Infliacijos šuoliai verčia krūpčioti

Lietuvoje rugsėjį užfiksuota didžiausia mėnesio infliacija nuo 2000-ųjų. Tai privertė ekspertus vėl garsiai priminti apie ekonomikos perkaitimo grėsmę.

Mūsų šalyje praėjusį mėnesį užfiksuota 1,4 proc. infliacija – tai didžiausia mėnesio infliacija nuo 2000-ųjų sausio, kai ji buvo 1,5 proc. Kainų šuolį antrą mėnesį iš eilės labiausiai lėmė brangstantys maisto produktai. Prisidėjo naujo sezono avalynės ir drabužių kainos, brangstanti energija. Per rugsėjį maisto produktų kaina kilo daugiau kaip 2 proc., drabužių – 4,3 proc., avalynės – beveik 3,3 proc., energijos išteklių – 1,3 proc., transporto – 1,4 proc.

Vidutinė metinė infliacija Lietuvoje rugsėjį buvo 4,8 proc., o metinė – 7,1 proc., pranešė Statistikos departamentas. Didesnė metinė infliacija per pastarąjį dešimtmetį šalyje užfiksuota 1997 m., kai ji siekė 8,4 proc.

„Danske Bank” ekspertų teigimu, metinė infliacija Lietuvoje šiais metais gali pasiekti 8 proc. Tokios tendencijos pablogins Lietuvos skolinimosi reitingą. Be to, danai išreiškė abejonę dėl fiksuoto lito ir euro santykio patikimumo. Tokios abejonės gali vėl paskatinti kalbas apie lito devalvavimą.

Lietuvos specialistai įsitikinę, kad lito devalvavimas neišspręstų problemų, o tik jas paaštrintų ir susilpnintų nacionalinę valiutą. Pasak ekspertų, dėl kylančių kainų nukenčia lietuviškos produkcijos konkurencingumas tiek vidaus, tiek užsienio rinkose. Tačiau kol kas eksporto rinkų mūsų įmonės nepraranda.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Ekonomika su žyma , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.