Rice ir Lavrovas „labai emocingai“ susikirto dėl sankcijų Iranui įvedimo klausimo

JAV valstybės sekretorė Condoleeza Rice (Kondoliza Rais) ir Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas „labai emocingai“ pasikeitė griežtais teiginiais per sankcijų Iranui įvedimo svarstymą.
Tai praneša informacijos agentūros, remdamosi Didžiojo aštuoneto (G-8) šalių užsienio politikos žinybos vadovų uždarų pietų, per kuriuos kilo ginčas dėl Irano branduolinės programos, dalyviais.

Britanijos URM atstovo Marko Mallocho (Marko Maloko) žodžiais, kuriuos cituoja „Reuters“, diskusijos tonas buvo „gana šiurkštus“.

Atsakydamas į klausimą, ar pavyko pasiekti pažangos svarstant Irano klausimą, Prancūzijos URM vadovas Bernard`as Kouchneras (Beraras Kušneras) nusijuokė: „Nepasakyčiau taip, ne“.

Kaip pareiškė agentūrai AP Sergejus Lavrovas, ginčas kilo dėlto, ar tinkamas dabar metas įvesti naujas sankcijas Teheranui.

Maskva nesutinka, kad būtų sugriežtintos sankcijos, kaip to nori Vašingtonas ir Paryžius.

Rusijos valdžia pažymi, kad Iranas bendradarbiauja su TATENA ir kad jam reikia duoti galimybę įvykdyti šios JT agentūros reikalavimus.

S.Lavrovas papriekaištavo Jungtinėms Valstijoms, kad jos nori nepaisyti TATENA nuomonės, kaip tai buvo anksčiau.

„Mes norime pasikliauti TATENA ekspertų vertinimais, – sakė jis žurnalistams po susitikimo.

Kaip sakė agentūrai „Reuters“ susitikimo dalyviai, itin aktyviai S.Lavrovas kritikavo Vakarų pasiryžimą vienašališkai įvesti sankcijas apeinant Jungtines Tautas, jeigu šio klausimo nepavyks išspręsti Saugumo Taryboje.

JAV valstybės sekretorės padėjėjas politikos klausimais Nicholas Burnsas (Nikolas Bernsas) pranešė, kad per pietus vyko „ilga diskusija“ Irano klausimu.

„Neabejotinai yra taktinių nuomonių skirtumų. Bet mes viliamės, kad bus galima pasiekti taktinį sutarimą“, – cituoja N.Burnso žodžius agentūra AP.

Kalbėdamas antradienį JT Generalinėje Asamblėjoje Niujorke Irano prezidentas Mahmoudas Ahmadinejadas (Mahmudas Ahmadinedžadas) pareiškė, kad Irano atomo klausimas, kurį, jo nuomone, politizavo „imperijų valdžios“, dabar išspręstas.

„Klausimas neišspręstas. Jis visiškai klysta, ir tarptautinė bendrija neketina leisti jam pamiršti tai, kad jo šalis pažeidžia JT Saugumo Tarybos reikalavimus“, – cituoja diplomato žodžius agentūra „Reuters“.

Iranas primygtinai teigia, kad jo branduolinė programa yra tik taikaus pobūdžio.Tačiau Vakarų šalys, pirmiausia – JAV, įtaria Teheraną siekiant susikurti branduolinį ginklą.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Pasaulyje su žyma , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.