Gyventi galima be cholesterolio baimės

Paties cholesterolio bijoti nereikia, nes jis yra būtina organizmo medžiaga. Širdį ir kraujagysles žaloja per didelis vienos jo dalies – „blogojo“ cholesterolio – kiekis. O šiais laikais cholesterolio dalių santykį jau galima laiku ir efektyviai kontroliuoti.

Apie tai informuoja sveikatos profilaktikos akcija „Apsaugok širdį nuo blogojo cholesterolio!“, prasidėjusi Kaune, Panevėžyje ir Tauragėje. Žmonėms taip pat sudaroma galimybė atlikti svarbų cholesterolio dalių tyrimą – lipidogramą už pusę Sveikatos apsaugos ministerijos nustatytos kainos.

Simboliškai akcija prasidėjo iškart po Pasaulinės širdies dienos minėjimo ir truks iki lapkričio pabaigos. Ją septintąjį kartą organizuoja VšĮ „Medicina practica“ medicininių tyrimų laboratorijų tinklas.

„Mes tiek daug žinome apie cholesterolio žalą, kad pradedame jo bijoti. Norėtųsi, kad žmonės suprastų ir išmoktų kontroliuoti ne tik savo cholesterolio kiekį, bet ir stresą, kuris didele dalimi prisideda prie širdies-kraujagyslių ligų“, – sakė „Medicina practica“ vadovas gydytojas Svajūnas Barakauskas.

Įprastas bendrasis cholesterolio tyrimas gydytojams nesuteikia tikslios informacijos, o lipidograma parodo visas keturias šių kraujo riebalų dalis: bendrąjį, „gerąjį“ (didelio tankio), „blogąjį“ (mažo tankio) cholesterolį ir trigliceridus.

Tuomet aiškiai matyti, kokios žmogui reikia pagalbos. Juk nesigydysime, jei bendras cholesterolis padidės „gerojo“ sąskaita, nes šis valo organizmą. Tačiau reikės susirūpinti, jei bus padidėjęs „blogojo“ cholesterolio kiekis.

„Blogąjį“ cholesterolį gauname su gyvulinės kilmės maistu. Jis kaip rūdys kaupiasi ant mūsų kraujagyslių sienelių ir ilgainiui sukelia grėsmingas ligas: insultą, infarktą bei kt. Nuo jų, deja, Lietuvoje miršta kas antras žmogus.

Susargdina ir per didelis kitų kraujo riebalų – trigliceridų – kiekis. Jie, kaip ir „blogasis“ cholesterolis, nusėda ant kraujagyslių sienelių. Kai žmogaus kraujyje trigliceridų jau kurį laiką per daug, galima numatyti, kad gresia nutukimas.

Amerikos širdies asociacija lipidogramą siūlo atlikti sulaukus 20 metų – kas 5 metus, sulaukus 30 metų – kas metus, o jei turite viršsvorį, valgote riebų maistą ar šeimoje yra sergančiųjų širdies ir kraujagyslių ligomis – dar dažniau. Norint tikrai tiksliai išsitirti, reikėtų prieš tai būti nevalgius bent 12 valandų.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Medicina su žyma , , , , .

2 Responses to Gyventi galima be cholesterolio baimės

  1. agne

    Naudodami GNLD kompanijos mitybos papilda „OMEGA-3 PLUS“,apsisaugosite nuo blogojo cholesterolio.Parasykite,atsiusiu adresa,kur kreiptis del informacijos.

  2. Medikas

    KAM REIKIA RASYTI TOKIAS NESAMONES?????

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.