Lietuvos rinktinė baigė kovas dėl Europos čempionato medalių

Lietuvos moterų rinktinė pasitraukė iš kovos dėl Europos čempionato medalių. Ketvirtfinalio rungtynėse lietuvaitės rezultatu 58:75 (25:21, 12:16, 15:24, 6:16) nusileido Rusijos rinktinei.

Rungtynes Lietuvos rinktinė pradėjo įspūdingai. Mūsiškės pirmosiomis minutėmis prametė vos kartą, o krepšį taikliai atakavo iš įvairių padėčių. Kėlinukui įpusėjus lietuvaitės pirmavo 23:14. Per likusį laiką rusės sugebėjo sumažinti skirtumą iki keturių taškų ir po pirmojo ketvirčio rezultatas 25:21.

Antrame kėlinuke virė atkakli kova, kurios metu lietuvaitės niekuo nenusileido tituluotoms varžovėms. Beveik visas dešimt minučių Lietuvos rinktinei pavyko išlaikyti 2-5 taškų pranašumą, tačiau paskutinę minutę Tatjana Ščegoleva tolimu metu išlygino rezultatą – 35:35. Paskutinėmis ketvirčio sekundėmis Sandra Valužytė sumetė abu baudos metimus ir rungtynėms įpusėjus – 37:35.

Po didžiosios pertraukos rusės pradėjo galingai ir iškart perėmė iniciatyvą bei įgijo pranašumą – 43:38. Į lietuvaičių metimus varžovės atsakė tolimais metimais ir netrukus jau pirmavo 49:43. Tačiau lietuvaitės nepasidavė ir po sėkmingos atkarpos 7:0 išsiveržė į priekį – 50:49. Čia pat sekė varžovių spurtas 8:0 ir rusės vėl įgijo pranašumą – 57:50. Po trijų kėlinukų – 52:59.

Ketvirtame kėlinuke ėmė ryškėti vis didesnė varžovių persvara. Lietuvaitės bandė gelbėtis neparuoštais metimais, o rusės užtikrintai baudė už visas klaidas. Kėlinukui įpusėjus Rusija jau pirmavo 68:56. Dar po minutės rezultatas jau buvo lemiamas 71:56. Rungtynes varžovės laimėjo rezultatu 75:58.

Lietuva: I.Marčauskaitė 14 (7 atk. kam.), S.Valužytė 13 (5 atk. kam., 4 rez. perd.), L.Brazdeikytė ir A.Čiudarienė – po 9.

Rusija: O.Arteshina 17, T.Ščegoleva 12, I.Korstin, S.Abrosimova ir I.Osipova – po 10.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , , .