Praūžusi audra labiausiai nuniokojo Mažeikių elektros tinklus

Vakar vakare prasidėjusi ir šią naktį siautusi audra – gūsingas vėjas bei liūtis palietė beveik visą akcinės bendrovės „VST“ aptarnaujamą teritoriją. Audra šįkart aplenkė tik Klaipėdos regioną, ten užfiksuoti tik pavieniai elektros energijos tiekimo sutrikimai. Didesnės žalos Klaipėdos regiono elektrikams audra nepadarė. Nuo vakar maždaug 18 valandos vakaro iki šios dienos ankstyvo ryto elektros energijos tiekimas ilgiau ar trumpiau buvo sutrikęs maždaug 11 tūkst. VST bendrovės klientų. Daugiausiai gedimų užfiksuota 35-10 kV įtampos elektros įrenginiuose.

Šiaulių regione labiausiai nuo audros nukentėjo Mažeikių miestas ir rajonas. Čia be elektros likę maždaug 9 tūkst. VST bendrovės klientų. Pirminiais duomenimis gedimas įvyko perdavimo tinkle. Gūsingas vėjas ir virstantys medžiai nutraukė aukštos 110 kV įtampos AB „Lietuvos energija“ priklausančios oro linijos laidus. Nutraukus laidus atsijungė miestui ir rajonui elektros energijos tiekimą užtikrinanti „Miglos“ transformatorių pastotė. Šiuo metu AB „Lietuvos energija“ darbuotojai gedimą šalina. Tik pašalinus gedimą perdavimo tinkle, akcinės bendrovės „VST“ darbuotojai galės atlikti vadinamuosius perjungimus ir elektros energijos tiekimą vartotojams atstatyti iš kitų šaltinių. Į pagalbą mažeikiškiams atvyko papildomos operatyvinės brigados iš aplinkinių VST bendrovės skyrių. Jei tik leis oro sąlygos ir gedimą perdavimo tinkle pavyks sėkmingai pašalinti, elektros energijos tiekimas vartotojams bus atstatytas kaip įmanoma greičiau.

Šiaulių regione audra daugiau žalos padarė ir Radviliškyje bei Joniškyje. Čia be elektros buvo palikta maždaug 1000 VST bendrovės klientų.

Stiprūs vėjo gūsiai buvo jaučiami ir Kauno regione, Nuo vėjo ir audros kiek labiau nukentėjo Kauno rajonas. Čia be elektros liko maždaug 300 bedrovės klientų. Jonavoje ir Kaišiadoyse be elektros audra buvo palikusi maždaug 250 bendrovės klientų.

Šiuo metu audros padariniai likviduojami, elektros energijos tiekimas atstatinėjamas. Operatyvinės brigados dirba maksimaliu krūviu, labiau nuo audros nukentėjusiems rajonams talkina kolegos iš aplinkinių VST skyrių. Jei leis oro sąlygos ir nebus fiksuojami nauji gedimai, tikimasi elektros energijos tiekimą visiems bendrovės klientams atstatyti dar šiandien.

Bendrovė atsiprašo savo klientų už patirtus laikinus nepatogumus.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Lietuvoje su žyma , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.