Premjeras tikisi „sveiko proto” pergalės rinkimuose Alytuje į laisvą Seimo nario vietą

Premjeras, valdančiųjų socialdemokratų lyderis Gediminas Kirkilas netiesiogiai paragino balsuoti už opozicinių konservatorių kandidatą per sekmadienį Alytuje vyksiančiuose rinkimuose į laisvą vietą Seime.
Antrajame rinkimų ture susirems pirmojo lyderiai – konservatorių remiamas teisininkas Kęstuti Čilinskas ir finansinėmis machinacijomis įtariamas darbietis verslininkas Viktoras Uspaskichas, kuris neseniai sugrįžo į Lietuvą po pusantrų metų slapstymosi Maskvoje ir yra namų arešte Kėdainiuose.

Interviu „Žinių radijui” ketvirtadienį G.Girkilas nesiėmė prognozuoti, kuris iš jų laimės rinkimus, nes situacija esanti „apyligė”.

Tačiau jis vylėsi, kad „sveikas protas paims viršų”.

„Man keista, kodėl dar kartą turim rinkti žmogų, kuris pats savanoriškai iš to Seimo pasitraukė. Pabėgo ir vėl grįžo.

Vėl dalyvauja rinkimuose. Ir po to vėl, jei jį išrinks, jis tyčiosis iš mūsų, lietuvių. Nežinau, ar mums to reikia”, – sakė G.Kirkilas.

Jo vadovaujami socialdemokratai yra viena iš keturių parlamentinių partijų, kurios pasirašė bendrą raginimą dzūkams stabdyti darbiečių ekslyderio veržimąsi į Seimą.

„Mes pasisakome prieš asmens, slegiamo įtarimų finansiniais nusikaltimais naštos, pusantrų metų besislapsčiusio nuo Lietuvos teisėsaugos Rusijoje, mėginimą patekti į Seimą”, – rašoma socialdemokratų, pilietininkų, liberalcentristų ir Liberalų sąjūdžio raginime.

Eksministrtas ir eksparlamentaras V.Uspaskichas, šių postų netekęs dėl skandalų į kuriuos įsivėlė, yra įtariamas byloje dėl jo vadovautos Darbo partijos apgaulingo apskaitos tvarkymo ir neteisingų duomenų apie partijos pajamas ir jų naudojimą pateikimo Valstybinei mokesčių inspekcijai ir Vyriausiajai rinkimų komisijai. Šiuo kaltinimus V.Uspaskichas neigia.

Anksčiau skelbta, kad prokurorų aptikta Darbo partijos „juodoji buhalterija” buvo vertinama maždaug 8 mln. litų, vėliau, nepatvirtintais žiniasklaidos duomenimis, pradėta kalbėti apie 25 mln. litų.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Politika su žyma , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.