Europiečius domina stačiatikybė

Pastaruoju metu Belgijos gyventojai, kurie paprastai nėra linkę į pamaldumą, dažniau ėmė lankytis šalyje esančiose cerkvėse. Naują tendenciją komentuoja Antverpeno Stačiatikių parapijos klebonas Andrejus Jelisejevas.

„Europiečius vis labiau domina stačiatikybė. Manau, šis tikėjimas įkvėps naują gyvybę krikščioniškosioms vertybėms Europoje. Stačiatikybė išsaugojo seną pamaldumo tradiciją. Šia prasme ji turi teigiamą poveikį pasaulietinei Europai”, – pastebėjo A.Jelisejevas.

Domisi ikonografija

Pasak stačiatikių šventiko, nemažai europiečių namuose laiko ikonas. Jo teigimu, Europoje populiaru domėtis ikonografija. „Netgi katalikų bei protestantų vienuolynuose dabar galima pamatyti stačiatikių ikonų. Anksčiau to nebuvo.”

A.Jelisejevas pastebi ir kitą įdomų reiškinį: beveik visuose Belgijos katalikų vienuolynuose skaitomas Šventojo Serafimo Sarovskio gyvenimas. Klebonas priminė, kad prieš kurį laiką Belgijos Ševetonės (Chevetogne) katalikų vienuolynas pagerbė Šventojo palaikus „pagal visus stačiatikių papročius”. Tai ne vienintelis atvejis. Europos katalikų bažnyčios vis dažniau gerbia stačiatikių šventuosius.

Religija – tik formalumas

Kalbėdamas apie religijos padėtį Belgijoje A.Jelisejevas atkreipė dėmesį, kad šiandien jaunimas vis mažiau lankosi bažnyčiose, nepaisant to, kad Belgija yra katalikiškoji monarchija, o Katalikų bažnyčios įtaka šalyje visada buvo labai didelė.

Pasak A.Jelisejevo, Belgijai, kaip ir Nyderlandams, būdingi dideli ateizmo mastai, nors daugelis save formaliai laiko katalikais. Deja, Katalikų bažnyčia čia beveik nepastebima, apie ją mažai kalbama gatvėse ir žiniasklaidoje, nors šalyje yra katalikų mokymo centrų.

Misija įvykdyta

Stačiatikių misija Belgijoje beveik įvykdyta. Anot klebono, šalies stačiatikių parapijose dabar lankosi daugybė žmonių. Dideliu lankytojų skaičiumi gali pasigirti, pavyzdžiui, Konstantinopolio patriarchato parapija Gento mieste.

Be to, Maskvos patriarchato Briuselio ir Belgijos vyskupijos vienuolyno bendruomenę sudaro grynakraujai belgai ir olandai.

Ar stačiatikybė padės Belgijai ir kitoms Europos šalims išbristi iš vadinamosios Bažnyčios krizės? Pagyvensime, pamatysime.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Pasaulyje su žyma , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.