Sero Edwardo Elgaro metinėms skirtame koncerte – pianistė Indrė Petrauskaitė ir britų dirigentas Derek John Clark

Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras (meno vadovas ir vyr. dirigentas Gintaras Rinkevičius) pristato tikros britiškos dvasios vakarą Kongresų rūmuose. Simfoninis koncertas skirtas sero Edwardo Elgaro (1857 – 1934) metinėms įvyks kitą penktadienį, spalio 26 d., 19 val., Vilniaus Kongresų rūmuose.

Šįmet pasaulis mini 150-ąsias britų romantizmo epochą atstovaujančio kompozitoriaus Edwardo Elgaro gimimo metines. Šia proga Kongresų rūmuose nuskambės E. Elgaro variacijos „Enigma”, kurias kompozitorius sukūrė savo draugų atminimui. Pats kompozitorius dedikavo šį kūrinį „draugams, įasmenintais jame”, kiekvieną variaciją skirdamas artimojo ar gero bičiulio muzikiniam portretui.
Pirmą kartą nuskambėjusios 1899 m., variacijos kritikų iš karto buvo pripažintas „bene geriausiu muzikos kūriniu, kokį tik yra sukūręs britas”. E. Elgaro „Enigmą”, o taip pat ir F. Schuberto „Nebaigtąją” simfoniją diriguos kompozitoriaus tėvynainis, Škotijos nacionalinės operos dirigentas Derekas J. Clarkas.

Derekas J. Clarkas – škotų dirigentas, gimęs Glazge ir ten pat su pagyrimu baigęs Škotijos karališkąją muzikos ir teatro akademiją bei Durhamo universitetą. Tęsdamas studijas Londono operos centre, dirigentas 1977 m. tapo Velso nacionalinės operos koncertmeisteriu. Čia jis 1981 m. debiutavo kaip profesionalus dirigentas, diriguodamas plačiam repertuarui: nuo Haendelio ir Mozarto iki šiuolaikinių kompozitorių kūrinių. 1997 m. D. J. Clarkas tapo Škotijos operos meno vadovu ir nuo tol reguliariai diriguoja operoms, iš kurių naujausi ir muzikos kritikų įvertinti yra „Toscos”, „Fidelio” ir „Madam Butterfly” pastatymai. D. J. Clarkas 2006 m. asistavo maestro Gintarui Rinkevičiui Škotijos nacionalinėje operoje statant „Karmen”.

Didesnę dalį profesionalios kūrybos skirdamas operai, D. J. Clarkas atranda laiko ir kompozicijai. Jis kuria bei aranžuoja muzikos profesionalams ir mėgėjams – nuo Velso liaudies dainų orkestruočių ir 25 kalėdinių giesmių perdirbimo balsui ir fortepijonui bei miuziklo pagal garsiąsias R.Kiplingo „Džiunglių istorijas” ir vienaveiksmių operų vaikams, iš kurių dvi buvo sukurtos Velso nacionalinės operos užsakymu. Artimiausiuose dirigento planuose – operų „Sevilijos kirpėjas” ir „Falstafas” premjeros, bei pasaulinė penkių trumpų operų projekto „5 : 15” premjera Škotijos nacionalinėje operoje.

Britiškas simfoninės muzikos vakaras vilioja ir itin reta galimybe per vieną vakarą išklausyti du įspūdingus, virtuoziškus ir nepaprastai spalvingus M. Ravelio fortepijoninius koncertus, kuriuos skambins Londone studijuojanti Lietuvos pianistė Indrė Petrauskaitė.

Šiuo metu jaunoji pianistė yra Londono Guildhall School of Music and Drama studentė. Londone I.Petrauskaitė gyvena jau septynerius metus, tačiau kelis kartus per metus rengia ir koncertus Lietuvoje, kur grįžta su virtuoziškomis, didelio talento reikalaujančiomis koncertinėmis programomis. Britiško simfoninio vakaro proga I. Petrauskaitė atliks M. Ravelio Koncertą fortepijonui G-dur ir Koncertą kairei rankai. Šio išskirtinio kūrinio, parašyto tik kairei rankai, gimimą lėmė M. Ravelio bičiulio austrų pianisto Pauliaus Wittgensteino, I-ąjame Pasauliniame kare netekusio dešinės rankos, prašymas. M. Ravelis šiame kūrinyje pasiekė atlikėjo galimybių maksimumą – jo sudėtingumas ir spalvingumas tik patvirtina, jog ir vienos rankos pagalba gali būti išgautas ir sukurtas pilnatviškos muzikos efektas.

Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras (meno vadovas ir vyr. dirigentas Gintaras Rinkevičius) maloniai kviečia į šį išskirtinių simfoninių kūrinių vakarą, vainikuotą „geriausiu britišku muzikos kūriniu” – E. Elgaro variacijomis „Enigma”. Primename, kad bilietus galima įsigyti Vilniaus Kongresų rūmų kasoje ir visose bilietai.lt bilietų pardavimo vietose.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Renginiai su žyma , , , , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.