Daugės moksleivių traumų

Paskutinis metų ketvirtis – vienas pavojingiausių moksleiviams.

Kaip rodo ilgametė „ERGO Lietuvos“ statistika, būtent paskutiniais metų mėnesiais jaunimui nutinka bene daugiausia nelaimių.

Dažniausiai vaikai patiria rankų ir kojų traumas. Toks nelaimingų atsitikimų šuolis sietinas su įsibėgėjusiais mokslo metais bei aktyvia moksleivių fizine veikla. Didelis nelaimingų atsitikimų skaičius būna spalio-gruodžio mėnesiais.

Šiuo laiku vaikai skuba džiaugtis paskutinėmis rudens akimirkomis ir stengiasi išnaudoti visas galimybes, kuo ilgiau pabūti gryname ore.

Pačios dažniausios traumos – įvairūs galūnių lūžiai. Dažniausiai vaikams lūžta arba išnyra kojų bei rankų kaulai.

Kita neretai pasitaikanti traumų rūšis – įvairūs minkštųjų audinių sužalojimai.

Nemažai įtakos nelaimingų atsitikimų statistikai paskutiniais metų mėnesiais turės ir netrukus prasidėsiantis žiemos sezonas. Vaikai susižeidžia paslydę ant ledo, pramogaudami su rogutėmis ar slidėmis.

Ar gali tėvai išvengti šių nelaimių? Deja, nuo nelaimingų atsitikimų nesame apsaugotas nė vienas. Visiškai apsaugoti vaiką nuo traumų ir sužeidimų taip pat būtų neįmanoma, nes neuždrausi vaikui pažinti pasaulį, užsiimti aktyvia veikla.

Vienintelis patarimas tėvams – iš anksto pasirūpinti bent daliniu išlaidų kompensavimu įvykus nelaimei, apdraudžiant savo atžalą nuo nelaimingų atsitikimų.

Kad netektų nusivilti draudimo bendrove apdraudus vaiką nuo nelaimingų atsitikimų, derėtų atkreipti dėmesį į keletą svarbių aplinkybių. Vaikus draudžiantys tėvai, kaip ir nemažai draudimo bendrovių klientų, neretai daro tą pačią klaidą – draudimą renkasi atsižvelgdami tik į mažiausią kainą, o ne į draudiminės apsaugos dydį ir draudimo sumas.

Tėvai savo vaikus kartais apdraudžia tik nuo pačios baisiausios nelaimės – mirties arba neįgalumo. Tačiau kaip rodo statistika, tokie atsitikimai yra itin reti. Patys dažniausi – palyginti smulkūs nelaimingi atsitikimai, kai vaikai patiria nedideles traumas.

Jeigu tėvai savo atžalą apdraudžia tik nuo mirties ir neįgalumo, kitais atvejais, pavyzdžiui, lūžus kaului, draudimo išmoka nebus mokama.

Kartu derėtų atkreipti dėmesį į tai, ar vaikas po pamokų užsiima aktyvia fizine veikla – lanko įvairius sporto klubus bei treniruotes. Apie tai prieš draudžiantis reikėtų informuoti draudimo bendrovę, nes paprastai ši papildoma rizika turi būti vertinama atskirai.

Nors apdraudę vaikus neapsaugosime jų nuo nelaimių, bet atsitikus bėdai draudimas nuo nelaimingų atsitikimų bus nemaža finansinė parama, kuri, tinkamai panaudota, gali padėti vaikui greičiau pasveikti.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Ekonomika su žyma , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.