Užuolaidos – ne pagrindinė interjero detalė

Užuolaidų būna įvairiausių – romėniškų, austriškų, prancūziškų, japoniškų, ruloninių bei klostuotų, horizontalių ir vertikalių. Ir kiekviena rūšis turi nesuskaičiuojamą gausybę variantų, priklausančių nuošeimininko noro ir dizainerio sumanymo.

Langų apdarą galima suskirstyti į dvi iš principo skirtingas grupes. Viena – dekoratyvioji, kurios paskirtis papuošti namus, pabrėžti pasirinktąjį stilių. Kita – funkcionalioji, kad būtų patogu namuose gyventi.

Priklausomai nuo vietovės, užuolaidos skiriasi savo specifika. Pavyzdžiui, pietuose po portjeromis dar kabinamos užuolaidos iš tankaus audinio, kad apsaugotų nuo pernelyg kaitrios saulės. Labai populiarius vadinamasis „Black Out“ užuolaidų variantas, kuris visiškai nepraleidžia šviesos.

Kiekvienuose namuose yra įvairios paskirties kambarių, todėl ir užuolaidų reikia skirtingų.

Šventėms ir susitikimams

Svetainė – tai namų veidrodis. Tradiciškai čia kabinamos dekoratyvios portjeros ir tiulis (lengvas permatomas tinklinis audinys). Iš principo bet koks variantas – nuo klasikinių portjerų iki minimalistinių japoniškų čia tinka. Vienintelis reikalavimas – turi derėti prie interjero stiliaus.

Jei interjero dizaine yra kokių nors trūkumų arba spalvinės gamos klaidų, sumaniai paslėpti ar ištaisyti jas lengva su portjeromis, nes jos pačios gali sukurti stilių. Tačiau galima ir sugadinti. Užuolaidos neturėtų būti interjero pagrindinė detalė. Geriausia, kad jos tiktų prie jau esamo stiliaus.

Įrėmina šeimos židinį

Virtuvėje ne vieta bereikalingiems audiniams. Žinoma, yra specialiai apdorotų audinių, kurie saugo nuo dulkių, garų, kvapų. Šioje patalpoje puikiai tinka ritininės užuolaidos (roletai), kurios puikiai saugo nuo saulės ir smalsių žvilgsnių, o prieš jas dar galima uždėti tiulinę dekoraciją.

Virtuvėje puikiai tiks žaliuzės arba klostuotos užuolaidos. O puošnias portjeras čia galima kabinti nebent tokiu atveju, kai to reikalauja tam tikras stilius. Pavyzdžiui, jeigu turite erdvią klasikinio stiliaus virtuvę su masyviais baldais.

Virtuvėje galite pažaisti ir su lengvabūdiškais variantais – neįprasto sukirpimo, spalvos ir piešinio. Puikiai čia tiks romėniškos užuolaidos ir japoniškieji paneliai.

Vaikų kambarys

Vaikų kambaryje galima realizuoti keisčiausius dizainerių sumanymus. Portjeros vaikų kambaryje gali būti interjero pagrindas. Parengus tam tikrą koncepciją, pasaką arba istoriją, galima viską išreikšti tekstilėje.

Ritininių, klostuotų, įprastinių funkcionaliųjų ir dekoratyviųjų užuolaidų taip pat galimi įvairiausi variantai, pavyzdžiui, lambrekenai (dekoratyvi, apačioje dantukais ar liežuvėliais iškarpyta audinio juosta, puošianti užuolaidų viršų). Patartina naudoti natūralaus pluošto audinius. Spalvos turėtų būti ryškios, nes gyvenimo pradžioje vaikai suvokia tik švarias, vadinamas pirminėmis, spalvas, o sugebėjimas skirti įvairiausius atspalvius atsiranda bręstant.

Tylos prieglobstis

Jau taip susiklostė tradiciškai, kad miegamajame tekstilės yra daug, ji dominuoja, todėl jai ir reikia skirti daugiausia dėmesio. Kad būtų galima net dieną pailsėti, miegamajame tikslinga kabinti funkcionalias užuolaidas, kurių spalvinė gama tiktų prie viso kambario interjero.

Vis dėlto pranašumą reiktų teikti minkštiems pasteliniams tonams ir pačiupinėti maloniems audiniams su neįkyriu piešiniu. Vėl madingi baldakimai. Juos galima įrengti ne tik klasikiniame, bet ir šiuolaikiniame interjere.

Kiek daug tekstilės bus miegamajame, priklauso nuo to, kokio stiliaus dizainą pasirinks šeimininkas. Jei beveik visą etninio stiliaus interjerą galima sukurti tik iš tekstilės (pavyzdžiui, rytietiškas stilius su kilimais ir nesuskaičiuojamomis pagalvėmis), tai vadinamajame „haitech“ stiliuje audinio turi būti minimaliai arba visai nebūti.

Nuvalkiota tiesa

Dažnai pasitaikanti klaida – karnizai nuperkami anksčiau, nei įsivaizduojame, kokios bus mūsų užuolaidos. Gali atsitikti taip, kad mums patikusios užuolaidos visai netiks prie jau pakabintų karnizų, nes kiekviena užuolaidų rūšis reikalauja prie jos derančių karnizų, todėl labai patartina šį komplektą pirkti kartu.

Idealu būtų, jei dėl to apsispręstumėte projektuodami dizainą, arba blogiausiu atveju tada, kai pagrindiniai interjero darbai jau baigti.

Elementai

Į užuolaidinę madą nuolat įtraukiami elementai, kurie iki šiol beveik nebuvo naudojami: strazai (nuspalvinti sunkieji stiklai), stikliukai, kutai, blizgūs siūlai, plunksnos, kaspinai. Ne mažiau populiarus natūralus ir dirbtinas kailis.

Mados diktatūrą keičia demokratija – galimi neįtikinamiausi spalvų ir faktūrų deriniai. Jei anksčiau, pavyzdžiui, blizgaus šilko derinys su linu buvo neįsivaizduojamas, tai dabar dauguma dizainerių specialiai naudoja kontrastus pabrėždami kiekvieno audeklo individualumą. Šiandien jau nieko nešokiruoja rožinės ir oranžinės arba rudos ir mėlynos spalvų derinimas.

Taigi yra kur pasireikšti fantazijai, svarbiausia laikytis pasirinkto stiliaus ir išsaugoti saiko jausmą, nors taisyklės tam ir sugalvotos, kad jas laužytume.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Interjeras su žyma , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.