Teisiamo poeto S.Gedos byloje savo žodį tars ekspertai

Vilniaus apygardos teismas teismo medicinos ekspertams pavedė išsiaiškinti, ar savo dukters sužalojimu įtariamas 64 metų poetas Sigitas Geda galėtų atlikti laisvės atėmimo bausmę įkalinimo įstaigoje, jei tokia bausmė jam būtų paskirta.
Ekspertai taip pat turės aiškintis, ar Uršulei Gedaitei buvo padarytas sunkus sužalojimas ir ar jis buvo padarytas būtent tuo peiliu, kuris šioje baudžiamojoje byloje yra saugomas kaip daiktinis įrodymas.

Šias ekspertizes posėdyje penktadienį skyrė teismas.

Prie bylos teisėjai grįš, kai ekspertai pateiks savo išvadas. Tai gali įvykti tik po kelių mėnesių.

Daugybės literatūros premijų laureatas, Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Gedimino 4-ojo laipsnio ordino kavalierius, poetas, kritikas, dramaturgas, vertėjas, eseistas S.Geda teisiamas už savo 26 metų dukters Uršulės sunkų sužalojimą peiliu savo namuose šių metų sausio 19-osios vakarą.

Tėvo ir dukters prašymu teismas šią dramą nagrinėja už uždarų durų.

Pasak prokurorų, nusikaltimą, kuriuo įtariamas S.Geda, įstatymas priskiria prie labai sunkių. Labai sunkiu nusikaltimu yra laikomas toks tyčinis nusikaltimas, už kurį baudžiamajame įstatyme numatyta bausmė viršija dešimt metų laisvės atėmimo.

Už sunkų savo vaiko sveikatos sutrikdymą Baudžiamasis kodeksas numato laisvės atėmimą nuo dvejų iki dvylikos metų. Šiuo nusikaltimu įtariamam asmeniui nenumatyta galimybė išvengti teismo susitaikius su nukentėjusiuoju.

Taigi, jeigu ekspertai nustatytų, kad U.Gedaitė sužalota buvo nesunkiai, tėvas galėtų su ja susitaikyti ir išvengti kalėjimo.

26 metų mergina į ligoninę pateko sausio 19-ąją. Jai buvo nustatytos durtinės žaizdos krūtinėje.

Įtariama, kad ji buvo sužeista per konfliktą su savo tėvu S.Geda.

Ikiteisminio tyrimo metu kelis kartus policininkų apklaustas įtariamasis šeimos dramos aplinkybes aiškino skirtingai.

Pirmąsyk pareigūnams, jį netrukus apklaususiems po dukters sužalojimo, poetas teigė, kad jokio konflikto su Uršule nebuvo. Esą tą lemtingąjį vakarą jos namuose nebuvo.

Antrojoje apklausoje S.Geda jau aiškino tiksliai negalįs pasakyti, ar puolė dukterį su peiliu. Esą Uršulė, reikalavusi perrašyti jai sostinės Antakalnio rajone esantį butą, ėmė jį spardyti ir sužalojo. Poetas aiškino, kad jam šlubuoja atmintis, nes tuo metu vartojo vaistus.

Antakalnio rajone, K.Jauniaus gatvėje, dviese su dukra gyvenantis poetas anksčiau į policijos akiratį nebuvo pakliuvęs, tačiau pažįstamų jis yra charakterizuojamas kaip ūmaus būdo.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Justicija su žyma , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.