ES mažina plotą, už kurį ūkininkai gali prašyti specialios paramos už energetinius augalus

Europos Sąjungos (ES) Tiesioginių išmokų vadybos komitetas vienbalsiai pritarė Europos Komisijos pateiktam pasiūlymui sumažinti plotą, už kurį šiais metais vienas ūkininkas gali prašyti specialios paramos už energetinius augalus, nes reikalingas 2 mln. hektarų plotas jau viršytas, praneša ES spaudos tarnyba.

Skiriant tokią pagalbą siekiama skatinti ūkininkus tiekti žaliavą biodegalų gamybai bei elektros ir šiluminės energijos gamybai iš biomasės, kas numatyta 2003 metų Bendrosios žemės ūkio politikos (BŽŪP) reformoje.

Ūkininkai, sudarę sutartį su supirkėju arba pirmuoju perdirbėju, gauna 45 eurų už hektarą paramą, jei neviršijamas didžiausias garantuojamas 2 mln. hektarų plotas. Jei šis plotas viršijamas, tam, kad nebūtų viršytas 90 mln. eurų ES biudžetas, plotas, už kurį vienas ūkininkas gali prašyti pagalbos, mažinamas taikant koeficientą. 2007 m. bendras plotas jau sudaro maždaug 2,84 mln. hektarų, todėl nustatytas ploto mažinimo koeficientas – 0,70337. Kitaip tariant, ūkininkai 45 eurų už vieną hektarą paramą gaus tik už 70 proc. žemės, dėl kurios pateikė paraišką paramai gauti.

„Šios išmokos labai naudingos puoselėjant Europos biodegalų sektorių, – sakė ES žemės ūkio ir kaimo plėtros komisarė Mariana Fišer Biol (Mariann Fischer Boel). – Tačiau kitą mėnesį tikrinsime BŽŪP veiksmingumą ir turėsime iškelti klausimą, ar ši pagalba vis dar būtina. Juk dabar jau nustatytas privalomas biodegalų dalies, palyginti su visų degalų kiekiu, planinis rodiklis, o ir rinka klesti“.

Turimais ES narių duomenimis, šiais metais pateikta paraiškų siekiant gauti paramos už maždaug 2,84 mln. hektarų plotą. Šiais metais galimybė gauti šią paramą pirmą kartą suteikta dešimčiai naujųjų ES narių, taikančių vienkartinės išmokos už plotus schemą.

Paramos už energetinių augalų auginimą schemą pradėta įgyvendinti 2004 m. Tuomet ji taikyta tik 0,31 mln. hektarų plotui. Per kitus dvejus metus šis plotas padidėjo: 2005 m. jis sudarė 0,57 mln., o 2006 m. – 1,23 mln. hektarų. Šiais metais visas plotas yra maždaug 2,84 mln. hektarų.

M. Fišer Biol nuomone, ploto, kuriam taikoma ši schema, padidėjimas rodo, kad ji sėkmingai įgyvendinama ES valstybėse.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Ekonomika su žyma , , , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.