Naujas sezonas – geriausi spektakliai

Spalio 4 d., ketvirtadienį, kviečiame į R. Strausso operą „Salomėja“. Prieš metus įvykusi premjera, sukėlusi atgarsių bangą ne vien pas mus, bet ir žymiausiuose Europos operos leidiniuose. „Gal esama ir paveikesnių „Salomėjos“ interpretacijų, tačiau taip muzikaliai ir užtikrintai atliktų kaip girdėtoji Vilniuje nedaug atrastume,“ – rašė Opera Now.
„Vilnius pratęsė savo aukštos kokybės pastatymų šleifą priimdamas į glėbį provokuojančiąją „Salomėją“, režisuotą Davido Aldeno“, – George Loomis žurnale Opera. „Išradingas revizionizmas – nei paviršutiniškas, nei pritemptas, kad ir kokiais aplinkiniais keliais pasiektas, “ – Opera News apie operų spektakliais ir skandalais operos pasaulyje išgarsėjusio režisieriaus Davido Aldeno „Salomėją“. „D. Aldenas įrodo, kad šiurpi Strausso istorija, sukėlusi skandalą, kai pirmą kartą buvo parodyta 1905 m., gali ir vėl šokiruoti, kad ir garsiuoju seksualiai apsėstos (ar kaip tik represuotos?) paauglės gundytojos šokiu.“
Susidomėjote? Verta. Parodyta šią vasarą garsiajame Liublijanos festivalyje, „Salomėja“ sulaukė didžiulės sėkmės ir ten. Ypatingai pagirti buvo jos solistai. „Vokalinio talento Vilniaus teatras neieškojo toli. Teatro pagrindinis dramatinis sopranas Sigutė Stonytė atliko Salomėjos vaidmenį, & princesės partija nuskambėjo galingai“, „Salomėjos vaidmenį atliko LNOBT dramatinis sopranas Sigutė Stonytė. Jos vaidmuo spinduliavo nenuginčijama vidine jėga ir buvo pristatytas itin įtaigiai.“ Sigutė Stonytė iš tiesų tapo „Salomėjos“ žvaigžde. „Maloniai ir laisvai skambantis Audriaus Rubežiaus tenoras gerai perteikė meilės iškankinto kareivio Naraboto likimą.“ „Jacekas Kaspszykas pateikė ritmiškai stabilią, dramatiškai įtaigią interpretaciją, neleisdamas variniams pučiamiesiems dominuoti daugiau nei įprasta kur kitur.“
Spalio 4 d. „Salomėja“ žada puikius meninius įspūdžius, sukrečiantį reginį. „Kokia graži princesė Salomėja šiąnakt…“ Dainuos Sigutė Stonytė, Mikolaj Zalasinski, Michael Roider, Ligita Račkauskaitė, Audrius Rubežius, Fausta Savickaitė ir kiti, dirigentas Jacek Kaspszyk. Spektaklio pradžia 18.30 val.
Šį sezoną LNOBT skelbia naują akciją studentams ir moksleiviams. Likus valandai iki spektaklio pradžios, dieninio skyriaus studentams ir moksleiviams, pateikus pažymėjimą, vienas bilietas į tos dienos spektaklį parduodamas su 70% nuolaida.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Renginiai su žyma , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.