Parlamentarės prašymas savivaldybių nepasieks

Nors uostamiesčio Savivaldybėje ir jai pavaldžiose įstaigose nėra atskirų patalpų čia besilankančioms su kūdikiais motinoms ir juos pervystyti bei pamaitinti tenka bendruose tualetuose, miesto valdžia nemano, kad tokios vietos – būtinybė.

„Negirdėjau ir nesulaukiau nė vieno skundo, todėl nemanau, kad problema aktuali. Jeigu kiltų būtinybė – galvotume, ką daryti.

Be to, šiandieninės sąlygos motinoms yra kur kas patogesnės nei tuomet, kada vaikus augino mūsų karta. Kalbu apie sauskelnes – juk, ko gero, vaikeliui dabar su jomis patogiau, net jei kažką ten yra padaręs? Mano žmona vargdavo su „palutėm“ ir vaikščioti į valstybines įstaigas tada buvo tikrai sudėtingiau“, – sakė uostamiesčio meras Rimantas Taraškevičius.

Užduoti merui tokį klausimą paskatino Seimo narės Birutės Vėsaitės prašymas apsvarstyti galimybę sudaryti sąlygas žindančioms motinoms, kurios lankosi šalies valdiškose įstaigose ir pasigenda jose vietų kūdikio maitinimui ir pervystymui. Seimo ekonomikos komiteto pirmininkė tikino sulaukianti motinų skundų iš visos Lietuvos.

B. Vėsaitė nenormaliu reiškiniu laiko faktą, kad tokių patalpų nėra net poliklinikose, kuriose mamos su vaikais lankosi ypač dažnai.

Šį prašymą parlamentarė adresavo Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidentui Ričardui Malinauskui, tačiau vargu ar šis klausimas bus aptariamas asociacijos posėdžiuose.

Dienraščiui R. Malinauskas prisipažino, kad parlamentarės prašymas jam nesuprantamas: „Negirdėjau, kad moterims su mažais vaikais lankymasis valdiškose įstaigose sudarytų problemų. Jei Seimo narė taip rūpinasi motinomis, tai gal geriau tegul suranda laiko ir paieško pinigų jos įvardijamai problemai spręsti?“

Prieš kurį laiką B. Vėsaitė siūlė Ūkio ministerijai ir Lietuvos prekybos žmonių asociacijai paskelbti konkursą „Šeimai draugiškiausias prekybos tinklas“, kuriuo ragino prekybos centrus įrengti atskiras kasas mamoms su vaikais ir specialias patalpas kūdikius maitinančioms motinoms.

Konkursas nebuvo paskelbtas, tačiau naujai statomuose prekybos centruose tokių patalpų įrengiama vis daugiau.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Lietuvoje su žyma , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.