Dar viena „Neptūno“ nesėkmė

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionate antrą nesėkmę patyrė Klaipėdos „Neptūnas”. Uostamiesčio ekipa Vilniuje 69:79 pralaimėjo Vilniaus „Sakalų” komandai.

Kaip ir per pirmąsias Klaipėdoje su Kėdainių „Nevėžiu”, sostinėje rungtynes ir vėl sėkmingiau pradėjo klaipėdiečiai. Sužaidus pusantros minutės jie buvo priekyje – 6:0. Prasidėjus antrajam ketvirčiui mūsiškių persvara siekė net 10 taškų – 22:12.

Tačiau šio santykio nepavyko išlaikyti. „Sakalai” prieš didžiąją pertrauką sumažino skirtumą iki keturių taškų – 35:39.

Trečiojo kėlinio pradžia nieko blogo „Neptūnui” nežadėjo – po Giedriaus Jankausko ir Mariaus Kasiulevičiaus dvitaškių skirtumas buvo šoktelėjęs iki 8 taškų – 43:35.

Atkutę šeimininkai, visiškai perėmė iniciatyvą. Išnaudodami mūsų žaidėjų klaidas laimėjo tarpsnį net 14:0 ir susikrovė 6 taškų pranašumą – 49:43, dar kelių atakų ir – 52:44.

Aloyzo Rudžio vadovaujamiems klaipėdiečiams pavyko išlipti iš šios duobės – likus žaisti šešias minutes švieslentėje švytėjo lygus rezultatas – 61:61.

Tačiau tai buvo viskas, ką pavyko svečiams padaryti. Per likusį laiką šeimininkai žaidė sėkmingiau ir laimėjo rungtynes.

Įpusėjus ketvirtajam kėliniui „Neptūnas” buvo priverstas verstis be pagrindinio įžaidėjo Evaldo Dainio. Jis susižeidė tą pačią, ką tik išgijusią koją.

Ne visi krepšininkai žaidė ir „Sakalų” komandoje. Rimo Kurtinaičio ekipoje nebuvo Nerijaus Strazdausko ir Giedriaus Kurtinaičio, o trečiąjį kėlinį dėl peties traumos į aikštelę negrįžo ir Mindaugas Reminas. Tačiau šios netektys vilniečiams laimėti nesutrukdė.

„Sakalai” – „Neptūnas” – 79:69 (12:20, 23:19, 19:15, 25:15).

Rezultatyviausiai „Neptūno” gretose žaidė 14 taškų pelnęs Vitalijus Stanevičius. 13 surinko komandos kapitonas Vaidotas Pridotkas, 12 – Giedrius Jankauskas. Marius Kasiulevičius pelnė 9 taškus, Evaldas Dainys – 7, Remigijus Trakimas – 6, Paulius Počiuipa – 5, Sergejus Karmazinskis –3.

Marius Runkauskas ir Deividas Gailius taškų nepelnė, o Mindaugas Mockus nežaidė.

Nugalėtojų gretose išsiskyrė 20 taškų pelnęs Justas Sinica. Rolandas Matulis surinko 16 taškų ir net 17 kartų atkovojo atšokusį kamuolį. Vytauto Šarakausko sąskaitoje – 17 taškų.

Kitas rungtynes mūsų komanda žais spalio 5 dieną namie su „Šiaulių” komanda. Šiuo susitikimu „Neptūnas” pradės Baltijos krepšinio lygos (BKL) čempionatą.

Penktadienį pergalę iškovojo Roberto Kuncaičio treniruojami „Šiaulių” krepšininkai. Jie namie tik po atkaklios kovos 73:61 privertė pasiduoti Kauno „Aisčius-Atletą”. Šiaulių komandą į priekį vedė buvęs „Neptūno” amerikietis Antonijus Grantas, pelnęs 19 taškų. O Kauno ekipoje išsiskyrė taip pat mūsų miesto komandoje žaidęs Gintautas Vileita – 22 taškai.

Šeštadienį šalies vicečempionas Vilniaus „Lietuvos rytas” namuose net 114:65 (27:15, 21:21, 41:12, 25:17) sutriuškino Marijampolės „Sūduvos-Arvi” krepšininkus.

Tarp vilniečių rezultatyviausiai rungtyniavo 20 taškų pelnęs Čakas Eidsonas. Marijampolės ekipai Virginijus Sirvydis ir Andrius Maneikis surinko po 13 taškų.

Šeštadienį „Sakalai” buvo neatpažįstami Panevėžyje. Juos įveikė „Techaso” komanda 73:64 (21:20, 13:17, 10:13, 13:14). Nugalėtojams po 18 taškų pelnė Žydrūnas Urbonas ir Kristoferis Hilas. „Sakalų” klubą tempė Justas Sinica – 21 taškas.

Antrąją pergalę iškovojo Kėdainių „Nevėžis”. Jis Kaune 99:85 (17:19, 33:21, 23:23, 26:22) nugalėjo „Aisčius-Atletą”.

Tarp kėdainiečių rezultatyviausias buvo Povilas Šakinis – 19 taškų, kauniečių – Valdas Dabkus – 23.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , , , , .