Islandai užkurs tikrą pirtį

Elektroninės muzikos mėgėjai netrukus galės išgirsti, kokius muzikinius talentus subrandino rūsti Islandijos žemė.

Dalis šio kolektyvo narių jau ne kartą svečiavosi įvairiuose Lietuvos klubuose, kur stovėdami prie didžėjo pulto ir sukdami plokšteles džiugino šokių muzikos gerbėjus. Šį kartą elektroninės muzikos mėgėjai pasiklausyti islandų grupės „GusGus“ galės sostinės klube „Galaxy“ spalio 12 dieną. Septynių žmonių kolektyvas bei trijų asmenų techninis personalas, pristatydamas naujausią grupės kompaktinę plokštelę „Forever“ žada klube užkurti tikrą pirtį.

Svečius iš Islandijos apšildys sparčiai populiarėjantis vilniečių didžėjų kolektyvas „Metal on Metal“. Pirmą kartą viešai koncertuosianti grupė rengia intriguojantį pasirodymą, tačiau kol kas jo detalių atskleisti nenori.

Kultinės grupės statusas

Apie savo šalyje populiariosios kultūros reiškiniu tapusį kolektyvą „GusGus“ Islandijos muzikos kritikai atsiliepia kaip apie didžiausią atradimą po žymiosios islandų atlikėjos Bjork. Per keliolika savo gyvenimo metų išleidusi septynis puikiai įvertintus albumus ir visą gausybę singlų, „GusGus“ pelnytai mėgaujasi kultinės grupės statusu.

Grupės „GusGus“ istorija prasidėjo dar 1995 metais, kai du jauni režisieriai Sigi Kjartanssonas bei Stefanas Anri pasiryžo sukurti pikantišką trumpametražį filmą apie Reikjaviko „svingerius“. Ruošdamiesi filmui, jie subūrė neblogą kūrybinę komandą, ir nors per kelis bandymus filmo vis dėlto nepavyko susukti, susibūręs devynių žmonių kolektyvas nusprendė savo jėgas išbandyti muzikoje.

Apie aistrą ir jaunystę

Prabėgus dvejiems metams „GusGus“ vardas buvo minimas ne tik gimtojoje Islandijoje, bet ir visoje Europoje. Garsios leidybos firmos 4AD padedama grupė išleido kompaktinę plokštelę „Polydistortion“, kurioje skoningai suplaktos techno, funky, house ir pop melodijos nepaliko abejingų ne tik paprastų gerbėjų, bet ir muzikos kritikų. Į naujosios islandų vilties gerbėjų gretas įsiliejo ir tokios kultinės muzikos pasaulio asmenybės kaip Beckas, Davidas Byrne’as, „Blur“ ir „Beastie Boys“. 1999 metais pasirodžiusi plokštelė „This is Normal“ dar labiau įtvirtino „GusGus“ vardą pasauliniame muzikos žemėlapyje. Tačiau tai buvo paskutinis albumas, kuriam kontroversiškas dainas apie aistrą ir jaunystę kūrė visi devyni pradinės grupės sudėties nariai. Po koncertų turo grupę paliko nuostabaus soprano savininkė Hafdis Huld, o vietoj jos grupė pasipildė keliais naujais nariais – charizmatiška vokaliste bei vinilo plokštelių virtuoze Earth, kartu su ilgaplaukiu atlikėju President Bongo, kurie iki šiol drauge eina „GusGus“ keliu.

Atgimė nauju albumu

Reikšmingiausi šokių muzikos kolektyvui buvo 2002 ir 2003 metai. Tuomet parengę stilingą acid techno ir synthpop albumą „Attention“, „GusGus“ surengė koncertinį turą ne tik Europoje, bet ir JAV, o Vokietijoje pateko į grupių, surengusių geriausius koncertus, penketuką. Kompaktinės plokštelės „Attention“ pasirodymą lydėjo ir keturi singlai, kuriems grupė sukūrė vaizdo klipus. Islandų kolektyvui pravertė ankstesnė patirtis – klipams kurti nereikėjo samdyti nei režisieriaus, nei aktorių.

Netrukus diduma kolektyvo narių nusprendė, kad jiems pabodo nuolatinės kelionės ir darbas įrašų studijoje, todėl paliko grupę. Tai privertė keleriems metams sustabdyti grupės koncertinę veiklą ir išeiti kūrybinių atostogų. Nauja „GusGus“ era išaušo 2007 metais, kai pailsėję ir pasisėmę naujų idėjų islandai įrašė albumą „Forever“ ir dar kartą išsirengė į koncertinį turą, per kurį aplankys ir Vilnių.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Renginiai su žyma , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.