Kauną norvegų žurnalistai išvadino „gangsterių miestu“

Norvegijos žiniasklaidoje Kaunas minimas kaip „klasikinis gangsterių miestas“, kuriame klesti prekyba vogtais daiktais ir prasideda narkotikų kelias į Europos šalis.
Kaip praneša dienraštis „Kauno diena“, kelių Norvegijos dienraščių ir televizijų žurnalistai prieš keliolikadienų lankėsi Lietuvoje, o praėjusią savaitę skaitytojams ir žiūrovams pateikė savo reportažus.

Juose juodinama visa šalis, tačiau bene labiausiai kliuvo Kaunui.

Norvegijos nacionalinė televizija ir laikraščiai Kauną vadina vagių lizdu, mafijos sostine. Laikraščiuose ir televizijoje mirga vaizdai iš Vilijampolės ir senamiesčio – šie rajonai siejami su plėšikų, prievartautojų ir net žmogžudžių buveine. Aiškinama, kad į Norvegiją plūstančio sintetinio narkotiko amfetamino gamyba organizuojama Kaune. Rodant Aleksoto turgaus ir Kauno automobilių turgaus vaizdus, kalbama apie vogtus automobilius, jų detales, muzikos aparatūrą.

Teigiama, kad visoje Europoje vogtais daiktais Aleksoto ir automobilių turguose prekiaujama atvirai, nesibaiminant policijos.

Lietuvoje lankęsi Norvegijos žurnalistai kalbino ir šios šalies garbės konsulą Kaune Vytautą Valaitį.

„Skaičiau tuos straipsnius, mačiau reportažą. Mums tai labai nepalanku, Norvegai susidarys labai blogą nuomone apie Kauną. Žurnalistai remiasi savo šalies policijos duomenimis teigdami, kad dauguma jų šalyje sulaikytų narkotikų prekeivių ir kitų nusikaltėlių yra iš

Kauno“, – teigė V.Valaitis.

Jis teigė bandęs Norvegijos žurnalistams paaiškinti, kad bendrame nusikaltimų kontekste Kaunas iš kitų didžiųjų Lietuvos miestų niekuo neišsiskiria. V.Valaitis pripažino, kad dėl bendro Lietuvos įvaizdžio Norvegijoje labiausiai kalti patys lietuviai.

„Šie žurnalistai iš anksto buvo nusiteikę, kad atvažiavo į banditų kraštą“, – sakė su norvegais bendravusi Policijos departamento spaudos atstovė Danutė Daunoravičiūtė.

Anot jos, kai kurie norvegų žurnalistų susidaryti stereotipai kelia nuostabą.

„Jie įsitikinę, kad lietuviai Norvegijoje pavogtų motorinių valčių variklius masiškai gabena į Lietuvą, tačiau pas mus visai nėra jų rinkos“, – stebėjosi D.Daunoravičiūtė.

Nors Norvegijos spaudoje teigiama, kad Lietuvoje didžiausias nusikalstamumas yra Kaune, tai neatitinka tikrovės. Vidaus reikalų ministerijos duomenimis, šiemet iki rugsėjo Kaune užregistruoti 5726 nusikaltimai.

Vilniuje šiemet iki rugsėjo buvo užregistruota 2,5 karto daugiau (14051) nusikaltimų, nors sostinėje gyventojų yra 1,8 karto daugiau nei Kaune (542 tūkst. ir 358 tūkst.). Klaipėdoje šiemet jau užregistruoti 3309 nusikaltimai arba 2,3 proc. mažiau nei pernai.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Lietuvoje su žyma , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.