaipėdos rajono vaiko teisių apsaugos skyriaus darbuotojų ir mokyklos, kur mokosi berniukai, socialinės pedagogės bei motinos susitikimą, tarsimės, ką toliau daryti.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Vaikai su žyma , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.