Rinkimų agitacijos grimasos

Vakar „darbiečiai“ Generalinei prokuratūrai įteikė prašymą sudaryti sąlygas jų kandidatui į Seimą Viktorui Uspaskichui susitikti su rinkėjais, o Jaunųjų konservatorių lyga, protestuodama prieš „darbiečių“ lyderį, šiandien Alytaus centre atidengia jam paminklą.

V.Uspaskicho štabo vadovė Dangutė Mikutienė Generalinei prokuratūrai įteikė pareiškimą su 2927 Dzūkijos vienmandatės rinkimų apgardos rinkėjų parašais, kuriame teigiama, kad V.Uspaskichui nesudarytos lygios sąlygos ir galimybės, palyginti su kitu kandidatu, vykdyti rinkimų agitaciją ir prašoma leisti per rinkimų agitaciją lankytis rinkimųe apygardoje bei tiesiogiai bendrauti su rinkėjais.

„Tai buvo rinkėjų pageidavimas, mes įvykdėme jų valią“, – teigė D.Mikutienė.

Anot „darbietės“, reklaminės kampanijos metu rinkėjai nuolat klausė, kur galėtų pasirašyti, kad būtų suteikta galimybė susitikti su kandidatu V.Uspaskichu. Kaip išeitis rinkėjams buvo pasiūlyta rašyti pareiškimą ir pasirašyti. Per penkias valandas beveik trys tūkstančiai dzūkų iš visos rinkiminės apygardos pareiškimą pasirašė.

Plačiai sklindančias kalbas, neva „darbiečiai“ ieško rinkėjų palankumo dalydami dovanėles – marškinėlius, puodelius su partijos atributika, (kai kas tvirtino esą ir cukraus gavęs) D.Mikutienė kategoriškai neigė ir kaltino konservatorius: „Į mane kreipėsi rinkėja ir tvirtino, jog Alytaus rajono meras Algirdas Vrubliauskas sukvietė į savivaldybę seniūnus ir pareikalavo, kad garantuotų bent po dvidešimt balsų už Kęstutį Čilinską. Apie tai informavome Vyriausios rinkimų komisijos (VRK) pirmininką Zenoną Vaigauską, bet įrodyti negalime.“

Tokias D.Mikutienės kalbas A.Vrubliauskas pavadino visišku melavimu ir viena iš „darbiečių“ rinkimų akcijų.

VRK pirmininkas Z.Vaigauskas teigė, kad panašų kreipimąsi nuo Darbo partijos ir asmeniškai nuo V.Uspaskicho, kuriame buvo prašoma, kad VRK tarpininkautų dėl kardomosios priemonės pakeitimo, jie svarstė praėjusią savaitę. Tačiau VRK vienbalsiai atsisakė tarpininkauti, nes raginimas ką nors keisti būtų kišimasis į teismų veiklą

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Politika su žyma , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.