Komisijos išvadose – kirtis konservatoriams ir generolui

Seimo komisija, tyrusi buvusio savanorio ir Valstybės saugumo departamento (VSD) pareigūno Juro Abromavičiaus žūties aplinkybes, smogė konservatoriams ir neseniai NATO vadavietėje štabo pavaduotojo pareigas pradėjusiam eiti buvusiam lauko pajėgų vadui brigados generolui Arvydui Pociui.
Tai atsispindi dviejose išvadose, už kurias vakar balsavo visi komisijos nariai, išskyrus Tėvynės sąjungos atstovus Jurgį Razmą ir Audronių Ažubalį, praneša „Lietuvos rytas“.

„Manome, kad A.Pocius pažemino karininko vardą“, – tokią išvadą patvirtino Seimo komisija.

Brigados generolas A.Pocius komisijai yra liudijęs, esą J.Abromavičius buvo atleistas iš pareigų Savanoriškojoje krašto apsaugos tarnyboje už tai, kad per garsųjį pakaunės maištą ragino savanorius sugrįžti į mišką. Tačiau Jūratė Abromavičienė pateikė komisijai vaizdajuostę, kurioje užfiksuota, kaip jos vyras ragino visus savanorius sugrįžti iš miško ir baigti maištą. Savanorio našlė dėl šmeižto kreipėsi į teismą.

Laikinoji komisija nusprendė: liudijęs A.Pocius sąmoningai klaidino politikus, esą J.Abromavičius neteko pareigų dėl to, kad viršijo savo įgaliojimus.

Atsakydama į Seimo pateiktą klausimą, kokią informaciją J.Abromavičius buvo surinkęs prieš žūtį ir kam ją perdavė, komisija padarė išvadą, kad buvęs saugumietis aktyviai rinko žinias apie 1993 metų rudenį vykusį savanorių maištą pakaunės miškuose bei tilto per Bražuolę susprogdinimą.

„Ši aplinkybė galimai turėjo įtakos jo žūčiai. J.Abromavičiaus nužudymą galima vertinti kaip žmogžudystę, įvykdytą teroristinės organizacijos požymių turinčios grupės asmenų, kurie turėjo ryšių su kai kuriais politinės partijos Tėvynės sąjungos ir dabartinės vadovybės bei šios partijos nariais“, – tvirtinama išvadose.

J.Abromavičius savo automobilyje Kaune susprogdintas 1997-ųjų sausį. Po jo automobiliu buvo pritvirtintas maždaug pusės kilogramo sprogmuo.

Vėliau nustatyta, kad sprogmenį, vadinamą jūros mišiniu, pagamino kaunietis Vladas Grybauskas, kuris buvo pažįstamas su Algirdu Petrusevičiumi.

Šis buvęs parlamentaras, atstovavęs Tėvynės sąjungai, buvo teisiamas už neteisėtą disponavimą ginklais.

Ketvirtadienį komisija balsuos už kitas išvadas. „Lietuvos ryto“ žiniomis, jos taip pat gali būti nepalankios konservatoriams.

Kaip teigė komisijos narys Vaclovas Karbauskis, neatmestina, kad Seimui įvertinus visas išvadas, bus kreipiamasi į Generalinę prokuratūrą, prašant iki galo ištirti kai kurias J.Abromavičiaus žūties aplinkybes.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Politika su žyma , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.