Prokurorų bei prostitučių santykiai

Į teismą pakliuvusio policijos bei Specialiųjų tyrimų tarnybos agentu prisistatančio klaipėdiečio papasakota istorija susidomėjo Seimas. Parlamento pavedimu atsakingoms tarnyboms paliepta patikrinti, ar iš tiesų uostamiestyje persipynė prokurorų ir „plaštakių“ verslo keliai.

Po „Vakarų ekspreso“ paviešintos klaipėdiečio Aleksejaus Neurovo išpažinties, apie tai, neva jis yra netikėtai į teismo suolą pakliuvęs policijos bei Specialiųjų tyrimų tarnybos agentas, šia istorija susidomėjo Seimas.

Seimo Operatyvinės veiklos parlamentinės kontrolės komisijos pirmininkas Algirdas Ivanauskas vakar mūsų dienraščiui patvirtino, kad A. Neurovo pateiktais duomenimis domimasi.

„Mes tiriame šio asmens istoriją, tačiau tyrimo duomenys, kaip suprantate, nebus paviešinti. Apie specialiųjų tarnybų darbą viešai negalima kalbėti, tai valstybės paslaptis. Galimos dvi versijos: vyriškis – apsišaukėlis, kita – jis iš tiesų į nemalonią situaciją pakliuvęs slaptas bendradarbis“, – sakė komisijos pirmininkas.

Jis patvirtino, kad komisijos pavedimu šią istoriją tiria Vidaus reikalų ministerijos Generalinio inspektoriaus skyriaus vedėjas Julius Jasaitis ir generalinis prokuroras Algimantas Valantinas.

„Tiriama ir versija, ar iš tiesų uostamiesčio prokurorai galėjo naudotis vietos „plaštakių“ paslaugomis. Būtų labai blogai, jei tai pasitvirtintų“, – sakė A. Ivanauskas.

Tyrimas – po vizito Seime

Už turto prievartavimą jau teistas A. Neurovas ir jo sugyventinė Simona Kriauzaitė įtariami 2005-2006 metais uostamiestyje organizavę lytines paslaugas teikusių merginų grupę bei iš to pelnęsi. Bylos nagrinėjimas atidėtas A. Neurovui pareiškus, kad jis yra teisėsaugininkų agentas bei jų prašymu vaidino sutenerį.

A. Neurovas „Vakarų ekspresui“ pasakojo susipykęs su vienu uostamiesčio prokuroru bei netrukus sulaukęs atkirčio – įtarimų suteneriavimu. Areštinėje, bendrose kamerose su kitais įtariamaisiais apie mėnesį praleidęs vyras prisipažino bijojęs dėl savo gyvybės.

„Buvau Seime, kalbėjausi su A. Ivanausku. Jis buvo nustebęs, kai išgirdo, kad agentas galėjo būti uždarytas į bendrą areštinės kamerą. Išgirdęs apie Klaipėdos prokurorų ir prostitučių ryšius nusistebėjosi dar labiau ir pažadėjo tuo pasidomėti“, – teigė A. Neurovas.

Tikisi išslaptinimo

Anot A. Neurovo, 1999 m. jis pakliuvęs į teismą už turto prievartavimą. Mainais už lygtinį teistumą pažadėjęs tapti teisėsaugininkų agentu. Jų prašymu neva įsiliedavęs į nusikalstamas grupuotes, padėdavęs atskleisti nusikaltimus.

„Mano dėka atskleista ne viena rezonansinė byla, o jie manęs išsigynė. Jei aš nesu agentas, tai kodėl prie bylos medžiagos pridėta vieno Klaipėdos apygardos prokuratūros skyriaus vadovo pasirašyta mano charakteristika. Joje esu apibūdinamas teigiamai, prašoma man skirti lygtinį teistumą.

Tikiuosi, jog įsikišus Seimui mano reikalai pajudės, ir teismą pasieks išslaptinti dokumentai, kad veikiau su pareigūnų palaiminimu“, – tikisi A. Neurovas.

Šioje byloje minimas ir šiuo metu nuo tarnybos nušalintas Klaipėdos VPK Organizuoto nusikalstamumo tyrimo tarnybos Antrojo skyriaus viršininkas Vitalijus Timofejevas. Jis įtariamas piktnaudžiavimu, dokumentų klastojimu ir tarnybos paslapties atskleidimu – neva dangstė prostitutes ir jų sąvadautojus

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Justicija su žyma , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.