Žvejai pajuto aukciono naudą

Prasidėjus rudens žūklei pradėjo veikti žuvų aukcionas. Jis oficialiai buvo atidarytas dar vasarą. Žuvininkystės produktų aukciono direktorius Vaidas Martinkėnas teigė, kad kol žvejai remontavo laivus, atnaujino žūklės įrangą naujoji įmonė komplektavo darbuotojus, priimtieji į darbą mokėsi dirbti su modernia įranga. Klaipėdoje specialiai parengtų šios srities specialistų nėra. Teko siųsti stažuotis pas kaimynus į Lenkiją.

Dabar Žuvininkystės produktų aukcionas per parą priima nuo 2 iki 8 tonų menkių. Jas vėlų vakarą iš Baltijos atgabenę žvejai jau kitą dieną gauna pinigus. Kol nebuvo žuvų aukciono, pinigų už sugautas žuvis tekdavo laukti po mėnesį ir daugiau. Kildavo problemų perkant degalus, tinklus. Dabar ne tik pinigai mokami laiku, bet už aukcione parduotą vieną kilogramą menkių žvejai gauna 40 centų daugiau nei anksčiau.

Deja, tuo gali kol kas pasidžiaugti ne visi Baltijoje menkes žvejojančios įmonės. Yra tokių, kurios už skolas turi atidirbti ankstesniems supirkėjams. Kiti dar nespėjo rudens žūklei paruošti laivų, o tretiems, vos spėjus pakelti kelis didesnius valksmus, pritrūko menkių kvotų.

Nors į aukcioną menkes atidavę žvejai džiaugiasi, kad nebereikia rūpintis nei švaria tara, ji čia pat išplaunama ir grąžinama, nei mėnesiais laukti pinigų, klaipėdiečiai naujove nesidžiaugia. Aukcionas kaip mat turguose pakėlė menkių kainas. Jei pernai rudenį „Delfino“ turguje menkių kilogramas kainavo nuo 7 iki 8 litų, tai dabar lyg susitarę perpardavinėtojai kainą pakėlė iki 9 litų 99 centų.

Kol kas Žuvininkystės produktų aukcioną aptarnauja 8 darbuotojai. Ateityje tikimasi sukomplektuoti 23 specialistų komandą. Vėlai vakare į žvejų uostelį grįžę žvejai atiduoda žuvis. Jos aukciono pirmajame aukšte erdvioje patalpoje pasveriamos, jeigu reikia, išrūšiuojamos, užpilamos ledu. Per naktį paruošus žuvis pirkėjams, rytą 7 valandą prasideda prekyba. Produkcija parduodama urmu. Po kilogramą žuvų aukcione niekas nesvarsto ir ateityje nesvarstys. Nebent būtų įrengtas koks kioskelis, kuriame ir miestiečiai galėtų įsigyti šviežių žuvų ne tik turguje.

Žvejybos Baltijos jūroje departamento direktoriaus Vaclovo Petkaus nuomone, vien menkėmis prekiauti aukcione – ne išeitis. Jo darbuotojai turi ne tik dairytis, bet kuo skubiau siųsti informaciją į Rytus ir Vakarus, kad Klaipėdoje pradėjęs veikti kol kas vienintelis Baltijos rytinėje dalyje žuvų supirkimo aukcionas ieško klientų, kurie parduotų ir brėtlingius, ir strimeles, ir kitas jūrų žuvis. Tik gerai išvysčius rinkos tinklą galima tikėtis, kad daugiau nei 6 milijonus litų Europos Sąjungos lėšų kainavęs objektas pateisins savo paskirtį. Kol kas yra tik gera pradžia. Apie aukciono veiklos rezultatus bus galima kalbėti pasibaigus žūklės sezonui

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Ekonomika su žyma , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.