Pašėlęs šokis pustuštėje arenoje

Tai, ką scenoje daro Igorio Moisejevo šokio trupė, kaskart sukrečia žiūrovus. Ansamblis pakerėjo ir Lietuvos publiką.

Ketvirtadienio vakarą sostinės „Siemens“ arenos scena priklausė žymaus rusų choreografo I.Moisejevo šokių ansambliui. Jau septyniasdešimt metų ši trupė visam pasauliui rodo, kas yra tikrasis profesionalumas. Aštuoniasdešimties atlikėjų kolektyvas, gebantis tobulai atlikti ne tik rusų liaudies šokius, bet ir viso pasaulio tautų nacionalinius šokius, kad ir kur nuvyktų, kaskart priverčia aikčioti ne tik publiką, bet ir žymiausius to krašto choreografus. Ansamblis visuomet liaupsinamas kiekvienos šalies spaudoje. Šiems šokio meistrams negailima pačių stipriausių epitetų: „genialu“, „tobula“, „magiška“, „neįtikima“.

Į nuolatos keliaujančio I.Moisejevo ansamblio gastrolių sąrašą įtraukti visi žemynai. Artistams ne kartą lenkėsi tokias stiprias šokio tradicijas turinčių kraštų kaip Ispanija ir Brazilija, egzotiškais šokiais galinčių pasigirti Pietų Afrikos Respublikos, Kinijos, Australijos, Kubos publika. Planuodama surengti koncertus valstybėse, turinčiose visame pasaulyje žinomus nacionalinius šokius, ši trupė savo repertuarą papildo kaip tik tai šaliai būdingais šokiais. Todėl prancūzai pamato tokį kankaną, kokio niekada nesugebėjo atlikti jų šalies specializuotos šio žanro trupės. Tas pats nutinka į Vengriją nuvežus čardašą ar į Ispaniją – flamenką.

Pastarąjį kartą šio kolektyvo pasirodymą Lietuvos publika stebėjo prieš 35-erius metus. Nors ketvirtadienio vakarą lietuviškos kepurinės I.Moisejevo šokio ansamblis neparodė, tačiau pirmojoje koncerto dalyje – „Pasaulio tautų šokiai“, kolektyvas įspūdingai atliko rusų, ukrainiečių, kalmukų, totorių džigitų, moldavų, argentiniečių piemenų šokius bei graikiškąjį sirtakį. Per antrąją dalį žiūrovai išvydo vienaveiksmį baletą Nikolajaus Gogolio kūrinių motyvais – „Naktis raganų kalne“. Savo magiškais šokiais trupė pakerėjo publiką. Teatralizuotais ir akrobatiniais triukais paįvairintas spektaklis, fantastiški scenos kostiumai, nepriekaištingai tiksliai atliekami šokio judesiai, scenoje veiksmas vyksta neįtikimu greičiu – štai tokie įspūdžiai iš šokėjų pasirodymo. Ieškoti žodinio apibūdinimo tampa beprasmiška, kai staiga suvoki, kad veiksmas scenoje puikiausiai kalba pats už save.

Tą vakarą, kai I.Moisejevo šokių ansamblis atvyko savo talentu ir genialumu pasidalyti su Lietuvos gerbėjais į neįprastai pustuštę „Siemens“ areną, publikos palaikymo tikrai netrūko. Tokių kiekvieną šokį palydinčių aplodismentų ir susižavėjimo šūksnių iš šįkart ne itin gausiai susirinkusių lietuvių, negirdėjo net tokie populiariosios muzikos dievai, kaip Eltonas Johnas ar Stingas.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Kultūra su žyma , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.