R.Paksas Amerikoje skųsis dėl apkaltos

Vašingtone ir Niujorke beveik savaitę viešėsiantis pašalintasis prezidentas Rolandas Paksas susitiks su JAV politikais, žurnalistais, skaitys paskaitas universitetuose. Tačiau dar vasarą šiam politikui nugarą atsukusios Amerikos lietuvių bendruomenės atstovai ir toliau tikina nenorintys su juo matytis.

Rytoj partijos „Tvarka ir teisingumas” vedlys R.Paksas su svita kelia sparnus į JAV. Pasamdytos amerikiečių viešųjų ryšių kompanijos parengtoje programoje gausu susitikimų su politikais ir žurnalistais. R.Paksas ketina kritikuoti iš jo prezidento postą atėmusį apkaltos procesą. Amerikos lietuvių bendruomenės atstovai sako neketinantys rengti susitikimų su priesaiką sulaužiusiu eksprezidentu.

Vaidins auką

„Be abejo, nebus aplenkta apkaltos tema. Kalbėsiu, kad tai neturi būti naudojama kaip ginklas naujos demokratijos šalyse prieš valstybių vadovus, kovojančius su korupcija, neteisybe, netvarka”, – LŽ pasakojo R.Paksas. Taip pat jis sakė kelsiąs vizų klausimą, kalbėsiąs apie demokratijos procesus Baltijos šalyse ir apskritai Rytų Europoje.

„Apkaltos procesas vyko ir Rumunijoje, bet, ačiū Dievui, ten įsitraukė tauta. Kaltinimai subliuško, o surengus referendumą prezidentas liko eiti pareigas. Kažkas panašaus vyksta Ukrainoje – nuolat girdime apie bandymus nuversti Viktorą Juščenką. Kažkas panašaus atsitiko ir su Latvijos parlamento pirmininku. Savo pavyzdžiu noriu atskleisti, kas gali grėsti jaunoms demokratijoms”, – aiškino R.Paksas.

Amerikos lietuvių bendruomenės Niujorko apygardos pirmininkė Ramutė Žukaitė LŽ vakar sakė smerkianti tokius eksprezidento užmojus: „Negražiai visa tai atrodo. Mes visi stengiamės Lietuvą iškelti, spręsti problemas, pavyzdžiui, dvigubos pilietybės. Buvo atvykęs prezidentas Valdas Adamkus, sakė įspūdingas kalbas Jungtinėse Tautose. O čia atvyksta R.Paksas ir bando savaip pateikti savo negražią istoriją. Tai tikrai nepadeda Lietuvos įvaizdžiui.”

Daug susitikimų

Liberaldemokratų partijos vadovas LŽ neatskleidė savo vizito programos motyvuodamas tuo, kad per kelionę gali būti pokyčių. „Bus susitikimų ir su Kongreso, ir su Senato nariais. Taip pat ir su partijų bei visuomeninių fondų, žmogaus teisėmis besirūpinančių organizacijų, „Transparency international” vadovais ir atstovais”, – abstrakčiai kalbėjo jis. – Visi jie parinkti pagal svarbą, įtaką arba suinteresuotumą Rytų Europos problemomis.

Kaip pavyzdį R.Paksas nurodė tik susitikimą su kandidatu į JAV prezidentus, demokratų atstovu Ohajo valstijoje Dennisu Kucinichu. Šis kandidatas vertinamas kaip neturintis menkiausių šansų greta kitų partijos keliamų kandidatų – Hillary Clinton ir Baracko Obamos.

R.Paksas atkreipė dėmesį, kad planuoja susitikti ir su žymiausių žiniasklaidos priemonių žurnalistais, pavyzdžiui, „Washington Post”.

Be to, skaitys paskaitas universitetuose, tačiau kokiuose, jis nepasakė. „Vienas universitetas Niujorke ir vienas šalia Niujorko pasikvietė mane skaityti paskaitas apie demokratiją Rytų Europoje, Baltijos valstybėse. Universitetų kol kas nenoriu įvardyti. Kodėl? Tai pasakysiu vėliau”, – mįslingas liko R.Paksas. LŽ pavyko sužinoti, kad bent jau pirmadienio popietę R.Paksas lankysis „The city university of New York”. „Būsiu labai apkrautas. Kai buvau valstybės vadovas, vizitai nebūdavo tokie intensyvūs”, – apibendrino politikas.

Lietuviai noro nerodo

Pasiteiravus, ar bus susitikimų su Amerikos lietuvių bendruomenės nariais, R.Paksas aiškiai neatsakė: „Yra kažkas numatyta, žiūrėsime.”

Vasarą kilo triukšmas, kai Pasaulio lietuvių bendruomenės nariai iš JAV atskleidė, kad R.Paksas bando gauti Amerikos lietuvių bendruomenės kvietimą atvykti, o viešųjų ryšių kampanijoje dedasi laurus už tai, kad Lietuva pateko į NATO ir Europos Sąjungą. Vakar R.Paksas šią istoriją vadino iškreipta.

„Triukšmas buvo sukeltas žiniasklaidos, kuri tarnauja prieš mane nusiteikusioms politinėms jėgoms. Tas iškeltas klausimas, kas mane pakvies, man kelia juoką. Man nereikia jokio kvietimo, nes turiu vizą 10 metų. Nesolidu, kad į šį tuščią ginčą buvo įtraukta Pasaulio lietuvių bendruomenė”, – sakė jis.

Amerikos lietuvių bendruomenės Niujorko apygardos pirmininkė R.Žukaitė girdėjo apie R.Pakso atvykimą. „Man toji viešųjų ryšių kompanija vėl skambino pirmadienį. Grįžusi iš bendruomenės susitikimo Čikagoje radau jų paliktą žinutę – kvietimą papietauti. Bet aš nežadu susitikti, nes nuomonės nepakeičiau, – sakė ji. – Mes nesame politinė organizacija ir su tokiais asmenimis nesusitinkame. Kai buvo V.Adamkus – prašau, nes tai oficialaus Lietuvos vadovo susitikimas su oficialia Amerikos lietuvių bendruomene.”

Iš kitų bendruomenės narių R.Žukaitė tikino negirdėjusi apie liberaldemokrato bandymus pasimatyti. „Niekas nedraudžia pasimatyti su R.Paksu tiems, kurie nori, bet oficialiai tai negali būti organizuojama”, – pabrėžė ji.

Tikisi susikalbėti angliškai

Visus susitikimus ir viešnagę JAV organizuoja viešųjų ryšių kompanija „Brown Lloyd James”. Kiek kainuoja jos paslaugos, R.Paksas neatskleidė: „Grįžę viską suskaičiuosime, ir bus aišku.”

Kur ketina apsistoti, R.Paksas tikino nežinantis, o į laisvalaikio programą daug vilčių nedėjo: „Vargu ar tam bus laiko.”

Kampanija ir kelionė finansuojama iš partijos kasos. R.Paksą vizito metu lydės ir žmona Laima, prezidentavimo laikotarpiu jam užsienio politikos klausimais patarinėjęs Alvydas Medalinskas bei partijos vadybininkas Genadijus Rinkovičius. „Laima vyksta tiesiog kaip žmona. Kokių nors pareigų jai nenumatyta. Nebent būtų pasiūlyta atskira programa”, – informavo politikas.

Pasiteiravus, kas pagelbės bendraujant anglų kalba, dėl kurios menko išmanymo R.Paksas prezidentavimo laikotarpiu buvo ne kartą patekęs į kurioziškas situacijas, politikas tikino neprapulsiąs. „Neturiu problemų susikalbėti. Man įgūdžių užtenka”, – sakė jis. Tačiau pranešimo universitetuose R.Paksas nesiryš skaityti užsienio kalba. „Ten bus vertėjas”, – teigė liberaldemokratų lyderis.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Politika su žyma , , , , , , , , , , , , , , .

4 atsiliepimai į "R.Paksas Amerikoje skųsis dėl apkaltos"

 1. Vidas Žemaitis

  Jeigu Paksui nepadės žemaičiai, tai nepadės ir amerikonai vėl tapti prezidentu….

 2. Amerikos lietuvis

  Kas darosi su tais Lietuvos politikieriais….????? Jau nepakanka ka isdarineja Lietuvoje, tai dabar prades vazineti, skelbti savo sunybes Amerikoje.Amerikoje komunistai tikrai nepageidaujami, tokie , kaip Paksas ir kiti seimunai / mafijozai. Cia imant pilietybe pirmas klausymas yra ” ar esi ir ar buvai komunistu partijoje”. 3-bangos lietuvaiciai jau ir taip labai pagadino lietuviu reputacija Amerikoje [ kaip ir kitose salyse ]. Atejo laikas, kad nesinori pasisakyti, kad esi lietuviu kilmes…GEDA, GEDA. Buvo laikas, kad lietuviams durys visur buvo atidarytos, visur buvo laukiami ir laikomi auksciausioje pagaroje. Dabar turi pasakyti, kad neesi dabar atvaziaves, nes kitaip nelabai nori kalbeti.
  NELEISKITE JIEMS VAZIUOTI I AMERIKA. LAIKYKITE SAVO KOMUNISTUS LIETVOJE, O DAR GERIAU BUTU, JEIGU VISUS ISVARYTUMETE I MASKVA. ISVALYKITE GRAZIAJA LIETUVA NUO TU PARAZITU.Yra ir geru zmoniu 3-bangos, bet nedaug.
  Lietuvos kilmes zmones kurkite nauja partija. Varykite lauk visus komunistus.TIK TADA LIETUVA IR VEL SPINDES PRIES VISA PASAULI. Tada Lietuvos kilmes zmonems pageres gyvenimas ir jusu vaiku ateitis bus aiskiasne.

 3. gailestis paksiukui

  Tas Paksas jau tikras proto invalidas. Dabar lietuviams geda darys ir Amerikoje. Dieve, negi namiskiai su juo nepakalba, nepaaiskina. Zmogui jau greituke reikia kviesti

 4. durnas gal

  cia tai as sutinku, kad jis proto invalidas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.