Valdančioji koalicija siūlys didinti pensijas visiems pensininkams

Atsižvelgiant į kainų didėjimą Seimo valdančiosios koalicijos frakcijos deklaruoja ketinimus didinti pensijas visiems pensininkams.

Tai siūloma Seimo valdančiosios koalicijos frakcijų pareiškime, kurį pasirašė Liberalų ir centro sąjungos frakcijos seniūnas Vytautas Bogušis, Socialdemokratų partijos frakcijos seniūnė Irena Šiaulienė, Valstiečių liaudininkų ir pilietinės demokratijos frakcijos seniūnė Aldona Staponkienė.

„Seimo valdančiosios koalicijos frakcijos, atsižvelgdamos į valstybės finansines galimybes ir į maisto produktų, būsto šildymo bei galimą dujų kainų kilimą, nutarė didinti visų pensininkų socialinio draudimo pensijas, imtis kitų finansinių ir ekonominių priemonių gerinant gyvenimo sąlygas daugumai mūsų šalies gyventojų“, – sakoma pareiškime.

Eltos kalbinta Seimo Socialdemokratų partijos frakcijos seniūnė I. Šiaulienė sakė, kad tokia yra trijų valdančiųjų frakcijų „politinė pozicija“. Jos nuomone, visiems pensininkams pensijos galėtų padidėti jau šių metų gale. Politikė nesiėmė pasakyti, ar tai būtų žymus padidėjimas, nes tai, anot jos, turėtų nustatyti Vyriausybė.

Valdančiosios frakcijos taip pat žada vadovautis 2002 m. lapkričio 25 d. Konstitucinio Teismo nutarimu išmokėti sumažintos pensijos dalį tiems pensininkams, kurie dirbo 2001-2002 metais. Seimo Socialdemokratų partijos frakcijos seniūnė I. Šiaulienė Eltai negalėjo nurodyti konkretaus termino, kada šie pensininkai atgaus savo pensijų dalį, nes tai nustatys Vyriausybė.

Valdančios koalicijos frakcijos taip pat mano, jog siūlymai išmokėti nepaskirtos ir nemokėtos pensijos dalį dirbusiems 1995-2001 metų laikotarpiu turėtų valstybei nepageidautinų finansinių padarinių, „o spręsti šios pensininkų dalies problemas visų šalies pensininkų sąskaita yra nepriimtina, nes būtų pažeistas pensininkų lygiateisiškumo principas, be to, sumažėtų galimybės žymiai didinti pensijas visiems – ir dirbusiems, ir nedirbusiems tuo metu – pensininkams“.

Pareiškimo autoriai pažymi, kad tuo laikotarpiu iš 1 milijono pensininkų tik apie 150 tūkst., arba kas šeštas pensininkas, dirbo, nes didžioji dalis pensininkų dėl nedarbo masto tada neturėjo galimybės dirbti. „Kita dalis pensininkų rinkosi pensiją, nes už kai kur mokamus atlyginimus jos buvo ir didesnės. Šiandien jie negalėtų pretenduoti į jokias išmokas, o jų padėtį gali gerinti tik didinamos pensijos“, – mano valdančiosios koalicijos frakcijos.

Įvertinant tai ir šiandienos socialines ekonomines tendencijas teisingiausia, jų nuomone, yra didinti pensijas visiems pensininkams.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Ekonomika su žyma , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.