Lietuvos teisėjų elitas parėmė Baltarusijos diktatorių

Teisėjų taryba skuba paneigti, kad per pastarąjį savo posėdį pritarė Lietuvos teisėjų delegacijos išvykai į Baltarusijoje organizuojamą konferenciją išraiškingu pavadinimu „Baltarusijos Respublikos ekonominio teisingumo 85-mečiui paminėti“, nors apie tai praėjusią savaitę jau buvo pasigirta internete. Pasirodžius šiai informacijai kilo skandalas.

Spalio 5-ąją vykusiame Teisėjų tarybos posėdyje, kuriam pirmininkavo Laima Garnelienė, klausimas dėl dalyvavimo Baltarusijos teisėjų šventėje buvo įrašytas prie organizacinių. Nacionalinės teismų administracijos (NTA) direktorius Raimondas Bakšys informavo, kad Lietuvos Aukščiausiasis ir apeliacinis teismai ir Nacionalinė teismų administracija gavo kvietimus į Baltarusijos ūkinio Aukščiausiojo teismo 85-ųjų metinių proga rengiamą tarptautinę konferenciją.

„Teismų administracija kreipėsi į URM, kad ši institucija pareikštų savo nuomonę, ir lygiagrečiai kreipėmės į Teisėjų tarybą, informavome apie kvietimą, – vakar LŽ paaiškino R.Bakšys. – Teisėjų taryba šią išvyką įvertino kaip darbinį vizitą, o ne politinį, nes yra pasirašyta teisinės pagalbos sutartis tarp Baltarusijos ir Lietuvos dėl sprendimų civilinėse bylose pripažinimo. URM mus informavo, kad galutinio sprendimo duoti negali, kadangi konsultuojasi su ES valstybėmis narėmis.“

Nors taryba kelionei pritarė, Aukščiausiasis ir Apeliacinis teismai ir NTA patys turės priimti galutinį sprendimą. Pasak R.Bakšio, NTA laukia, kokios bus URM rekomendacijos.

Apeliacinio teismo pirmininkas Vytautas Milius vakar LŽ patvirtino, kad toks kvietimas iš Baltarusijos gautas, tačiau apie išvyką jau kalbėjo nenoriai. Esą iki šiol net nepradėta rūpintis vizomis.

„Mes informavome Baltarusiją, kad esant galimybei ką nors atsiųsime į renginį, bet dabar, kai kilo toks triukšmas, abejoju, ar kas nors vyks į konferenciją“, – prisipažino V.Milius.

Tuo metu URM Informacijos ir viešųjų ryšių departamento direktorė Violeta Gaižauskaitė mano, kad teisėjų savivaldos organas paskubėjo pritarti kelionei.

„URM raštu atsakė, nurodydami motyvus, kad URM pradėjo konsultacijas su ES valstybėmis dėl dalyvavimo tokioje konferencijoje, ir tik suformavus bendrą EC šalių poziciją šiuo klausimu mes ją pateiksime, – paaiškino V.Gaižauskaitė. – Gaila, kad Teisėjų taryba priėmė sprendimą nesulaukusi URM atsakymo. Nėra gerai, kad laikomasi individualios taktikos palaikant ryšius su kitomis valstybėmis. Galima buvo atidėti šio klausimo svarstymą, kol bus gautas galutinis atsakymas. Juk konferencija vyks spalio pabaigoje, dar yra laiko.“

Lietuvos teisėjų tarybos sprendimas pritarti delegacijos išvykai yra skandalingas: Baltarusijos teismai nėra savarankiški, jų sprendimai dažnai yra politinio pobūdžio, naudojami kaip priemonė susidoroti su politiniais oponentais. Dalyvavimas Baltarusijos teismo šventėje tarsi pademonstruotų, kad Lietuva neįžvelgia žmogaus teisių pažeidimo kaimyninėje valstybėje.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Justicija su žyma , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.