Madinga visada, arba kaip paslėpti trūkumus ir išryškinti pranašumus

Tinkamai pasirinktas drabužis gali daugiau, negu manote. Jis užtikrins sėkmę per svarbias derybas ar smagiame vakarėlyje. Arba pavers baidykle tobuliausią sutvėrimą.

Turėti spintoje madingų drabužių – dar ne viskas. Geriausia, kai stilius nesipyksta su gamta. Formomis, kurias paveldėjote arba įgijote. Tik nereikia kaltinti gyvenimo būdo ar aukštaūgio senelio. Ką turite – jūsų. Ir galima išryškinti, pasitelkus gerą skonį ir profesionalių dizainerių išmanymą.

Formų, stiliaus ir geros nuotaikos derinys

Renkantis drabužį gerai būtų prisiminti antrą patarlės dalį – „išlydi pagal protą”. Tai apsaugos nuo madingų, bet netinkančių drabužių pasirinkimo. Kodėl mada – ne visada tai, kas gražu ir tinka visoms? Apie tai kalbamės su Dailės akademijos Kostiumo dizaino katedros vedėja dizainere Jolanta Talaikyte.

Kas yra tinkamai parinktas drabužis?

Dizaineriai kuria vadinamajam statistiniam žmogui. Yra proporcijos, į kurias pagal mados dogmas gražiausia žiūrėti. Architektas prieš namo statybą taip pat planuoja, kokio dydžio bus langai, durys, lubų aukštis. Taip ir dizaineris. Išsirenka gražiausiai atrodančias proporcijas ir kuria darbužius. Nereikia pamiršti, kad žmonių yra įvairių. Vien skirtingų šalių genetinis fondas ką reiškia. Kas tiks azijiečiui, tas nederės europiečiui. Galima sakyti, kad mada yra visiems ir visada. Bet iš karto taip pasakius, ištari – bet… Reikia atsižvelgti į savo genetinio fondo ypatumus. Madai irgi daug reiškia geografija.

Koks stilius tiks aukštoms moterims?

Visoks. Nes aukštos moterys gali būti stambios, lieknos. Reikia drabužį taikyti konkrečiai asmenybei. Amerikietės iš viso nelabai stengiasi dėl „grožio”, jos ieško patogumo. Suomės – taip pat. Jeigu kalbame apie tas moteris, kurios paiso mados reikalų, galima patarti štai ką: aukštoms moterims tinka praktiškai viskas. Tik galbūt nereikėtų rinktis drabužių su labai išilgintomis linijomis. Aukštas žmogus gali atrodyti šiek tiek žemesnis, jeigu rinksis kūną dalijančius drabužius – kirpimai po krūtine ir žemiau liemens. Taip pat diržai, aksesuarai tai daro. Sijonai galėtų būti kirpti iš kampo, jie vizualiai pažemina. Žinoma, geriau neavėti aukštakulnių batų. Tiks auliniai, turintys sukritusio bato įvaizdį. Aukštai moteriai tinka trikotažiniai, megzti drabužiai. Raštuoti, su pynėmis. Taip pat įvairūs šalikai, apvyniojami aplink kaklą.

Ar įmanoma drabužiais paslėpti žemą ūgį?

Iš dalies. Kuo daugiau išilginių linijų. Šiek tiek „ištempia ūgį” iki kelių šalikai, ilgi sijonai, paltai. Ilgos, plačios arba siauros kelnės. Ir kuo mažiau figūrą dalijančių aksesuarų. Nereikėtų juostis plačių diržų. Bet jeigu mažas ir plonas žmogus susijuos dirželį – netrukdys. Stamboka ir nedidelio ūgio moteris neturėtų puoštis suknelėmis, kirptomis po krūtine. Tai lyg „sustumia” figūrą.

Drabužiai gali optiškai pailginti trumpas kojas?

Paprastai moterys kojas „ilginasi” avėdamos batus su platformomis. Arba fiziniais tempimo pratimais. Geriausia vientisa platforma. Ir kelnės tiks – tvarkingai modeliuotos, jeigu liekna moteris, aptempusios klubus ir laisvai krintančios. Mažo ūgio moteriai tinka ir pieštuko formos kelnės.

Gali būti batelis žema pakulne, bet smailėjantis, ne buka nosimi. Jis tarsi palengvina kojytę. Aukštesnė pakulnė netrukdys, bet tai jau moters pasirinkimas.

Gražuolė trumpu kaklu – jau ne gražuolė? Gal apranga dar ką nors gali pakeisti?

Kodėl gi ne? Gilesnė iškirptė. Arba ovalo formos iškirptė. Perkryžiuotos iškirptės. Kuo labiau atverti kaklą, neslėpti jo. Nereikėtų užsisegti sagų iki smakro. Prasegti marškinėlius. Galima skarelę laisvai pasirišti, kuo toliau nuo kaklo. Labai svarbu ir gražu taisyklinga laikysena.

Darboholikės dažniausiai užsiaugina nedidelę kuprelę. Kokie drabužiai visiškai netiks?

Ką daryti su kuprelėmis? Turbūt visiškai netiks aptempiantys drabužėliai, golfai su kaklais, kurie išryškina kuprelę. Nors žiemą jų nereikėtų atsisakyti. Gerai būtų užsirišti skarelę, laisvai krintančią ant nugaros. Gal vilkėti švarkelį. Ir būtinai daryti fizinius pratimus! Tai pataria ir mados specialistai.

Pats universaliausias drabužis, tinkantis visokių figūrų moterims?

Juodos kelnės, juodas golfas, juodas švarkas. Balti marškiniai su apykakle. Kelnes galima pakeisti juodu sijonu: plius minus du centimetrai į viršų ir apačią nuo kelių. Taip pat demokratiškieji džinsai. Jie tinka visokio ūgio moterims, jeigu yra pritaikyti prie kūno formų. Tik neturėtų būti labai žemas liemuo. Tokius dėvėti nepatogu ir negražu apkūnioms moterims.

Moterys įlenda į plačias skaras, pončus. Apkūnesnėms atrodo, kad taip paslepiami papildomi kilogramai. Bet jos atrodo išsipūtusios kaip balionai.

Iliuzija – normalus dalykas. Sukuriamas toks vaizdas, kad po ponču ar skara yra daug vietos. Primadona Alla Pugačiova visuomet plačiomis skaromis ir drabužiais slepia savo figūrą. Patartina, kad skaros neaptemptų kūno, kad neišryškėtų jo kontūrai. Be to, skraistė nelygu skraistei. Vilnonės plačios skaros gali sukelti išpūsto baliono įvaizdį. Bet vasarinės lengvos, šilko, žoržeto skaros, laisvai krintančios, pasiūtos lyg kimono, atrodys dailiai. Jeigu kojos nėra stambios, pasirinkus aptemptas kelnes ir lengvai krintančią kimono tuniką vasarą apkūni moteris optiškai atrodys lieknesnė.

Ar yra vienas patarimas visokių formų ir svorių moterims?

Būti sveikoms. Stengtis, kad kūnas būtų patogus. Jeigu viduje žmogus laimingas ir patenkintas savimi, turbūt bus patenkintas viskuo, netgi drabužiais. Bet jeigu atvirkščiai – joks drabužis ir gera išvaizda nepagydys. Arba tik trumpam. Reikia stengtis skirti laiko ne vien pasipuošti, bet fiziniam kūnui ir sielai. Išmokti atsipalaiduoti, pernelyg lieknoms moterims kuo dažniau ramiai pavalgyti. Kad atsipalaiduotų kūnas ir veidas. Šokite ir neužmirškite pasilinksminti! Moterims šokiai – labai gerai.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Moterims su žyma , , , , , , , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.