Už neparduotą žuvį – ES kompensacija

Šią savaitę žvejai turėjo pradėti plaukti į jūrą, o žuvininkystės produktų aukcione prasidėti pagrindinė prekyba.

Žuvys aukcione parduodamos tam, kas pasiūlo didžiausią kainą. Jeigu niekas nenorės mokėti už 1 kg menkės nei, sakykime, 5,50 Lt, mažiausios kainos, bus skelbiamas antras šaukimas, jeigu reikės ir trečias. Trečią kartą nepavykus parduoti, žuvis bus išimama iš pardavimo ir ją bus bandoma parduoti kitos dienos aukcione. Iš jūros atgabentos žuvys aukciono pastate gali būti laikomos 72 valandas.

Retas atvejis

Jeigu taip atsitiktų, kad žuvis būtų neparduota, tada ji jau būtų naudojama nemaistiniams tikslams, pavyzdžiui, žvėreliams maitinti. Už ją bereikėtų mokėti simbolinę 50 centų už kilogramą kainą.

UAB „Klaipėdos žuvininkystės produktų aukcionas“ direktoriaus Vaido Marcinkėno teigimu, o 5 Lt už 1 kg menkės žvejams kompensuotų Europos Sąjunga, t. y. būtų taikomos intervencinės priemonės. Šiam tikslui jau yra sukauptas fondas. Tačiau toks atvejis, kad žuvis aukcione būtų neparduota, per kelerius metus pasitaikė tik vieną kartą Danijoje.

Žuvies kelias

„Vakarų ekspresas“ jau rašė, kad praeitą ketvirtadienį UAB „Banginis“ laivas „100“ pirmasis atgabeno pirmąją menkių partiją, kuri buvo parduota aukcione. Tądien galėjome realiai pamatyti sugautų žuvų kelią aukcione iki pirkėjo.

Į žvejų uostelį atplaukusį laivą pirmiausia pasitiko Žvejybos Baltijos jūroje departamento Žvejybos kontrolės skyriaus inspektorius Andrius Barlovskis, mat inspektoriai kontroliuoja kiekvieną žvejų laivą. Po to laivo įgula krovė dėžes su žuvimi. Jas į aukciono pastatą gabeno vienas krautuvas, galintis paimti 10 dėžių.

Paklaustas, ar dėl turimo vieno krautuvo laivai nepatirs prastovų, kol bus iškrautos žuvys, V. Marcinkėnas atsakė, jog taip neturėtų nutikti. Dėžės gali būti kraunamos ir ant kranto. Krautuvas nuvežęs dėžes su žuvimis grįžta su tuščiomis ir atiduoda laivo įgulai.

Iš laivo atvežtos žuvys pirmiausia yra sveriamos, kad nebūtų apgautas pirkėjas. Vienoje dėžėje turi būti 25 kg gryno žuvies svorio. Pasvertas žuvis jau kitas krautuvas, nes tokie yra sanitarijos reikalavimai, nugabena į demonstravimo salę, kurioje pirkėjas gali apžiūrėti produkciją ir pasirinkti kurio nors laivo laimikį. Visa tai vyksta vakare.

Kas 10 sekundžių

Kitos dienos rytą 7 val. pirkėjų salėje prasideda aukcionas, jo vedėjas Andrius Petrauskas pradeda pardavimą. Siūlomą kainą pirkėjai gali matyti ekrane. Iš pradžių vedėjas skelbia didžiausią kainą 6,50 Lt už kg, o paskui ji krenta mažėjančia tvarka. Iš pradžių, kol pirkėjai pripras, A. Petrauskas sakė nuleidinėsiąs po 10 centų kas 10 sekundžių. Paskui būsią galima tai daryti ir greičiau. Minimali kaina bus 5,4 Lt.

Aukcione yra 12 kompiuterizuotų vietų pirkėjams. Tačiau jie galės dalyvauti aukcione ir savo biuruose bei namuose naudodamiesi internetu ir specialiu slaptažodžiu.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Ekonomika su žyma , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.