Sergantis Castro surengė keturias valandas trukusį susitikimą

Sergantis Fidelis Castro (Fidelis Kastras) šeštadienį susitiko su savo sąjungininku, Venesuelos prezidentu Hugo Chavezu (Hugu Čavesu), be to, spėjama, kad Kubos revoliucijos lyderis sekmadienį po ilgos pertraukos gali kalbėti viešai – dalyvauti vienoje radijo transliacijoje.
81 metų Kubos lyderio šeštadienio susitikimas su H.Chavezu truko net keturias valandas, sakoma oficialiame pranešime, perskaitytame per valstybinę televiziją, kuri jokių šio susitikimo vaizdų neparodė.

Tačiau šis H.Chavezo – ištikimo Kubos sąjungininko, prekybos partnerio ir JAV priešininko – vizitas privertė spėlioti, kad F.Castro gali vėl pradėti viešas kalbas, galbūt – telefonu dalyvauti sekmadienio laidoje su H.Chavezu.

Sekmadienį H.Chavezas iš Kubos Santa Klaros miesto, kur palaidotas prieš 40 metų spalio 9-ąją miręs revoliucijos didvyris Ernesto Che Guevara (Ernestas Če Gevara), turi transliuoti savo savaitinę radijo laidą „Alio, prezidente“.

F.Castro viešumoje nesirodė nuo pat 2006 metų liepos, kai jam buvo atlikta žarnyno operacija, tačiau reguliariai rašė straipsnius oficialiems komunistinės Kubos laikraščiams.

H.Chavezas jau septintą kartą nuo to laiko, kai F.Castro susirgo, lankosi Kuboje. Per visus ankstesnius apsilankymus Venesuelos lyderis viešai kalbėjo apie F.Castro sveikatą.

Per šeštadienio susitikimą abu lyderiai daugiausia dėmesio skyrė abiejų šalių „istorijai, tvirtiems ir augantiems Kubos ir Venesuelos santykiams, padėčiai Lotynų Amerikoje ir rimtoms problemoms, su kuriomis susiduria žmonija“, sakoma televizijos pranešime.

H.Chavezas, kurį į Kubą atlydėjo jo užsienio reikalų, energetikos, žemės ūkio, komunikacijų ir turizmo ministrai, taip pat turi iš naujo aptarti dvišalius susitarimus su Kuba sveikatos apsaugos, švietimo, sporto ir prekybos srityse.

Prekyba ir energetika yra prioritetiniai klausimai. Kuba, kuriai JAV taiko griežtą embargą, iš Venesuelos importuoja 92 tūkst. barelių naftos per dieną. Abiejų sąjungininkių prekybos mastas 2006 metais buvo 2,5 mlrd. JAV dolerių (6 mlrd. litų).

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Pasaulyje su žyma , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.