Uostas toliau gerina rekordus

Klaipėdos uosto istorijoje dar nėra buvę, kad per tris ketvirčius būtų peržengta 20 mln. tonų krovos riba. Iki spalio 1 dienos uoste jau krauta 20,42 mln. tonų, arba 16,4 procento, daugiau nei pernai.

Toks krovos augimas šiemet yra didžiausias tarp rytinės Baltijos, įskaitant ir Rusiją, uostų.

Šiemet Klaipėdos uoste daugiau krauta visų rūšių krovinių. Palyginti su 2006 metais, labiausiai augo skystų trąšų – daugiau 45 proc., birių trąšų – 42,6 proc., konteinerių – 42,5 proc. krova.

Pagal kiekius daugiausiai Klaipėdos uoste kraunama naftos produktų – 5,66 mln. tonų ir trąšų – 3,84 mln. tonų. Palyginti nežymiai – tik 5 proc. didėjo naftos produktų krova. Naftos produktų taip sparčiai kaip kitų krovinių nedaugėja todėl, kad dar vis jaučiamos „Mažeikių naftos“ bendrovės gaisro pasekmės.

Lietuva Būtingės terminale šiemet sumažino ir naftos krovą. Per tris mėnesius pilta 3,8 mln. tonų, arba 16 proc., mažiau nei pernai. Būtingės naftos terminalo perspektyvos ir ateityje nėra džiuginančios. Rusija nebeketina remontuoti „Draugystės“ naftotiekio atšakos į Lietuvą. Tai reiškia, kad Būtingės naftos terminalas neturės tranzitinių krovinių, liks vietinės reikšmės krovos taškas.

Dar viena šių metų Klaipėdos uosto veiklos ypatybė yra ta, kad apsilankė rekordinis skaičius jūrų turistų. Iš viso per šį sezoną kruiziniai laivai į Klaipėdą užsuko 66 kartus ir atplukdė 36,9 tūkst. keleivių, arba 52 procentais, daugiau nei pernai. Tai buvo pats sėkmingiausias sezonas nuo 2004 metų, kai Klaipėdoje pastatyta nauja krantinė turistiniams laivams priimti. Pagal kruizinės laivybos augimo tempus, vertinant nuo 2000 metų, Klaipėdos uostas pirmauja tarp visų Baltijos jūros uostų. Priminsime, kad 2000 metais Klaipėdoje lankėsi vos 15 kruizinių laivų.

Šiemet daugiau keleivių plukdyta ir jūrų keltais. Iš viso 240 tūkst., arba 24,2 proc., daugiau nei pernai per 9 mėnesius.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Ekonomika su žyma , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.