Kalėdų vakaras sodybose jau užsakytas

Skeptikai, besipiktinantys, kad pernelyg anksti pradėtas rengimasis Kalėdoms užgožia šios šventės džiaugsmą, turėtų nustebti išgirdę, kad nemažai žmonių Kalėdoms pradeda ruoštis dar vasarą.

Kaimo turizmo sodybų savininkai tvirtina, kad organizacijos, savo darbuotojams ketinančios gruodį surengti šventinį kalėdinį vakarą, organizuoti šiuos pobūvius pradėjo dar vasaros pabaigoje. Tad nemažai žmonių jau žino, kur su darbo draugais rinksis praleisti šventinį vakarą metams baigiantis.

Pasak Anykščių rajone esančios „Barono vilos“ savininkės Rūtos Baronienės, įvairūs kolektyvai į kaimo turizmo sodybas pradėjo plūsti maždaug prieš dvejus metus. Ypač daug jų suvažiuoja gruodį švęsti vadinamojo Kalėdų vakarėlio.

Šiemet šventėmis besirūpinantys įvairių organizacijų atstovai į „Barono vilą“ važiuoja ar skambina nuo pat rugsėjo. „Tiesą sakant, esu šiek tiek nustebusi. Pernai spalio pabaigoje jau buvo užsakytos visos vietos kalėdiniams vakarėliams. Šiemet vietų dar turime“, – sakė R.Baronienė.

Anot jos, Svėdasuose esanti jųdviejų su vyru kaimo turizmo sodyba paprastai sulaukia organizuotai atvykstančių žmonių iš Vilniaus, Panevėžio bei Anykščių. Jiems per kalėdinį vakarėlį dažniausiai pakanka gausaus valgių stalo, nakvynės ir iškūrentos pirties. Visas kitas linksmybes žmonės susigalvoja patys.

„Pramogos dėlei mes svečiams pasiūlome pasižiūrėti, kaip gaminame firminį savo patiekalą – plovą. Paprastai visiems tai patinka, pagyvina viešnagę“, – sakė verslininkė.

Kuo toliau nuo namų

Plungės rajone esančios kaimo turizmo sodybos „Po ąžuolais“ savininkas Virginijus Leliūga pasidžiaugė, kad sulaukia labai daug besidominčiųjų galimybėmis organizuotai švęsti metų pabaigos šventes. Anot jo, vietų gruodžio mėnesį dar yra, o šit Kūčių ir Naujųjų metų vakarai jau užsakyti.

V.Leliūga atkreipė dėmesį, kad šiemet organizacijų atstovai nebe taip skuba užsakyti vietų būsimiems Kalėdų vakarėliams, kaip ankstesniais metais. Pasak kaimo turizmo sodybos savininko, taip gali būti todėl, kad kaimo turizmo sodybų daugėja, tad didėja pasiūla.

Nepaisant to, kad V.Leliūgos sodyba įsikūrusi gana atokioje Žemaitijos vietoje, jos savininkas teigė sulaukiantis kolektyvų iš Šiaulių, Kauno ir netgi Vilniaus. Tai rodo, kad žmonės nori pakeisti įprastą aplinką, pailsėti išvažiavę toliau nuo namų.

„Vasarą pas mus atvykstantiems žmonėms norisi kuo daugiau aktyvių pramogų. O žiemą dauguma tenkinasi sočiu ir skaniu maistu, gera pirtimi, ramia nakvyne“, – sakė sodybos savininkas.

Organizuoti svečiai – nepretenzingi

Lazdijų rajone įsikūrusioje kaimo turizmo sodyboje „Tėviškė“ dirbanti Rūta Juodienė pabrėžė, kad spalį šioje sodyboje baigėsi aktyvusis sezonas.

„Dabar svečių tikimės sulaukti gruodžio mėnesį. Žmonės jau planuoja žiemos poilsį ir pramogas, skambina mums, bet užsakymų turime gana nedaug“, – prisipažino R.Juodienė.

Pasak moters, jos uošvių kaimo turizmo sodybą „Tėviškė“ labiausiai pamėgę vilniečiai ir kauniečiai. „Labiausiai džiaugiamės švęsti atvykstančiais įvairių organizacijų atstovais. Dėl jų paprastai neturime jokių rūpesčių, o jie mums neturi pretenzijų“, – sakė R.Juodienė.

Kaip ir į kitas kaimo turizmo sodybas, taip ir į Molėtų rajone esančią „Terakotą“ įmonių atstovai pradėjo skambinti ir apie galimybes švęsti kalėdinius vakarėlius teirautis jau nuo rugpjūčio mėnesio. Sodybos savininkė Jolanta Laurinavičienė teigė daugiausia skambučių sulaukianti iš Panevėžio, Vilniaus ir Kauno įmonių. Besidomintiesiems, kaip sodyboje būtų galima aktyviai pailsėti bei papramogauti, be pirties paslaugų, siūloma galimybė pajodinėti.

Poilsis nepalyginti vertesnis

Apie poilsį kaimo turizmo sodybose LŽ kalbinti įmonių vadovai vardijo šių pranašumus, lygindami su miestų kavinėmis ar restoranais. Pirmiausia buvo pabrėžta, kad nelengvai dirbantiems žmonėms reikia ir gero poilsio, kurio restorane vargu ar gausi, o kaimo turizmo sodyboje – tikrai.

Taip pat buvo akcentuojama, kad į kaimo turizmo sodybas važiuojama dviem ar net trim dienoms, o tai suteikia galimybę atsipalaiduoti, pabendrauti, neformalioje aplinkoje geriau pažinti vieniems kitus.

„Neseniai kaimo turizmo sodyboje šventėme statybininkų dieną. Įspūdžiai tikrai daug geresni nei anksčiau, kai švęsdavome kavinėse. Pailsėjome, papramogavome, prisilinksminome, pažinome vieni kitus, suartėjome. Dabar jau planuojame ir laukiame, kada galėsime drauge švęsti Kalėdas. Visi bendrai nutarėme tai daryti ne kur nors kitur, o kaimo turizmo sodyboje“, – sakė Panevėžyje įsikūrusios inžinerinių sistemų statyba užsiimančios bendrovės „Vaiglus“ savininkas bei vadovas Vidas Balakauskas.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Ekonomika su žyma , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.