Dirbantys pensininkai taip pat turi mokėti įmokas „Sodrai“ – Konstitucinis Teismas

Valstybinio socialinio draudimo įstatymo nuostatų, nustatančių, kad dirbantys pensininkai, gaunantys socialinio draudimo senatvės pensijas, turi mokėti įmokas „Sodrai“ neprieštarauja Lietuvos Konstitucijai.
Tai trečiadienį paskelbė Konstitucinis Teismas.

Teismas savo nutarime konstatavo, kad nėra teisinio pagrindo teigti, jog minėta įstatymo nuostata paneigia valstybės konstitucinę pareiga laiduoti piliečių teisę gauti senatvės pensiją ar garantuoti kitokią Konstitucijos 52 straipsnyje numatytą socialinę apsaugą.

Pasak teismo, nustatant minimalų gaunamų draudžiamųjų pajamų dydį, kurį gaunant atsiranda pareiga mokėti valstybinio socialinio draudimo įmokas (12 minimalių mėnesinių algų – BNS), siekiama konstituciškai reikšmingų tikslų.

„Viena vertus, siekiama sudaryti prielaidas formuoti Valstybinio socialinio draudimo fondą, kad valstybė turėtų materialines galimybes teikti socialinę paramą ir laiduoti socialinę apsaugą, kita vertus, siekiama, kad pareiga mokėti valstybinio socialinio draudimo įmokas nepagrįstai neapsunkintų asmenų, gaunančių labai mažas pajamas, ir jie patys dėl to, kad vykdo šią pareigą, netaptų socialiai remtini“, – sakoma Konstitucinio Teismo nutarime.

Jame taip pat pabrėžiama, kad dirbantys asmenys į dvi grupes – tuos, kurie privalo mokėti socialinio draudimo įmokas, ir tuos, kurie gali nemokėti socialinio draudimo įmokų, – suskirstomi objektyviu pagrindu – pagal gaunamų draudžiamųjų pajamų dydį.

„Toks suskirstymas nei diskriminuoja, nei nustato privilegijas“, – pažymėjo Konstitucinis Teismas.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Ekonomika su žyma , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.